• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT 2022

ŞUBAT 2022


ŞUBAT 2022

KOVA YENİAY’I
Kova, sosyallik, grup çalışmaları, yeni fikirler, yeni icatlar , kolektif yaşam, sosyal ağlar, arkadaş grupları, hümanist duygular, özgürlük, isyanlarla , sosyal adaletle , kurumlarla, gelecek beklentileri ile uzay, havayolları, elektronik, elektrik , yenilikler, insansı temalarla en ilişkili burçtur. Kova’nın kollektif enerjisi ile Yeniay’ın tohum ekme enerjisi birleşiyor. An haritasında da Kova yükseliyor ve yöneticisi Satürn de Kova burcunda ve an haritasında  Yeniay ile çok kuvvetli durumdaki Satürn ile kavuşumda yaşam enerjimizi kısıtlayan ,zorluklar yaratan bir durumda , Kova’nın modern yöneticisi Uranüs ise Yeniay ile kare açıda bu  yüzden sert ve krizlerle dolu hem de beklenmeyen sürpriz durumlarla ve bu da gerginlik ve huzursuzluk yaratan  bir Yeniay yaşayacağımızı anlatıyor. Gezegenlerin çoğunluğu Kova ve Oğlak burcunda toplandığı için soğuk havalar Şubat ayının ilk haftası da devam edebilir.
Kişisel haritalarınızda Satürn hangi alanda ise o konularla ilgili krizler, bir şeyleri inşa etmek , gerçekçi olma  ve  sorumluluk almak için başlangıç yapma zamanı ve tabi Uranüs kişisel haritalarımızda hangi alanda ise o konularda beklenmeyeni bekleme zamanı. Yeniay süresince, toplumsal olaylara karşı daha duyarlı olup grup çalışmaları ile ilgili sorumluluklar almak isteyebiliriz. Yeni başlangıçlar ve girişimler yapmak için kendimizde gördüğümüz eksikleri ve bizi kısıtlayan şeyleri fark edip gereken sorumluluklarımızı alarak yeni başlangıç ve girişimler yapabiliriz.
Yeniay Türkiye haritasının 8.evinde gerçekleşiyor ve ekonomik konuları, vergi sistemi ve  bu konularla ilgili kısıtlayan şartları anlatıyor ve  beklenmedik  yeni bir ekonomik sistemin ortaya çıkabileceğinin de habercisi olabilir. Ayrıca Yeniay an haritasının 12.evinde gerçekleştiği için elimizde olmayan koşullarla karşılaşacağımızı , kontrolümüz dışında olayların, hastalıkların da  gündemimizde olacağının  habercisi. Uranüs ve Satürn karesi ve Yeniay’ın Kova burcunda Satürn ile kavuşumu  elektrik ve elektronik aletlerde sıkıntılar olabileceğini , belki elektrik kısıtlamalarının olabileceğini  bu da sosyal mecraları fazla kullanamayacağımız  bu alanlarda kısıtlanabileceğimizi zorluklar yaşayabileceğimizi de anlatabilir. Hava yolları ve hava ulaşımı ile ilgili sıkıntılar ve zorluklar da olabilir. Her şeye rağmen her şer de bir hayır vardır diyerek Yeniay’ın bütünün hayrına ve bizim hayrımıza olması dileği ile sevgiler. Kova Yeniay’ının burçlara etkisine bakacak olursak ( tabi 12 dereceye  +5/-5 yakınlıkta gezegenleriniz varsa bu etkileri daha kolaylıkla  alabilirsiniz) ;
KOÇ
Sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızla ve sosyal platformlardaki sorumluluklarınızla ilgili konularda ve en önemlisi kariyer getirilerinizle ilgili konularda bir takım engellemeler, gecikmeler ve sorunlar baş gösterebilir. Bu yeniayda kariyerinizle ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilmek için çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. Doğru bir şekilde organize olur ve sağlam adımlar atabilirseniz, attığınız adımlar kalıcı işlerle sonuçlanabilir. Aldığınız sorumluluğun artması arkadaşlarınız ya da dostlarınızla sorunlar yaratabilir ya da onlarla ilgili konulardaki testler gündem olabilir.
BOĞA
Kariyer ile ilgili konularda bir takım gecikmeler, engeller söz konusu olabilir, bir çeşit testlere tabi tutulabilirsiniz. Başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanız ve gücünüzü ortaya koymanız  gerekebilir.  Yeniay zamanı gelecekle ilgili, kariyerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlara adım atarken  sağlam  ve iyi çalışmak gerekebilir, kaçınılmaz sorumluluklar baskı yaratıcı , yıpratıcı olabilir. Yapmanız  gereken işlerin sorumluluğunu alırsanız, kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ailevi konularda, kadınlarla ilgili konularda (anne, eş) mesuliyetler alınabilir. Yeme içme konusunda kendini kısıtlama, vücudunun sorumluluğunu alma gerekliliği ortaya çıkabilir. Sağlığı zorlayan bir transittir. Depresyona açık bir dönemdir, farkında olmalısınız.
İKİZLER
Hukuksal ya da akademik süreçlerinizle,  seyahatlerle, yabancılarla irtibatlar konularında ya da kitap yayımlamakla ilgili engellemeler, gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir. Bu yeniayda tüm bu konularda yeni başlangıçlar, yeni girişimler yapabilmek için çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. Doğru bir şekilde organize olur ve sağlam adımlar atabilirseniz, attığınız adımlar kalıcı işlerle sonuçlanabilir.  
YENGEÇ
Korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar , miraslar,  ve kredilerle ilgili  testten geçebilir sorumluluklar alınabilir. Tüm bu konularda  yeni başlangıçlar yapmak , girişimde bulunmak sizi sıkıntılara sokabilir zorlanabilirsiniz. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekebilir. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir , her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir, farkında olmak gerekir.
