• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Başak ve Yükselen Başaklar
2.7.2020 de SATÜRN OĞLAK BURCUNA SİZLERİN 5. EVİNİZE GEÇECEK.
Karmanın efendisi Satürn’ün Oğlak burcu transiti ile önceliklerimizin neler olduğuna daha kolay karar verebiliriz, her şeyi daha dikkatli planlayıp hesaplayabiliriz, sorumluluk duygumuz aktive olur, kurallar ve kriterler bizim için çok daha önemli hale gelecektir. Hedeflerimize odaklanabiliriz. Satürn’ün 5.evden transiti çocuklar, aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanlarda sorumluluk alınacağını gösterir. Henüz çocuk sahibi olmak istemeyen veya olmaya hazır olmayan bir yükselen başaksanız, bu transit de çocuklar konusunda mesuliyet almanız, uğraşmanız, çaba sarf etmeniz gerekebilir. Hali hazırda çocuk sahibi olan kişiler iseniz bu da çocuklarınızla ilgili konularda mesuliyetlerinizin artacağı, onlarla ilgili somut ve kalıcı adımlar atmanız gerektiğini gösterir. Çocuklarınızın sağlığı ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Hobiler ve sportif aktivitelerle odaklanma, bu alanlarda sorumluluk alma ya da bu alanlarda profesyonelleşme, çalışma gibi olasılıklar gündeme gelebilir. Eğlence hayatınızla ilgili ise iki farklı sonuç ortaya çıkabilir. Bunlardan birincisi, eğlenceli aktivitelerden  bir müddet için izole olmak diğeri ise aktivitelere kendinizi fazla kaptırıp sağlığınızı bozma ihtimali.Ayrıca borsa ve şans oyunlarında da şansınız fazla yolunda gitmeyecektir.
5.7.2020 DE DOLUNAYLA BİRLİKTE 13 DERECE OĞLAK BURCUNDA SABAH 07.44 DE AY TUTULMASI GERÇEKLEŞECEK. SİZLERİN 5. EVİNİZDE. ÜSTELİK BU AY TUTULMASININ 9. EVİNİZDE BULUNAN URANÜSLE BİR ÜÇGEN AÇISI OLACAK.
Tutulmalar, kadersel olarak görülebilecek olayların şimşek çakması gibi hayatımıza akmasını sağlar. Bizde olan etkileri sarsıcı ve çok güçlüdür. Gizli kalmış yeteneklerimizin ortaya çıkmasını sağlayan yine tutulma zamanlarıdır. Diğer taraftan ne olup bittiğini anlamadan olayların hızlı bir şekilde gelişmesi bizde korku, panik ve endişe yaratabilir. Özellikle hayatınızda körelmiş, yıpranmış her ne varsa onlardan kurtulmanızı sağlayan enerjiler taşır. Yaşanan iyi ya da kötü olaylar ruhsal gelişimimiz açısından çok önemlidir. Önemli olan aynı tarz olaylar geldiğinde yeniden aynı hataları yapmamaktır. Kısacası tutulmalar ders verici bir niteliğe sahiptirler. Dolunaylar bir şeyleri sona erdirmenin, kimi zaman ulaşılamayanların elinizden kayarak gitmesini temsil eder. Ayrıca dolunaylar fikirleri yerine getirme zamanlarıdır. Tutulmanın etkisiyle 5.ev konuları mercek altına alınır ve yaşamınızda büyük öneme sahip olur. Özellikle aşk hayatınız, hobileriniz, yaratıcı yönleriniz, riskli yatırımlar ve çocuklarınızla ilgili konular ve çocuklarınızla ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizi meşgul ederken tüm bu konularla ilgili bir takım sınavlara tabi tutulacaksınız ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Bazılarınız bu tutulmanın etkisiyle aşık olabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir, bazılarınız ise var olan ilişkisini bitirebilir.
Çocuklarınızla ilgili gündemleriniz olabilir onların hayatında tamamlanmış, bitmiş durumlar ya da hayatlarından giden kişiler söz konusu olabilir. Çocuklarınızla ilişkilerinizde farkındalık zamanı olacaktır.Diğer taraftan bu tutulma gizli kalmış yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilir, bu konuda bir eğitime başlayabilirsiniz. Hobilerinizi iş edinebilirsiniz. Riskli yatırımlara meyil edebilirsiniz. Tutulmanın 9. Evden Uranüs’ten alacağı destekleyici açı, aniden ilişkilerinizde özellikle de çocuklarınızla ve partnerinizle ilişkilerinizde ya da onların hayatında bir değişim ve dönüşüm yaratabilir. Aniden yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili yurtdışında okumak ya da çalışmak gibi hızlı gelişen olaylar söz konusu olabilir.  Ancak tutulma anında 5.evinizde Satürn, Plüton ve Jüpiter’in retro olduğu göz önüne alındığında yeni bir ilişki kararı almak için ya da geçmişte kalan bir kişiyi yeniden hayatınıza dahil etmek için çok iyi düşünmeli ve gerçek niyetleri iyi okumalısınız.
GÜNEŞ AY BAŞINDAN İTİBAREN YENGEÇ BURCUNDA SİZLERİN 11. EVİNİZDE MERKÜR DE YENGEÇ BURCUNDA VE MERKÜR 12.7.2020 DE RETRO HAREKETTEN DÜZ HAREKETE GEÇİYOR. ANCAK MERKÜR DÜZ HAREKETE GEÇMEDEN ÖNCE 8.7.2020 DE 8.EVİNİZDEKİ MARSLA BİR KARE AÇI YAPACAK.
