• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Koçlar,
►2 Temmuz’da Satürn Oğlak  burcuna geri dönecek , Satürn siz yükselen Koçların 10. Evinde Temmuz ayı boyunca geri harekette olacağı için kariyer ve statü konuları gündemde olacak bu alanlarda sorumluluklarınız artacak ve daha önce yerine getirmediğiniz  sorumluluklarınızı hatırlatılacak. Satürn burada iken kısa ve kolay yollardan istediklerimizi elde etmek mümkün olmaz neyi hak ediyorsak onu elde ederiz. Kariyer konularında testler devam ediyor olacak.
►5 Temmuz’da 10.evinizde Oğlak burcunda bir Dolunay yani bir Ay tutulması yaşanacak etkisi -/+ 6 ay boyunca devam edecek olan ay tutulması duygusal kopmaları ve bitişleri anlatır aynı zamanda  farkındalık söz konusu olur ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak ve kariyerinizle ilgili ani beklenmedik sürpriz gelişmelere açık olacaksınız. Eğer haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz. İş yerinizde patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark edebilirsiniz  Bu Dolunay  etkisi ile bazılarınız bir iş projesine veya kariyerine  aniden son verebilir. Bazılarınız toplumsal statülerinde aniden beklenmedik gelişmeler yaşayabilir terfi alabilir, boşanabilir, evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, bazılarınız iş değişikliği yapabilir bazılarınız anne ile ilgili konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızda yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, yeni iş fırsatları için uyanık olun, ani bir iş fırsatı ya da kariyer söz konusu olabilir, bazılarınız için ev ya da mülkle ilgili konularda bir tür yardım veya fırsatlar çıkabilir .
►Ay boyunca Venüs 3.evinizde İkizler burcunda ve ileri harekette olacak bu süreçte yakın çevreyle kardeşlerle ve yakın akrabalarla ilgili gündemleriniz olabilir. Sosyallik ve uyum sağlama , çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak güzel kapılar açabilir. Kimileriniz  etrafınızda huzur ve denge sağlamaya önem verebilir, bazılarınız arabuluculuk yaparak yakın çevresinde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilir. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz; reklam, tanıtım, pazarlama, satış,  bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir. Ticaret ile uğraşanlar güzel sonuçlar alabilir. Tabi bütün bunları 13 Temmuz’dan Merkür retrosu bittikten sonra yapmakta fayda vardır.
►Mars Ay boyunca 1.evinizde olacak harekete geçme ,kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz artabilir. Kendinizi oldukça  aktif, enerjik hissedersiniz ,tabi enerji yüksek olduğu için sakarlık,  kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Ego ,kendinize güven  çok yüksektir,  dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu transitin olumsuz tarafı ,kendinize fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce alınmış kararlar olabilir dikkatli olmakta fayda vardır. Sağlık konularına dikkat etmekte fayda vardır. İlişkilerle ilgili  agresyon olabilir, sakin kalmanızda fayda vardır.
►Güneş 21 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sizlerin 4.evinizde ebeveynlerinizin  hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ailenizin size  gereksinim duyduğu bir dönem olabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz aynı zamanda aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. 13 Temmuz’a kadar da burada Merkür retrosu  da devam edecek bu yüzden ertelenen ailevi konular tekrar gündeme gelebilir. Eski konular, dedikodular, aile içi iletişimde sıkıntılar, alınganlık  ve kırılganlıklar olabilir iletişimimize çok dikkatli etmek  gerekebilir. Ev içindeki elektronik cihazlar bozulabilir ( çamaşır,bulaşık makinası, buzdolabı, telefon, bigisayar gibi ) ama yenisini almaktansa  tamir ettirin veya  yenisini almanız gerekiyorsa da  13 Temmuz’dan sonra almakta fayda vardır. Yine bu süreçte ev alımı-satımı, ev tadilatı yapmamak gerekir . Geçmişte hastalık geçiren aile büyükleriniz bu dönemde tekrar rahatsızlanabilir.
►13 Temmuz’da Merkür retrosu bitiyor , ailevi ve kariyer konuları çok dikkat çekici olacak, Güneş sizin 5.evinizin de yöneticisi olduğu için çocuklarla ilgili konularda  ,aşk hayatınızda ilişkilerde sıkıntılar olabilir, ailevi konularda güç çekişmeleri, gücü kötüye kullanmak, ilişkiler adına zorlayıcı  olabilir özellikle  de erkek, baba ve otorite figürleriyle ilişkilere  dikkat etmek gerekir. Ailevi konularda ve çocuklarınızla olan işler kolay ilerlemeyebilir. Ailenizdeki otorite figürlerinden destek yerine engelleme gelebilir. Eleştirilerin yoğun olduğu bir dönemdir. Yorgunluk hissi, çabuk tükenme her zamankinden fazladır. Sağlıkla ilgili  sorunlar olabilir. Bu zorunlu olarak sabır gerektiren bir dönemdir, ailenizdeki baba, koca gibi erkek figürlerde sağlık sorunları olabilir. Bazılarınız gücünü kabul ettirmekte zorlanmakta ya da abartıya kaçmaktadır. İşler doğal ve kendiliğinden akmak yerine, biraz daha zorla akabilir. Baba veya baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerde bazen güç çekişmeleri ortaya çıkabilir. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Hatta kimileriniz  birden popülerlik bile yakalayabilir. İşte burada önemli olan şey, egonun şişmesinden ve kibirden uzak kalmak; lehte gelişen şartları cömertçe harcamaktan uzak kalmaktır.
►20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir Yeniay olacak, ailevi konularda yeni başlangıçlar , girişimler söz konusu olabilir. Bu süreçte ev alım-satımı yapılabilir, bazılarınız yuva kurmaya karar verebilir, bazılarınız çocuk sahibi olacağını öğrenebilir.
►22 Temmuz’da Güneş Aslan burcunda  5.evinizde olacak  çocuklar, aşk ,hobiler, sportif alanlar , yetenekler, yatırımlar bu dönemde hareketlenmeye başlar. Güneş bu alandan geçerken kişisel haritalarınızda olumlu  bir konumdaysa çocuklarla ilgili konular daha rahat ilerler, becerilerinizi özellikle sanatsal becerilerinizi  daha iyi ifade edebilir, yaratıcılığınız artabilir , kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlamak isteyebilir, bazılarınız  hayatın zevkli alanlarına , eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir, bazılarınız hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde aşık olabilir, gündeminiz aşk hayatınız olabilir. Bazılarınız yatırım yapabilir özellikle de altın ve gümüşe yatırım yapmak iyi sonuçlar verebilir.Sevgiler ...