• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Akrep ve Yükselen Akrepler,
2.7.2020 de SATÜRN OĞLAK BURCUNA SİZLERİN 3. EVİNİZE GEÇECEK.
Karmanın efendisi Satür’nün Oğlak burcu transiti ile önceliklerimizin neler olduğuna daha kolay karar verebiliriz, her şeyi daha dikkatli planlayıp hesaplayabiliriz, sorumluluk duygumuz aktive olur, kurallar ve kriterler bizim için çok daha önemli hale gelecektir. Hedeflerimize odaklanabiliriz. Satürn’ün 3. ev transitinde kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda mesuliyet almak gerektiğine vurgu yapar. Satürn’ün bu evden geçişi zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanacağını, sınavlara ve fikirlerin ortaya konulacağı kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişilebileceğini de gösterebilir. Öğrenim, okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilirsiniz. Derin araştırmalar yapabilirsiniz veya tez hazırlayabilirsiniz.Diğer yandan karamsarlık ve endişe söz konusu olabilir. Kardeşlerinizle ya da yakınlarınızla ilgili sorunlar olabilir. Yanlış anlaşılmalar yüzünden sorunlar, ilişkilerde sorunlar yüzünden veya taşınma gibi temalar yüzünden uzaklaşmalar görülebilir.
5.7.2020 DE DOLUNAYLA BİRLİKTE 13 DERECE OĞLAK BURCUNDA SABAH 07.44 DE AY TUTULMASI GERÇEKLEŞECEK. SİZLERİN 3. EVİNİZDE. ÜSTELİK BU AY TUTULMASININ 7. EVİNİZDE BULUNAN URANÜSLE BİR ÜÇGEN AÇISI OLACAK.
Tutulmalar, kadersel olarak görülebilecek olayların şimşek çakması gibi hayatımıza akmasını sağlar. Bizde olan etkileri sarsıcı ve çok güçlüdür.Gizli kalmış yeteneklerimizin ortaya çıkmasını sağlayan yine tutulma zamanlarıdır. Diğer taraftan ne olup bittiğini anlamadan olayların hızlı bir şekilde gelişmesi bizde korku, panik ve endişe yaratabilir. Özellikle hayatınızda körelmiş, yıpranmış her ne varsa onlardan kurtulmanızı sağlayan enerjiler taşır. Yaşanan iyi ya da kötü olaylar ruhsal gelişimimiz açısından çok önemlidir. Önemli olan aynı tarz olaylar geldiğinde yeniden aynı hataları yapmamaktır. Kısacası tutulmalar ders verici bir niteliğe sahiptirler.Dolunaylar bir şeyleri sona erdirmenin, kimi zaman ulaşılamayanların elinizden kayarak gitmesini temsil eder. Ayrıca dolunaylar fikirleri yerine getirme zamanlarıdır.Tutulmanın etkisiyle 3.ev konuları mercek altına alınır ve yaşamınızda büyük öneme sahip olur. Kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konular gündeminizi meşgul ederken tüm bu konularla ilgili bir takım sınavlara tabi tutulacaksınız ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Tutulmanın 7. evden Uranüs’ten alacağı destekleyici açı, eğitimler, bilgi almak ve iletişim gibi konularla kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, eşiniz, partneriniz veya ortağınızla olan ilişkilerinizde ani ve beklenmedik gelişmeler olabilir.
GÜNEŞ AYBAŞINDAN İTİBAREN YENGEÇ BURCUNDA SİZLERİN 9. EVİNİZDE MERKÜR DE YENGEÇ BURCUNDA VE MERKÜR 12.7.2020 DE RETRO HAREKETTEN DÜZ HAREKETE GEÇİYOR. ANCAK MERKÜR DÜZ HAREKETE GEÇMEDEN ÖNCE 8.7.2020 DE 6.EVİNİZDEKİ MARSLA BİR KARE AÇI YAPACAK.
