• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2021

ŞUBAT 2021


ŞUBAT 2021

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR ŞUBAT AYI YORUMLARI
30 Ocak -20 Şubat arası Merkür Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubat’ ta da Merkür 12. evinizde düz harekete geçecek.
12.evinizde gezegen yığılımı söz konusu . Merkür 12.evde geri giderken sizde de geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç artabilir, kontrolünüz dışında gelişen olaylar olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir.  Bu dönemde aslında olup bitene çok takılmamakta fayda vardır. Projelerinizi çok paylaşmamakta fayda vardır ve fikirleriniz çalınabilir. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın,  dua edin. 20 Şubat’tan sonra düz harekete geçen Merkür ile yalnız çalışmak  daha avantajlı sonuçlar getirecek ,zihinsel yetenekleriniz de gelişecektir. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de gösterir. Bu dönemde çok fazla iç gözlem de olabilir, arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın  çınlatılması da söz konusu olabilir tabii ki. Geçmişle ilgili unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. İşlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde.
Venüs  1 Şubat’ta Kova Burcuna 12.evinize geçecek.
Güneş’te de ayın 18 ine kadar Kova Burcunda seyahat etmeye devam edecek. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz.  Venüs bu alanda iken  biraz da huzuru yalnızlıkta aramak ister, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.  Meditasyon benzeri çalışmalar için idealdir özellikle Retro sonrası daha rahat bir akış söz konusu olacaktır.
11 Şubat da Kova Burcunun 23° 12.evinizde bir Kova Yeniayı gerçekleşecek.
12. evdeki Yeni Ay,  gözden geçirme, bırakma ve  ruhsal anlamda fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme ve bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı düzendedir ve bir miktar zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkacaktır.
17 Şubat tarihinde  Satürn ile Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle aile , kariyer konuları ile ilgili zorluklar söz konusu olabilir,  yurt dışı konuları, yabancılarla yapılan işlerle ilgili konularda sıkıntılar ve olumsuz gelişmeler söz konusu olabilir.
18 Şubat ‘ta Güneş Balık burcuna  sizlerin 1.evinize geçiş yapacak
Yaklaşık bir ay boyunca fiziksel enerjinizin  artmaya başladığını hissedebilirsiniz .Güneş'in ı. evden geçişi, kendinize  olan güveninizin artacağı, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, kendinizi  başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz bir zamandır. Kişisel yeteneklerinizi iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplama zamanıdır. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir. Karşınızdakilere  dominant davranabilirsiniz, bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. 20’sinden sonra daha dikkat çekici bir hale geliyor, ilişkilerinizde neler istediğinizin daha farkında olacağınız bir süreçte olacaksınız.
25 Şubat’ta Venüs Balık burcuna  geçerek sizlerin yükseleninizde hareket etmeye başlayacak. Yaklaşık 3 hafta boyunca  başkalarına daha sempatik ,sevimli ve cazibeli görüneceksiniz.  Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir. Bu süreçte kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzunuz da artar. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir süreçtir.
26 Şubat  Jüpiter ve   KAD ile üçgeni  GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
 Gökyüzünün en iyicil gezegeni, şans ve kısmet gezegeni Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarda özellikle  ailevi konular, kariyer ,statü  gibi konularda destekleyeceği şartlar oluşabilir. Tüm bu konularda kazançlı çıkabileceğiniz durumlar meydana gelebilir.