• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR ŞUBAT AYI YORUMLARI
30 Ocak -20 Şubat arası Merkür Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubat’ ta da Merkür 2. evinizde düz harekete geçecek.
Şubat ayı boyunca 2.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Merkür’ün bu evinizde geri harekette olması parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  yaşatabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı incelemek , faturalara , alışveriş fişlerinize dikkat etmenizde fayda vardır. Bu  dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçınarak; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . 20 Şubat’tan sonra ise sahip olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerisini daha iyi kullanabilme şansınız artacaktır. İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir, ticari ve iletişim becerileri  sayesinde kazanç elde edebilir.
VENÜS  1 Şubat’ta Kova Burcuna 2.evinize geçecek.
Güneş’te de ayın 18 ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek. Bu transit parasal konular açısından olumlu etki yaratır. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır fakat tüm bunlar 20 Şubat’tan sonra yapılsa daha iyi olur, retronun bitmesini beklemek gerekir.
11 Şubat da Kova Burcunun 23 derecesinde 2.evinizde bir Kova Yeniayı gerçekleşecek.
2. evdeki Yeni Ay ile para kazanma konularında yeni girişimlerde bulunabileceğiniz bir zaman olsa da Merkür retrosunun bitmesini beklemenizde tüm maddi girişimlerinizi ve bu konularla ilgili başlangıçlarınızı  20 Şubat’tan sonra yaparsanız daha iyi sonuçlar ele edersiniz.
17 Şubat tarihinde  Satürn ile Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle maddi kazanımlar , para kazanma şekli, vergi borçları, alacak-verecek konuları, miras ve kredi çocuklar için harcamalar  ile  ilgili zorluklar , sıkıntılar ve olumsuz gelişmeler söz konusu olabilir.
18 Şubat da Güneş Balık burcuna  sizlerin 3.evinize geçiş yapacak
Yaklaşık bir ay boyunca merak ettiğiniz  her türlü konuyu öğrenmek için uygundur. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Bu konuda kişinin kendine güveni yükselir. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilir. Tüm odak noktanız yakın çevre, kardeşler akrabalarla ilgili konular , eğitim ve ticari konular olabilir.
25 Şubat tarihinde Venüs de Balık burcuna sizlerin 3. evinize geçecek
Venüs bu alanda Güneş’e eşlik edecek, yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme ,çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak bu transit sürecinde sizlere huzur ve denge sağlayabileceğinden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Reklam, tanıtım, pazarlama, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir.
26 Şubat  Jüpiter ve   KAD ile üçgeni  GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle parasal konular, çalışma hayatı, günlük rutinler , sağlık  gibi konularda destekleyeceği şartlar oluşabilir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.
27 Şubat da 8 derece Başak burcunda 9. evinizde bir Dolunay gerçekleşecek
Geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede yardımcı olacak nitelikte. Dolunay, daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatır, bu Dolunay boyunca, geleceğinize, size sunulanlara ve en başarılı olana nasıl uyulacağına dair fikirlerinizde netleşme söz konusu olacaktır. Dolunay burada gerçekleştiğinde, sanki istediğimiz yol biraz daha netleşiyormuş gibi, bir şeyi tezahür ettirmek için bize bir pencere açıyor, hayallerimiz daha odaklanabilir hale geliyor.