ASLAN
Bu yeniayla birlikte; eşiniz, evliliğiniz, ortaklığınız ve yakın ilişkilerinizle ilgili konularda engellemeler, gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir. Yeniayda yeni bir ortaklık yapabilir ya da yeni bir birliktelik yaşamaya başlayabilirsiniz ancak hem ilişkilerinizde hem de ortaklıklarınızda çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. Doğru bir şekilde organize olur ve sağlam adımlar atabilirseniz, yeni kuracağınız ortaklığınız bir takım zorluklarla başlasa da kalıcı olacaktır. Bu süreçte eşinizin hayatında da bir takım zorlanmalar söz konusu olabilir, değişen şartlar zorlanmaları getirebilir. Bazılarınızın davalar gündeminize gelirken bazılarınız taşınabilir.
BAŞAK
Bu dönemde ; çalışma hayatı, günlük rutin işler , sağlık konularında testten geçebilir sorumluluklar alınabilir. Tüm bu konularda  yeni başlangıçlar yapmak , girişimde bulunmak sizi sıkıntılara sokabilir zorlanabilirsiniz. Bu dönemde sağlıkla ilgili konularda bir takım sıkıntılar olabilir, belki günlük rutin işlerinizdeki sorumluluklar sizi zorlayabilir. Bu dönemde işten ayrılma olabilir ya da işteki sorumluluklar daha fazla olabilir tüm bu konularda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir, farkında olmak gerekir. Çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudu ve sağlığı zorlayabilir. Bu yüzden yaşam tarzınızı, alışkanlıklarınızı  iyi organize etmeniz gerekebilir. İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici ve zorlu koşullar görülebilir. Yapmak gereken işler, sorumluluklar sıkıcı hale gelebilir
TERAZİ
Bu yeniayla birlikte; çocuklarınız, aşk hayatınız, yaratıcı yönleriniz, riskli yatırımlarınız ve hayattan aldığınız zevklerle ilgili konularda engellemeler, gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir. Bu yeniayda çocuklarınız ve ilişkileriniz konusunda çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. İyi bir organize ve atacağınız sağlam adımlarla çocuklarınızla ilgi kalıcı ve olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.
AKREP
Bu dönemde ; ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda sorumluluk  alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir. Bu konularla ilgili yeni başlangıçlar ve girişimler bu süreçte biraz zor olabilir, örneğin bir ev satın almak istersiniz ama işler yavaş gelişebilir, tapu alma konusunda gecikmeler yaşanabilir gibi. Burası sağlam temel atılması gereken bir alandır bu yüzden bu dönemde sağlam temeller atılmalı, doğru başlangıçlar yapılmalı, bunu yapabilmek için ne istediğinizi iyi belirlemelisiniz. Bu dönemde yer değişiklikleri, taşınmalar için de başlangıçlar yapmayı düşünebilirsiniz.
YAY
Bu yeniayla birlikte; kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız, komşularınızla ilgili konularda, eğitimler, ticaret, yazışmalar ve anlaşmalarla ilgili konularda engellemeler, gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir. Yeniay’da yakınlarınızla ilgili konularda çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. Özellikle ticaretle ilgili konularda İyi bir organize ve atacağınız sağlam adımlarla kalıcı ve olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.
OĞLAK
Bu dönemde finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutabilir , bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme konusunda yeni kararlar alabilirsiniz , yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz fakat çok dikkatli olmalısınız  Satürn etkili bir Yeniay olduğu için maddi konularda yeni girişim ve başlangıç yapmaya karar verirken çok dikkatli olmalısınız  bu konularla ilgili gecikmeler, engeller, blokajlar olabilir. Kişisel haritalarınızda olumlu açılar varsa sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gerekebilir eğer   Satürn’ün bu alandan uyumlu açıları varsa  sağlam ve kalıcı, riskten uzak yatırımlar yapabilirsiniz.
KOVA
Yeni bir sen yapmak ; saç kesimi, yeni bir tarz oluşturmak ,kendinizi en iyi şekilde göstermek , dayanıklılığınızı, güveninizi ve hayata genel yaklaşımınızı artırarak, elinizden gelenin en iyisini yapmak için revizyon zamanı olsa da kendinizle ilgili yapmak istediğiniz şeylerde kısıtlanma, engeller ve zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ailevi konularda ani beklenmedik gelişen olaylar kararlarınızı ve gelecekle ilgili ümitlerinizde yön ve fikir değişikliğine gitmenizde ve  bir takım  sorumluluklar alma zorunda kalmanıza sebep olabilir.
 BALIK
Bu, gözden geçirme, bırakma ve ruhsal ve fiziksel anlamda “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme zamanı da olabilir. Satürn’ün kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evinde hareket edeceği bu dönem, bir nevi yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemidir. 12. ev, aksiyon almaktan çok, hazırlık yapmak gereken bir alandır. Eski ve tatminsizlik getiren enerjiler, istenmeyen alışkanlıklar bu dönemde temizlenebilir. Tabii sıkıntılar olabilir. Ruhsal olarak gerginlik hissedilebilir. Ama sonuç olarak bir nevi temizlenme, arınma dönemidir.