• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR  ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası MERKÜR Kova Burcunda Geri Harekette olacak ve 20 Şubatta da MERKÜR 3. evinizde düz harekete geçecek.
Merkür’ün 3. evinizden seyahat etmesiyle zihinsel ve iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalamanız söz konusu olsa da Merkür’ün Retro yapacağı 20 günlük dönemde, eline geçen fırsatları görememe veya değerlendirememe söz konusu olabilir. İletişim gezegeni Merkür’ün iletişim evinde geri harekete geçmesi ile fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletirken iletişim kazaları yaşayabilirsiniz. Söyledikleriniz, yazdıklarınız yanlış anlaşılabilir, kast ettikleriniz amacını aşabilir ve bu nedenle suçlanabilirsiniz. Aynı zamanda siz de başkalarınız ama özellikle yakınlarınızı ve kardeşlerinizi, ailenizi yanlış anlayabilirsiniz. Bu yüzden yakınlarınızla kırgınlıklar yaşanabilir, dikkatli ve farkında olmak lazım. Merkür transiti önemli görüşmeler ve anlaşmalar yapmak için çok uygunsa da Retro hareketteyken böyle önemli görüşmeler yapmak risk içerir, hem iletişim sorunları hem de görüşmeler sonrasındaki sözleşme hükümlerinde sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlar ayın 20 sinden sonra Merkür’ün düz harekete geçtiği zamanlar olacaktır.
ile 6.evinizde VENÜS 1 Şubat’ta Kova Burcuna sizlerin 3.evinize geçecek. GÜNEŞ de Ayın 18’ ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek.
Venüs’ün 3. evinizde transiti ile yakın çevrenizle sosyalleşme zamanlarının geldiğini gösterir. Merkür retrosu eşliğinde gerçekleşecek bu transitte yakınlarınızla uzlaşma sağlamanız, iletişimsel sorunlar nedeni ile pek de kolay olmayabilir. Özellikle ayın 20 sinden sonra etrafınızda huzur ve dengeyi sağlayabilir, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olan anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanabilir ve bu sayede başarı elde edebilirsiniz. Güneş’in ayın 18’ ine kadar 3.evinizdeki transiti de size yakın çevrenizde tanınma fırsatı tanıyacaktır. Özellikle bölgesel anlamda etkin olacak tanıtım ve pazarlama alanlarına ağırlık vermeniz başarınızı arttıracaktır.
11 Şubat da Kova Burcunun 23° 17 ‘bir Kova Yeniayı gerçekleşecek 3.evinizde
Merkür retrosu eşliğindeki bu yeniayda iletişim, yazmak, yayıncılık, kardeşleriniz, yakınlarınız, seyahatler, eğitimler, ticari konularla ilgili yeni başlangıçlar yapma motivasyonunuz olsa da atacağınız adımların sonunun nereye varacağını bilememeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle ayın 20 sinden sonrasına bırakacağınız yeni başlangıçların adımlarını planlamak için bu yeniayı kullanmalısınız.
17 Şubat da 3. evinizde KOVA Burcunda bulunan SATÜRN Boğa burcunda bulunan URANÜS’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Ayın en zorlu günlerinden biri olan 17 Şubat’ta gökyüzünün en kötücül gezegeni Satürn ile misyonu değiştirmek ve dönüştürmek olan Uranüs’ün bu zorlu açısında,  özellikle iletişim, yazmak, yayıncılık, kardeşleriniz, yakınlarınız, seyahatler, eğitimler, ticari konularla, işiniz ve iş arkadaşlarınızla ve sağlığınızla ilgili konularda isteğiniz ve kontrolünüz dışında gerçekleşecek değişim ve dönüşümler, zorlu durumlar söz konusu olacaktır.
 
18 Şubat’ta GÜNEŞ Balık Burcuna geçecek. 25 Şubat da VENÜS de Balık burcuna sizlerin 4. Evinize geçecek.
Güneş’in,  Balık burcuna geçmesiyle; ailenizle, ebeveynlerinizle, yaşam alanınızla ve yerleşimle ilgili konular hayatınızda öncelik kazanmaya başlayacaktır. Ailenizin, büyüklerinizin hayatlarında önemli gelişmeler yaşanabilir. Bazılarınız için ev değişikliği, yer değişikliği söz konusu olabilir. Aynı zamanda kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak açısından da iyi bir transittir. Venüs’ün de ayın 25 inden sonra 4.evinize geçmesiyle ailevi ilişkiler ve ev hayatınız açısından olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Bu dönemde evinizde kendinizi güvende ve huzurlu hissedersiniz. Evinizde yapılması gereken değişiklikleri, yenilikleri, tadilatları yapabilirsiniz. Pandeminin izin verdiği ölçülerde evde sosyalleşmek için de iyi bir süreç olacaktır.
26 Şubat da Kova burcunda 3. evinizde bulunan JÜPİTER’İN, 7.evinizde ikizler burcunda bulunan KAD ile üçgeni,  1.evinizde yükseleninizde bulunan GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle iletişim, yazmak, yayıncılık, kardeşleriniz, yakınlarınız, eşiniz, ortaklıklarınız, tüm ikili ilişkileriniz, seyahatler, eğitimler, ticari konularla ilgili destekleyecektir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.