• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeçler
2.7.2020 de SATÜRN OĞLAK BURCUNA SİZLERİN 7. EVİNİZE GEÇECEK.
Karmanın efendisi Satürn’ün  Oğlak burcu transiti ile önceliklerimizin neler olduğuna daha kolay karar verebiliriz, her şeyi daha dikkatli planlayıp hesaplayabiliriz, sorumluluk duygumuz aktive olur, kurallar ve kriterler bizim için çok daha önemli hale gelecektir. Hedeflerimize odaklanabiliriz. Satürn’ün bu evden transiti süresince ikili ilişkiler en önemli test alanıdır. Bu ev evlilik, ortaklık, anlaşmalar, davalarla ilişkilidir ve tüm bu konularla ilgili sorumluluklar alacağınıza işaret eder. Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen bir yapıdadır. Ancak bu transit ilişkide bulunduğunuz insanlardan isteklerinizin daha gerçekçi ve sabırlı olmanız gerektiğine vurgu yapar. Bazılarınız için ise eşinin, partnerini ya da ortağının şartlarında daralma ve sıkışma olabilir ve sizlerin onlara yardımcı olması gerekir. Bu transitin en büyük kazancı, ileri dönük işlerde uygun olmayan ilişkiler bu transitle temizlenebilir. Evliğinizle ilgili çözülemeyen sorunlar için yardım almanın tam zamanı. Satürn’ün 7.evden geçişinde yapılan evlilikler üzerinde çok fazla düşünüldüğü ve üzerinde yeterince çalışıldığından çok daha sağlam olacaktır. Satürn buradan geçerken ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumlarınızı  gözden geçirme zamanı.
5.7.2020 DE DOLUNAYLA BİRLİKTE 13 DERECE OĞLAK BURCUNDA SABAH 07.44 DE AY TUTULMASI GERÇEKLEŞECEK. SİZLERİN 7. EVİNİZDE. ÜSTELİK BU AY TUTULMASININ 11. EVİNİZDE BULUNAN URANÜSLE BİR ÜÇGEN AÇISI OLACAK.
Tutulmalar, kadersel olarak görülebilecek olayların şimşek çakması gibi hayatımıza akmasını sağlar. Bizde olan etkileri sarsıcı ve çok güçlüdür. Gizli kalmış yeteneklerimizin ortaya çıkmasını sağlayan yine tutulma zamanlarıdır. Diğer taraftan ne olup bittiğini anlamadan olayların hızlı bir şekilde gelişmesi bizde korku, panik ve endişe yaratabilir. Özellikle hayatınızda körelmiş, yıpranmış her ne varsa onlardan kurtulmanızı sağlayan enerjiler taşır. Yaşanan iyi ya da kötü olaylar ruhsal gelişimimiz açısından çok önemlidir. Önemli olan aynı tarz olaylar geldiğinde yeniden aynı hataları yapmamaktır. Kısacası tutulmalar ders verici bir niteliğe sahiptirler.
Dolunaylar bir şeyleri sona erdirmenin, kimi zaman ulaşılamayanların elinizden kayarak gitmesini temsil eder. Ayrıca dolunaylar fikirleri yerine getirme zamanlarıdır. Tutulmanın etkisiyle 7.ev konuları mercek altına alınır ve yaşamınızda büyük öneme sahip olur. Özellikle ilişkileriniz ve ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizi meşgul ederken ilişkilerinizle ilgili  bir takım sınavlara tabi tutulacaksınız ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Bazılarınız eşleri ya da partnerleri ile olan ilişkilerinde bazılarınız ortağı ya da ortaklığı ile ilgili konularda bazılarınız arkadaşları ya da sosyal çevresi ile ilgili konularda bazılarınız ise yakın ilişki içerisinde bulunduğu ticari müşterileri ile ilgili konularda ay tutulmanın etkisini yaşayacaklardır. Bazılarınız açık düşmanlıklarla karşılaşabilir.
Tutulmanın 11. evden Uranüs’ten alacağı destekleyici açı, aniden ilişkilerinizde bir değişim ve dönüşüm yaratabilir. Bu açının etkisiyle evlilik ya da boşanma söz konusu olabilir. Ancak tutulma anında 7.evinizde Satürn, Plüton ve Jüpiter’in retro olduğu göz önüne alındığında evlilik kararı hatta boşanma kararı almak için çok da doğru bir zaman olmadığını hatırlatmak isterim.
GÜNEŞ AY BAŞINDAN İTİBAREN YENGEÇ BURCUNDA SİZLERİN YÜKSELENİNİZDE YANİ 1. EVİNİZDE MERKÜR DE YENGEÇ BURCUNDA VE MERKÜR 12.7.2020 DE RETRO HAREKETTEN DÜZ HAREKETE GEÇİYOR. ANCAK MERKÜR DÜZ HAREKETE GEÇMEDEN ÖNCE 8.7.2020 DE 10.EVİNİZDEKİ MARSLA BİR KARE AÇI YAPACAK.