Güneşin Yengeç burcuna geçmesiyle aidiyet duygumuz artacaktır. Ailenizle ve sevdiklerinizle olmak, ailenizle ve arkadaşlarınızla evinizde güvende hissetmek  istersiniz. Sosyal olmak isteyeceğiniz, arkadaşlarınızla vakit geçirip eğlenmek onlarla ilgilenmek isteyeceğiniz bir süreç olacaktır. Güneş’in Yengeç geçişi aile kurmak ve çocuklarla ilgilenmek konularında motivasyon verir. Daha çok kendinizi ait ve güvende hissedeceğiniz mekanlarda ve ortamlarda sosyalleşmek istersiniz. Güvenlik arayışı vurgu kazanacaktır.
Ayın 8 ‘inde Güneş’in Mars’la yapacağı zorlu açı özellikle arkadaşlarınızla ilişkilerinizde agresyon yaratabilir. Diğer taraftan mali tablonuz konusunda çaba sarf etmek durumunda kalabilirsiniz.
Ayın 12 ‘sinden sonra Merkür’ün düz harekete geçmesi ile ilişkilerinizde retrodan kaynaklanan sorunlar çözülmeye başlayacaktır, her türlü iletişiminizle ama özellikle arkadaşlarınızla ilgili sorunlar çözülmeye başlayacaktır. Diğer taraftan Merkür’ün düz harekete geçmesi işinizin getirilerinde bir artış  yaratabilir ve parasal sorunlara çözümler getirebilir.
12 Temmuz da ise Güneş ile Neptün’ün bir üçgen açısı gerçekleşecek bu açının etkisi hayalleriniz ve hedefleriniz için olumlu olacaktır.
15 Temmuz da ise Güneş ile Plüton’un bir karşıt açısı  21 Temmuz da ise Güneşin Satürn ile bir karşıt açısı gerçekleşecek, bu karşıt açılar ile ilişkilerinizle ilgili değişen ve zorlu durumları ortaya çıkaracaktır. Arkadaş kaybı ve sosyal çevre değişikliği söz konusu olabilir.
GÜNEŞ 22 TEMMUZDA ASLAN BURCUNA SİZLERİN 12.EVİNİZE GEÇECEK.
Güneş Aslan burcundayken ışıltınızı gösterme zamanıdır. Ancak sevgili Başaklar sizin için güneş 12. evde transit ediyor olacak ve güneş 12. Evdeyken kendi dünyamıza çekilmek ve kendimizle kalmak isteriz. Gelecek planları yapmak için, meditasyon gibi duygusal çalışmalar yapmak için iyi bir transittir.
Güneş’in Yengeç transitinde çok gezip çok yoruldunuz şimdi evinizde oturup dinlenme ve gelecek planlarınızı yapma zamanıdır. Bazılarınız için hastanelerde sağlığınızla ilgili gündemler söz konusu olabilir, bazılarınız için de gizli düşmanlar, gizli düşmanlıklar, arkanızdan yapılan dedikodular söz konusu olabilir.
AY BOYUNCA VENÜS İKİZLER BURCUNDA SİZLERİN 10. EVİNİZDE VE KAD DA İKİZLER BURCUNDA
Venüs İkizler burcundayken bilgi almaya karşı doyumsuz oluruz. İlişkilerimizde ise istikrardan uzak olabiliriz. Biraz çapkın olabiliriz. Venüs İkizler burcundayken özellikle kariyerinizle ilgili eğitimler alabilir, kariyerinizle ilgili konularda araştırmalar yapabilir, makaleler hazırlayabilirsiniz. Venüs kariyer konularında sizleri destekliyor ve size iyi şans veriyor olacaktır. Bazılarınız için Venüs sosyal statülerinizde şans yaratacaktır. Venüsün 10.ev transiti nişan ya da evlenmek ile sonuçlanabilir. Aile kurmak yönünde motivasyon duyabilirsiniz.
MARS İSE AY BOYUNCA KOÇ BURCUNDA SİZLERİN 8. EVİNİZDE
Kendi yönettiği yerde son derece güçlü olan mars,  mali tablonuzu anlatan evinizde gücünü sonuna kadar gösterecektir. Mali tablonuzu dengelemek anlamında size son derece enerji verirken diğer taraftan da agresyon yaratacaktır. Biraz agresif, sinirli ve sabırsız bir yapı sergileyebilirsiniz. Parasal konularda daha direk ve tuttuğunuzu koparan bir tavır sergileyebilirsiniz. Parasal hedeflerinize odaklanabilir ve istediklerinizi elde etmek için gereken  eforu sarf edebilirsiniz. Oldukça girişken ve risk almaya hazır olursunuz. Yeni bir kredi almak, borç almak söz konusu olacağı gibi nafaka, tazminat gibi alacaklar ya da eşinizden veya ortaklığınızdan gelirler söz konusu olabilir. Ancak diğer taraftan kredi, kredi kartı, sigorta, vergi gibi ödemelerle de efor sarf edebilirsiniz. Ancak Mars’ın 8. ev geçişi tehlikeli kazalara veya hastalıklara sebebiyet verebilir. Dikkatli olmakta fayda var.
20 TEMMUZDA BİR YENİAY GERÇEKLEŞECEK YENGEÇ BURCUNUN 28 DERECESİNDE VE SİZLERİN 11.EVİNİZDE
Eğlence tarzınız, sosyal hayatınız, yakın arkadaşlarınız veya sosyal çevreniz  ile ilgili durumlar, çocuklarınız, aşk hayatınız, hayatınızda rahat ve pürüzsüz akmakta olan konular, ümit ve beklentilerinizle ilgili konular vurgu kazanır ve tüm konularda yeni başlangıçlar ve ilk adımlar atmak için çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.