• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler
2 Temmuz’da Satürn Oğlak  burcuna geri dönecek , Satürn siz yükselen İkizler’in  8. Evinde Temmuz ayı boyunca geri harekette olacağı için okült konular, sigorta, vergi, miras, başkalarından gelen kazanımlar ,borsa ve ameliyatlar veya araştırma odaklı konular gündeminizde olacaktır. Bazılarınız bu süreçte bu konularla ilgili daha fazla sorumluluklar almak zorunda kalabilirsiniz.
5 Temmuz’da 8.evinizde Oğlak burcunda bir Dolunay yani bir Ay tutulması yaşanacak etkisi -/+ 6 ay boyunca devam edecek ve  ay tutulması duygusal kopmaları ve bitişleri anlatır aynı zamanda  farkındalık söz konusu olur ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak bu dolunay ile birlikte duygusal anlamda ilişkilerde kopuşlar olabilir. Ortak kazanç ve gelir gider konuları gündeminizde olacak. Maddi konularla ilgili  bu süreçte  çözümler üreteceğiniz zamanlardır. Kimileriniz alamadığı bir nafakayı alabilir, bazılarınız kredi başvurusunda bulunmuştur bununla ilgili sonuçlar elde edebilir. Kimilerinizin sürüncemede kalan miras konuları nihai bir sonuca ulaşır. Kişisel haritalarınızda 13 dereceye yakın gezegenleriniz varsa bu dolunay sizi daha fazla etkileyebilir.
Ay boyunca Venüs 1.evinizde İkizler burcunda ve ileri harekette olacak bu süreçte Venüs’ün çekicilik, cazibe, başkalarına sempatik gözükme etkisini en fazla hissedeceğiniz zamanlardır. Uzlaşmacı tavrınız  ve iyi ilişkileriniz  sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendi rebilme şansınız artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu değişiklikler, başkaları tarafından  da rahatlıkla fark edilebilecektir. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artar Başkalarına ayak uydurabilmek, birlikte hareket edebilmek kolaylaşır. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir. Bu dönemde harita sahibi, ilişkilerinde zorluk çeken kişilerin bir araya gelmesine de vesile olabilir, başkalarına arabuluculuk edebilir.
Mars Ay boyunca 11.evinizde olacak ve  sizlerin sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinizde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları sizi arkadaşlarınızdan kopartabilir aynı zamanda etrafınıza Marsiyen nitelikte kimseleri çekebilirsiniz. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. Kimileriniz  liderlik ve girişimcilik yeteneklerinizi sosyal ortamda güçlü bir şekilde sergileyebilirsiniz. Bazılarınız ise  başkalarını motive edebilir.11. ev işten elde edilen gelirler veya iş yatırımları anlamına da geldiğinden, eğer kişisel haritalarınızda Mars olumlu açılarda ise bu konularda cesaretli girişimler yapılabilirsiniz.
Güneş 21 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sizlerin 2.evinizde olacak aynı zamanda bu alanda Retro hareketine devam eden bir Merkür var maddi konular gelir ve giderlerinize dikkat etmeniz gerekebilir. Alışverişlerinize dikkat edin yanlış faturalar söz konusu olabilir, geçmişten gelen bir borçlar otaya çıkabilir ama bu retronun güzel tarafı kaybettiğiniz bir şeyi bulabilirsiniz veya daha önce başvurduğunuz bir iş başvurusu karşınıza çıkabilir ama 13’ünden sonra bir işe başlarsanız daha iyi olabilir.
13 Temmuz’da Merkür retrosu bitiyor ve maddi konularda değişim dönüşüm olabilir bu konularda üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz. Otorite figürlerinden destek yerine engelleme gelebilir. Eleştirilerin yoğun olduğu bir dönemdir, prestij kaybı gibi riskler taşır, maddi konularda kayıp olabilir. Sorumluluklar fazla yorabilir. Yorgunluk hissi, çabuk tükenme her zamankinden fazladır. Sağlıkla ilgili  sorunlar olabilir. Bu zorunlu olarak sabır gerektiren bir dönemdir.  Sağlık sorunları baba, koca gibi erkek figürlerinde görülebilir. Kimileriniz gücünü kabul ettirmekte zorlanmakta ya da abartıya kaçmaktadır. İşler doğal ve kendiliğinden akmak yerine, biraz daha zorlanarak  akmaktadır. Kimilerinize yönelik rekabet ortaya çıkabilir. Baba veya baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerde bazen güç çekişmeleri ortaya çıkabilir. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Bazılarınız  birden popülerlik bile yakalayabilir. İşte burada önemli olan şey, egonun şişmesinden ve kibirden uzak kalmak; lehte gelişen şartları cömertçe harcamaktan uzak kalmaktır.
20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir Yeniay olacak, finansal konular odak noktası olacaktır. Gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeler ve diğer makul finansal planlama projeleri gibi şeylerin formüle edilmesi bu süre içinde tercih edilebilir. Bazılarınız  da gelirinizi artırmanın yollarını keşfetmek için yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunabilirsiniz.
 22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna  sizlerin 3.evinize geçiyor ve  merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun zamanlardır. Kimileriniz için  fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazabilir, bu konuda  kendinize güveniniz yükselir. Kimileriniz etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilir. Yine bu dönemde başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerine öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelidir.Sevgiler