Güneşin yükseleninizden geçmesi ile odak noktanız daha çok kendiniz, sağlığınız, dış görüntünüz ya da ilişkilerinizde olacaktır.Son derece özgüvenli hissedeceğiniz, parlayacağınız, fark edileceğiniz ve takdir göreceğiniz bir süreç olacaktır.Bazılarınız dış görünüşü ile ilgili değişiklikler yapmak isteyebilir, saçlarınız kestirmek, botoks yaptırmak gibi müdahalelerde bulunabilirsiniz. Özellikle ayın 12 sinden sonrasını bu tip istekleriniz için kullanabilirsiniz. Diğer taraftan daha sağlıklı beslenerek ya da kötü alışkanlıkları bırakarak sağlığınızı güçlendirmek isteyebilirsiniz.Bu süreç yeni kararlar alacağınız yeni bir duruş sergilemek isteyeceğiniz de bir süreç olacaktır.
Ayın 8 inde Güneş’in Mars’la yapacağı zorlu açı özellikle ilişkilerinizde agresyon yaratabilir. Eşiniz, ortağınız, partneriniz, aileniz, iş arkadaşlarınız ya da patronlarınızla ilişkilerinizde sakin olmanızda fayda olacaktır. Sinirlenmek ve kavga etmek size zarar verebilir, ameliyat ya da botoks gibi uygulamalar yapmanız tavsiye edilmez. Biraz önce de söylediğim gibi bu tip isteklerinizi ayın 12 sinden sonraya bırakmanız uygun olacaktır.
Ayın 12 sinden sonra Merkür’ün düz harekete geçmesi ile ilişkilerinizde retrodan kaynaklanan sorunlar çözülmeye başlayacaktır, her türlü iletişiminizle ilgili aksayan, sizi zorlayan konular ortadan kalkmaya başlayacaktır ve iletişim gücünüz artacaktır. Konuşup anlatmak paylaşmak isteyeceğiniz bir süreç olacaktır. Ancak 7. Evinizdeki Satürn ve Plüton’un birlİkteliği sizden sıkıntılı etkilerini esirgemeyecektir.
12 Temmuz da ise Güneş ile Neptün’ün bir üçgen açısı gerçekleşecek bu açının etkisi hayalleriniz ve hedefleriniz için olumlu olacaktır.
15 Temmuz’da ise Güneş ile Plüton’un bir karşıt açısı  21 Temmuz da ise Güneşin Satürn ile bir karşıt açısı gerçekleşecek, bu karşıt açılar ile ilişkilerinizle ilgili değişen ve zorlu durumları ortaya çıkaracaktır.
GÜNEŞ 22 TEMMUZDA ASLAN BURCUNA SİZLERİN 2.EVİNİZE GEÇECEK.
Ayın 22’sinden sonra odağınız parasal ve maddi konularda olacaktır. Yönettiği burçta güçlü olan güneş size parasal konularda şans ve fırsatlar verecektir. Paranızı yönetmek, doğru yatırımları ya da doğru harcamaları yapmak sizin için daha kolay olacaktır. Özgüveniniz ve kendinize verdiğiniz değer de oldukça yüksek olacaktır.
AY BOYUNCA VENÜS İKİZLER BURCUNDA SİZLERİN 12. EVİNİZDE VE KAD DA İKİZLER BURCUNDA
Venüs İkizler burcundayken bilgi almaya karşı doyumsuz oluruz. İlişkilerimizde ise istikrardan uzak olabiliriz. Biraz çapkın olabiliriz.Venüs’ün 12. evinizde ikizler burcunda olması, kendinizle kalıp size iyi hissettirecek çalışmalar yapmak, edebi çalışmalar için hazırlık yapmak, yaratıcı ve sanatsal yönlerinizi ortaya çıkaracak çalışmaları planlamak için harika bir zaman dilimidir.Diğer yandan ilişkilerinizi gözden geçirmek, doğrularınızı ve yanlışlarınızı masanın üzerine koymak, akıl yoluyla bu sorunların çözümlerini bulmak ve ilişkilerinizin geleceği ile ilgili planlar yapmak için de çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.
MARS İSE AY BOYUNCA KOÇ BURCUNDA SİZLERİN 10. EVİNİZDE
Kendi yönettiği yerde son derece güçlü mars kariyer evinizde gücünü sonuna kadar gösterecektir. Kariyer alanınızda size son derece enerji verirken diğer taraftan agresyon yaratacaktır. Biraz agresif ,sinirli ve sabırsız bir yapı sergileyebilirsiniz. Kariyer alanınızda daha direk ve tuttuğunuzu koparan bir tavır sergileyebilirsiniz. İşinizle ilgili hedeflerinize odaklanabilir ve istediklerinizi elde etmek için gerekeli eforu sarf edebilirsiniz. İşiniz konusunda girişken ve risk almaya hazır olursunuz. Diğer taraftan yeni bir kariyer denemeye ve risk almaya meyilli olursunuz.
20 TEMMUZDA BİR YENİAY GERÇEKLEŞECEK YENGEÇ BURCUNUN 28 DERECESİNDE VE SİZLERİN YÜKSELENİNİZDE
İlişkilerinize  yönelik, karşılıklı olarak kişiliğin öne çıkacağı durumlar, evlilik ve ortaklıkla ilgili durumlar, sağlığımızı ilgilendiren konular, dış görünüşümüzü ilgilendiren konular gündemimize gelecektir. Ayrıca hayatınızdaki önemli başlangıçlar ve girişimler için çok iyi bir zaman dilimidir.