• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslanlar,
2 Temmuz’da Satürn Oğlak  burcuna geri dönecek , Satürn siz yükselen Aslanlar’ın  6. Evinde Temmuz ayı boyunca geri harekette olacağı için işinizle , çalışma hayatınız , sağlığınızla ya da günlük rutin işlerinizde sorumluluklar almanız gerektiği vurgulanacak ve bu  bahsettiğimiz konularda tekrar testten geçeceksiniz.
5 Temmuz’da 6.evinizde Oğlak burcunda bir Dolunay yani bir Ay tutulması yaşanacak etkisi -/+ 6 ay boyunca devam edecek ve  ay tutulması duygusal kopmaları ve bitişleri anlatır aynı zamanda  farkındalık söz konusu olur ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak 6. evinizde yer alan bir Dolunay, işte ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şeyi yüzeye çıkarabilir. Uranüs’ten uyumlu bir açı aldığı için bu Dolunay zamanı  üzerinde çalıştığımız her şeyin faydalarını aniden , hiç beklemediğimiz bir anda  görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zaman. Buradaki Dolunay, altta yatan bir sağlık sorunu gibi, bir projedeki bir hata, iş arkadaşları, çalışma ortamı veya belki de evcil hayvanla ilgili bir şeyden habersiz olabileceğiniz her şeyi aydınlatır. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışan ayrılabilir. Kimilerimiz için işimiz ve günlük hayatımızla ilgili gerçek duygularımızın ortaya çıktığı zamanlar olabilir. Kimileriniz  çalışma şartlarınızdan memnun olmadığınız için işinizden ayrılma konusunda güçlü bir istek duyabilirsiniz.  Yeni bir iş başvurusunda bulunuyorsanız, bu bir teklif almanızın zamanı olabilir. Aynaya bakıp, “İşte bu! Bu egzersiz programına başlıyorum ”. Bir sigarayı iğrenç bir şekilde eziyor ve sigarayı bırakmaya karar veriyorsunuz. Bunlar, altıncı evinizdeki   Dolunay örnekleridir. Bu duygusal enerji dalgalanmasını rutinleriniz üzerinde olumlu değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz. Eğer  rahatsız oluyorsanız, çalışma koşullarınızı iyileştirmek için bir şeyler yapabilirsiniz; örneğin  bir iş arkadaşlarınıza karşı daha nazik olabilir veya masanızı ya da ofisinizi güzelleştirmek  için bir şeyler getirebilirsiniz.. Aklınızda bulundurduğunuz egzersiz veya beslenme programınıza başlayabilirsiniz. Bu, kimileriniz için bir çalışma projesinin meyve vermeye başladığı somut sonuçlar aldığınız  ya da bittiği bir süreç olabilir.
Ay boyunca Venüs 11.evinizde İkizler burcunda ve ileri harekette olacak bu süreçte  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz  artabilir. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun bir süreçtir. Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek Venüs’ün bu alandaki olumlu etkilerindendir. Bu geçişi esnasında Venüs’ün kişisel haritalarınızda Venüs’ün  Güneş’e olumlu açıları varsa, geleceğe yönelik hedefleriniz için destek almak daha olasıdır. Kimileriniz sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabilir. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatı olmayan bir kişi açısından ele alındığında, arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır. Bazılarınızın etrafında artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir bu dönemde.
Mars Ay boyunca 9.evinizde olacak ; seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konular gündemlerinizde olabilir. Bazılarınız  bu saydığımız konularda daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde bazılarınız  dışa dönük hedeflerini gözden geçirip, ne yapması gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilir ve enerjisini ve eforunu bu alanlara koyabilir. Kimileriniz dış ticaret yapmaya karar verebilir ve bununla ilgili yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilir. Bazılarınız medya konularında , bazılarınız eğitim ve yayıncılık konularında girişimlerde bulunabilir. Kimileriniz eğitim ve seminerler almaya veya vermeye başlayabilir yalnız tüm bu saydığımız konularda agresyon enerjisini unutmamak gerekir kendinizi  sakinleştirerek doğru kararlar almanızı sağlayabilirsiniz. Mars’ın aceleci ve hızlı hareket etmenize sebep olan enerjisi ile yanlış kararlar alma riskiniz vardır, dikkatli olun.
Güneş 21 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sizlerin 12.evinizde olacak aynı zamanda bu alanda Retro hareketine devam eden bir Merkür var bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve burayı Güneş aydınlatır yani daha önce fark edemediği konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın daha önce yapmış olduğu aktiviteler, başkalarının sizin arkanızdan çalışmasına, gizli düşmanlıklar gütmesine sebep olmuş olabilir. Geçmişle alakalı olayların hayatınızı negatif etkilemesine müsaade etmemelisiniz . 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Güneş’in 12. evde hareket ediyor olması, yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraşılan konular pekiştirilmelidir. Geri hareketteki  Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
13 Temmuz’da Merkür retrosu bitiyor ve 12 .evde Güneş’in aldığı olumsuz açılar olacak  işler kolay ilerlemeyebilir. Hayatınızdaki otorite figürlerinden destek yerine engelleme gelebilir. Eleştirilerin yoğun olduğu bir dönemdir. Yorgunluk hissi, çabuk tükenme her zamankinden fazladır. Sağlıkla ilgili  sorunlar olabilir, hastanede işleriniz olabilir .Bu zorunlu olarak sabır gerektiren bir dönemdir. Baba, koca, gibi hayatınızdaki erkek figürlerinde sağlık sorunları olabilir.
20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir Yeniay olacak, 12.evinizde gerçekleşecek bu Yeniay , gözden geçirme, bırakma ve kişinin ruhsal ve a fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığıdır. Bazılarınız için kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme  zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı olabilir ve  zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkabilir. Bu, Yeni Ay'ın daha hassas bir pozisyonudur ve ilk aydaki Yeni Ay'a hazırlanırken ruh için bir tür barış bulmak en iyisidir,
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna   sizlerin 1. evinize yani yükselen burcunuza geçiyor. Kimileriniz  fiziksel enerjinizin  artmaya başladığını hissedebilir. Bu transitin pek çok girişim için rahatlıkla kullanılabilmesi mümkündür. Güneş'in ı. evden geçişi, kendinize olan güveninizin artacağı, kimileriniz için otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağı, kendisini başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebileceği günlerde olduğuna da işaret eder. Bu transit sürecinde sizler kişisel yeteneklerinizi iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz  ve potansiyeliniz yüksek demektir. Yalnız bu transitin en büyük risklerinden biri abartılı özgüven ve kibir olabilir,  kişisel konulara odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilirsiniz.