• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ŞUBAT

ŞUBAT


ŞUBAT

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ ŞUBAT 2021
30 Ocak -20 Şubat arası MERKÜR Kova Burcunda geri harekette olacak ve 20 Şubatta da Merkür 11. evinizde düz harekete geçecek.
Merkür Şubat ayı boyunca 11.evinizde transit ediyor olacak ve 30 Ocaktan itibaren 20 Şubata kadar da geri harekette olacak. 11. Evinizde geri giden Merkür, özellikle arkadaş ve sosyal çevrenizde iletişim sorunlarına sebebiyet verecektir. Merkür retrosunun en belirgin özelliği iletişim sorunları ve iletişim araçlarındaki bozulma ve sıkıntılardır. Bu nedenle özellikle arkadaşlarınıza atacağınız maillere, mesajlara dikkat etmelisiniz yanlış kişilere yanlış bilgileri yönlendirerek zor durumda kalabilirsiniz. Özellikle eski dostlarınızla görüşmek için ideal olan bu günlerde ağzınızdan çıkanlara dikkat etmekte fayda var.
Diğer taraftan telefonunu, bilgisayarınız gibi teknolojik iletişim aletleriniz bozulabilir.  Bu süreçte katılacağınız aktivitelerin ve organizasyonların programlarını ve katılım koşullarını iyi anlamanız gerekir aksi takdirde saatleri şaşırabilir ya da uygun olmayan durumlarda kalabilirsiniz.
Bu dönem gerek iş gerekse hobileriniz için eğitime başlamak ya da eğitim vermek için uygun bir süreç olmayacaktır. Ticari girişimler ve yatırım yapmak için de Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Çünkü Merkür retrosunda sözleşme imzalamak son derece risk içerir, sözleşme koşulları sonrasında sizi zora sokabilir. Dikkatli olalım.
VENÜS 1 Şubat’ta Kova Burcuna sizlerin 11.evinize geçecek. Güneş de ayın 18’ine kadar Kova burcunda seyahat etmeye devam edecek.
Merkür’ün retrosunun başlaması ile Venüs de Kova burcuna geçecek ve Güneş’in de zaten 11.evinizde seyahat ediyor olması ile Merkür retrosunun olumsuz etkilerine rağmen grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için uygun bir transit olacaktır. Arkadaşlarınız arasında saygınlık ve prestij kazanabilirsiniz. Sosyal ortamlarda özellikle kadınlardan ve otorite figürlerinden, patronlardan destek görebilirsiniz. Bu iki gezegenin transitinde iş yatırımları ve kazanımları alanında olumlu gelişmeler yaşansa da bu yatırımları Merkür retrosu sonrasına bırakmak en doğrusu olacaktır. Dernekler ve yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda sağlamak için sosyalleşmek size fayda sağlayacaktır. Katılacağınız organizasyonlarda geleceğinizle ilgili hedefleriniz konusunda hiç ummadığınız destekler görebilirsiniz.
11 Şubat da Kova burcunun 23° 17’  Kova Yeniayı gerçekleşecek, 11.evinizde
11 Şubat’taki bu Kova yeniayında; yeni başlangıçlarla ilgili motivasyonunuz olsa da Merkür retrosunun da etkisiyle yapacağınız başlangıçların sonunun nereye varacağını bilmeniz mümkün olmayacaktır. Doğru yapıp yapmayacağınızdan pek emin olamayacağınız bu süreçte geçmişi arkanızda bırakmak ve özellikle hayatınızda enerjisini tamamlamış arkadaşlarınızı arkada bırakmak ve yeni sosyal çevreleri deneyimlemek sizleri rahatlatabilir. Sosyalleşme ihtiyacınızın artacağı bu yeniayda sosyal platformlara katılmak sizlere fayda sağlayabilir. Başkalarına yardım ederken asıl faydayı kendinize sağlayacağınızı bilmelisiniz. Diğer taraftan iş yatırımları ve kazanımları alanında yeni başlangıçlar yaparken Merkür retrosunun etkilerini göz önünde bulundurmanız gerekecektir.
 
17 Şubat ‘ta 11. evinizde Kova Burcunda bulunan Satürn  ile 2.evinizde Boğa burcunda bulunan Uranüs’ ün kare açısı gerçekleşecek.
Bu iki zorlu gezegenin yapacağı zorlu açı özellikle parasal konularda, işiniz, kariyeriniz ve sosyal çevrenizle ilgili konularda, isteğiniz dışında ani ve beklenmedik durumlar ve zorlanmalar getirecektir. Sosyal ilişkilerinizde beklenmedik yön değişiklikleri ve kopuşlar yaşanabilir. Gizli tuttuğunuz konular ortalığa saçılabilir.  Bu etkileşim arkadaşlarınızla aranızda özellikle parasal konulardan kaynaklı güven sorunlarına neden olabilir. Olmazsa olmaz dediğiniz arkadaşlarınızla ilişkileriniz ciddi anlamda sarsılabilir. Bu olaylar sizi depresyona sokabilir bu nedenle dikkatli ve farkında olmalısınız.
18 Şubat’ta  Güneş Balık Burcuna geçecek. 25 Şubat’ta Venüs de Balık burcuna sizlerin 12. Evinize geçecek.
Güneş’in ve Venüs’ün 12. evinizden geçmesiyle, durup dinlenmenin, sosyal çevreden biraz uzaklaşmanın ve geçmiş bir yılın değerlendirmesini yapmanın zamanı gelmiş demek olacaktır. Bu dönemi yeni şeylerin hazırlığını yapmak için kullanmalısınız. Bu dönemde yalnız çalışmak size avantajlı sonuçlar getirebilir.  Aşk ilişkilerinde duygularınızı ifade etmek de zorlanabilirsiniz hatta bazılarınız platonik aşk yaşayabilirsiniz. Ancak bu dönem de huzur yalnızlığınızda gizli olacaktır. Yalnız kalmak, meditasyon gibi ruhunuza iyi gelecek çalışmalar yapmak için çok uygun bir süreç olacaktır. Belki de tek ihtiyacınız olan biraz yalnız kalıp ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmektir.
26 Şubat’ta Kova burcunda 11. evinizde bulunan Jüpiter’in, 3.evinizde İkizler burcunda bulunan  KAD ile üçgeni 9.evinizde Yay burcunda bulunan GAD ile sekstil açısı gerçekleşecek.
Sosyal çevrenizin son derece aktif olacağı, arkadaşlarınızın hayatınızda ön planda olacağı Şubat ayında, Jüpiter’in ay düğümleri ile yapacağı iyicil açılarla kariyer getirileriniz, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kardeşleriniz, uzak ve yakın akrabalarınızla ilgili, uzak ve yakın seyahatlerle ilgili ve eğitimlerle ilgili konularda şans ve kısmetler, kazanımlar sizinle olacaktır.