• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Terazi ve Yükselen Teraziler,
2 Temmuz’da Satürn Oğlak  burcuna geri dönecek , Satürn siz yükselen Teraziler’in 4. Evinde Temmuz ayı boyunca geri harekette olacağı için ev ve ailevi konularda sorumluluklarınız artabilir. Dördüncü evdeki Satürn gerilemesi , en içteki benliğinizi yeniden yapılandırmanız ve aileye ve ev konularına ait yükümlülüklerinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Hayatınız dengede  mi? Ailenize çok fazla dikkat ediyor ve kendi ihtiyaçlarınızı ihmal  mi ediyorsunuz? Bu konularda sorgulama getirebilir.
5 Temmuz’da 4.evinizde Oğlak burcunda bir Dolunay yani bir Ay tutulması yaşanacak etkisi -/+ 6 ay boyunca devam edecek olan ay tutulması duygusal kopmaları ve bitişleri anlatır aynı zamanda  farkındalık söz konusu olur ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak ve ailevi konular, yer yurt ,ev konuları  ilgili ani beklenmedik sürpriz gelişmelere açık olacaksınız. . Eğer haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz. Ev alım satımı, herhangi bir mülk alımı olabilir, bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilir, bazılarınız taşınabilir.
Ay boyunca Venüs 9.evinizde İkizler burcunda ve ileri harekette olacak bu süreçte hem fiziksel hem de zihinsel olarak ufkunuzu genişleten her şeyden zevk alırsınız. Yabancı insanlar ve yerler özellikle cazip gelebilir. Bu süreçte   daha önce çekici görmeyeceğiniz biri veya kültürel geçmişi sizinkinden çok farklı birine aşık olabilirsiniz. Bu dönemde yurt dışı seyahatleri söz konusu olabilir  yabancılarla ve kadınlarla özel bir ilişki olabilir. Transit Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreçte, dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle alakalı konular açısından olumlu etkiler devrededir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Kendisine gelecek faydalar uzak yerlerden gelebilir. Yabancılarla yapılan işlerde güzel gelişmeler yakalayabilir.
Mars Ay boyunca 7.evinizde olacak Enerji ve efor ikili ilişkilere yönlenmiştir. Evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. İlişkilerle ilgili aceleci,riskli kararlar alınabilir.Kopuşlar yaşanabilir.Eğer olumlu açılar varsa ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygundur. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygundur. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Kişi agresif, enerjik, aktif kişileri etrafına çeker, olumlu açıdan bakıldığında, kişiyi motive eden, cesaretlendiren kişiler de olabilir.
Güneş 21 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sizlerin 10.evinizde olacak ve bu alanda 12 Temmuz’a kadar da Merkür retrosu var eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir. bazen bu geçişte iş kaybı olabilir,bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir.
13 Temmuz’da Merkür retrosu bitiyor 21 Temmuz’a kadar Güneş bu alanda ilerlerken sert açılar altında olacak kariyer ve mesleki konularda  gücünü kabul ettirmekte zorlanmakta ya da abartıya kaçmakta olabilirsiniz. Kimilerinizin işleri doğal ve kendiliğinden akmak yerine, biraz daha zorlama ile akmaya başlayabilir. Bazılarınıza yönelik rekabet ortaya çıkabilir, kimileriniz baba veya baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerinizde  güç çekişmeleri yaşayabilirsiniz. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Hatta kimileriniz birden popülerlik bile yakalayabilir. İşte burada önemli olan şey, egonun şişmesinden ve kibirden ve lehte gelişen şartları cömertçe harcamaktan uzak kalmaktır. Kimileriniz bu dönemde otorite figürlerinden destek yerine engelleme görebilir. Ayrıca eleştirilerin yoğun olduğu bir dönemdir, prestij kaybı gibi riskler taşır. Kimileriniz için  sorumluluklar  fazla yorucu olabilir. Yorgunluk hissi, çabuk tükenme her zamankinden fazladır. Sağlıkla ilgili  sorunlar olabilir, özellikle hayatınızdaki baba, koca veya baba, koca yerine koyduğunuz kişilerle ilgili sağlık sorunları olabilir. Bu zorunlu olarak sabır gerektiren bir dönemdir.
20 Temmuz’da Yengeç burcunda 10.evinizde  bir Yeniay olacak  toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz bu ay vurgulanıyor. Yeni Ay'ın çok etkilenmediği varsayılarak yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma hissi bir potansiyeldir. Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır. Bu noktada, kendi kendine ustalık ve öz disiplinin amaçları yapılmalıdır. Bu, kariyer ve / veya kamu sorumluluklarıyla meşgul olacağınız bir aşamadır.
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcunda 11.evinizde Güneş’in on birinci evden geçişi sürecinde sosyal alanda hareketlilik devreye girer. Harita sahibinin etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade edilmelidir. Bu dönemde harita sahibi tanışacağı kişilerden fayda görebilir. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olunmalıdır. Kişinin gelecekle ilgili planlarına hiç ummadığı destekler gelebilir. Kişi grup içerisinde liderlik yeteneklerini sergileyebilir, kendisini daha rahat kabul ettirebilir. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir. Arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler kişinin hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelir. Büyük ve önemli organizasyonlara girişmek için değerlendirilebilir bu transit.