• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası MERKÜR Kova Burcunda Geri Harekette olacak ve 20 Şubatta da MERKÜR 1. evinizde yani yükseleninizde düz harekete geçecek.
Merkür’ün yükselen burcunuzda yani sizlerin 1. Evinizde transit etmesiyle, sözlerinizle, ikna kabiliyetinizle, kendinizi ifade şeklinizle dikkat çekiyor olacaksınız. Merkür retrosunun etkisiyle duygularınızdan çok mantığınızla hareket edeceğiniz bu dönemde, mantığınızın sizi yanılgıya düşürmemesine dikkat etmelisiniz. Zekanızı her zamankinden çok daha aktif kullanacağınız ve iletişimsel konuların daha hızlı akacağı bu dönemde, Retro etkisini en fazla iletişimsel konulardaki aksaklıklarda, iletişim kazalarında gösterecektir. İster yazılı, ister sözlü, ister elektronik olsun her türlü iletişimde aksilikler, yanlışlıklar ve yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Yanlış bir kişiye mail ya da mesaj gönderebilirsiniz ya da sözleriniz kastını aşabilir ve muhataplarınızı kızdırabilir ya da kırabilirsiniz. En çok da ağzınızdan çıkan sözlere dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi. Bu nedenle önemli toplantıları ve görüşmelerinizi Merkür’ün düz harekete geçtiği ayın 20 sinden sonra ya bırakmanız çok akıllıca olacaktır.
VENÜS 1 Şubat’ta Kova Burcuna sizlerin 1.evinize geçecek. GÜNEŞ de ayın’ 18 ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek.
 Ayın 18’ ine kadar Güneş sizi aydınlatmaya devam edecek.18 ine kadar sahne sizin. Fiziksel enerjinizin, kendinize olan güveninizin son derece artacağı, dikkatleri üzerinizde toplayacağınız, başkaları üzerinde etki bırakabileceğiniz bir dönem olacaktır. Ancak Merkür retrosunun da etkisiyle fazla kibirli, aşırı özgüvenli davranışlardan kaçınmalısınız.
Venüs’ün 1. evinize geçmesiyle de daha çekçi ve cazibeli gözükebileceğiniz, uzlaşmacı bir tavır içinde olacağınız ve iyi ilişkiler kurabileceğiniz de bir ay olacaktır. Koşulları kendi istediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Bazılarınız dış görünüşleri ile ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirler ancak bu tür müdahaleleri Merkür retrosunun bitimi sonrasına bırakmak en doğrusu olacaktır.
Bu ay son derece sosyalleşeceğiniz, arkadaşlarınızla birlikte olacağınız bir ay olacaktır. O nedenle Merkür retrosunun iletişim sorunları yaratabileceğini hatırlayarak karşınızdakilerin sizi yanlı anlayabilme ihtimallerine karşılık özellikle sözlerinize, anlattıklarınıza dikkat etmelisiniz.
11 Şubat da yükseleninizde, Kova Burcunun 23 derecesinde (17 dakikada)bir Kova Yeniayı gerçekleşecek .
Yükselen burcunuzda gerçekleşecek bu yeniayla adım atacağınız yeni döngü için yeni planlar yapabilirsiniz. Önemli kararlar vermek için Merkür retrosuna denk gelen bu yeniay uygun bir süreç olamayacaktır. Zira Merkür retrosunda vereceğiniz kararların ne yöne gideceğinden emin olamayabilirsiniz. Daha çok planlamalar yapıp geleceğe kendinizi hazırlamak için iyi bir Yeniay olacaktır. Bazılarınız da yeni ilişkilere ye da ortaklıklara yelken açabilirler.
17 Şubat da 1. evinizde KOVA Burcunda bulunan SATÜRN ile 4.evinizde Boğa burcunda bulunan URANÜS’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Ayın en zorlu günlerinden biri olan 17 Şubat’ta gökyüzünün en kötücül gezegeni Satürn ile misyonu değiştirmek ve dönüştürmek olan Uranüs’ün bu zorlu açısında,  özellikle ailevi konularda, ev ve yerleşim konularında ve sağlığınızla ilgili konularda isteğiniz ve kontrolünüz dışında gerçekleşecek değişim ve dönüşümler, zorlu durumlar söz konusu olacaktır. Bu etkileşim kendinizi sorgulamanıza, özgüvensiz hissetmenize neden olabilir.
18 Şubat da GÜNEŞ Balık Burcuna geçecek. 25 Şubat’ta VENÜS de Balık burcuna sizlerin 2.Evinize geçecek.
Bu transitlerle birlikte finansla ilgili konular gündeminizde önemli bir yer tutacaktır. Bütçenizi iyi idare edebilir, parasal konuları doğru yönlendirebilirsiniz. Önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinden destek alabilirsiniz. Bu dönem başkalarından gelecek gelirlere güvenmek yerine kendi gelirlerinize, yeteneklerinize güvenmeniz gerekecektir. Bu dönem gelirlerinizin artabileceği gibi cömertliğiniz de artacaktır. Bu bir aylık süreci yatırım yapmak ya da alış veriş yapmak için kullanabilirsiniz. Diğer taraftan artistik ve sanatsal konulardan da, yaratıcılık gerektiren işlerden de, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takı satışı gibi konulardan da gelir elde edebilirsiniz.
26 Şubat da Kova burcunda 1. evinizde bulunan JÜPİTER’İN, 5.evinizde İkizler burcunda bulunan KAD ile üçgeni,  11.evinizde yükseleninizde bulunan GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Haritalarımızın en iyicil gezegeni olan şans ve bereket getiren, genişleten, fazlalaştıran Jüpiter’in Ay düğümleri ile yapacağı bu iyicil açı ile aşk size gelebilir. Aşk, çocuklar, riskli yatırımlar, yaratıcı yönleriniz, kariyer getirileriniz ve sosyal çevrenizle ilgili konularda olumlu gelişmeler, şans ve fırsatlar sizinle olacaktır. Bu olumlu etkileşme bazılarınız için evlilikle sonuçlanabilir.