Güneşin yengeç burcuna geçmesiyle aidiyet duygumuz artacaktır. Ailenizle ve sevdiklerinizle olmak, ailenizle ve arkadaşlarınızla evinizde güvende hissetmek  istersiniz. Sosyal olmak isteyeceğiniz, arkadaşlarınızla vakit geçirip eğlenmek onlarla ilgilenmek isteyeceğiniz bir süreç olacaktır. Güneş’in Yengeç geçişi aile kurmak ve çocuklarla ilgilenmek konularında motivasyon verir. Güneş’in 9.evden transiti ise seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve  konular ve ilahi konular gündeminiz gelecektir. Bir şeyler öğrenmek için seyahat edebilirsiniz. Uluslararası bir iş kurmak, işinizi tanıtmak ve var olan işinizi büyütmek için iyi bir süreçtir. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bazılarınız ise hayatın felsefi yönleriyle ilgilenmeye başlayabilir. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından de olumlu etkiler taşıyan bir transittir. Bu süreçte yurtdışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilir.Öte yandan seyahat etmek, biraz günlük rutunin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek açısından da gayet güzel bir transittir.
Ayın 8 ‘inde Güneş’in Mars ile  yapacağı zorlu açı özellikle yakınlarınızla, yabancılarla ve iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde agresyon yaratabilir. Diğer taraftan işinizle ilgili konularda veya sağlığınızla ilgili konularda çaba sarf etmek durumunda kalabilirsiniz.
Ayın 12 sinden sonra Merkür’ün düz harekete geçmesi ile ilişkilerinizde retrodan kaynaklanan sorunlar çözülmeye başlayacaktır, her türlü iletişiminizle ama özellikle yakınlarınızla olan ilişkilerinizle ilgili sorunlar çözülmeye başlayacaktır. Diğer taraftan Merkür’ün düz harekete geçmesi yurtdışı temalı işler, dış ticaret, hukuki süreçler, akademik süreçler ve eğitimler konularında sorunlar çözülmeye uzlaşmaya sağlanmaya başlayacaktır. Özellikle iş anlaşmaları yapmak ve işinizi tanıtmak için ayın 12 sinden sonrayı kullanabilirsiniz.
12 Temmuz da ise Güneş ile Neptün’ün bir üçgen açısı gerçekleşecek bu açının etkisi hayalleriniz ve hedefleriniz için olumlu olacaktır.
15 Temmuz da ise Güneş ile Plüton’un bir karşıt açısı  21 Temmuz da ise Güneş’in Satürn ile bir karşıt açısı gerçekleşecek, bu karşıt açılar ile yakınlarınızla ilişkilerinizle ilgili değişen ve zorlu durumları ortaya çıkaracaktır.
GÜNEŞ 22 TEMMUZDA ASLAN BURCUNA SİZLERİN 10.EVİNİZE GEÇECEK.
Güneş Aslan burcundayken ışıltınızı gösterme zamanıdır ve siz sevgili akrepler ışıltınızı kariyer alanında ve tüm toplumun önünde göstereceksiniz.Bu süreçte sizler için kariyer, iş, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok başkalarının ilgisini üzerinize toplamanın, başarının ve ilerlemenin zamanı geldi. Başkalarının dikkatini çekeceğiniz, beğenileceğiniz, övgü ve takdir toplayacağınız bir ay olacaktır. Diğer taraftan önemli kişilerden, otorite figürlerinden, güçlü kişilerden iş ve kariyeriniz konularında ve geleceğe yönelik girişim alanlarında destekler alabilirsiniz. Kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilirsiniz ve başarı elde edebilirsiniz. Bunların sonucunda terfi alabilirsiniz. Güçlü bir pozisyona geçebilirsiniz.Ayrıca hayatınızı ve amaçlarınızı gözden geçirmek için çok uygun bir zaman dilimidir.
AY BOYUNCA VENÜS İKİZLER BURCUNDA SİZLERİN 8. EVİNİZDE VE KAD DA İKİZLER BURCUNDA
Venüs İkizler burcundayken bilgi almaya karşı doyumsuz oluruz. İlişkilerimizde ise istikrardan uzak olabiliriz. Biraz çapkın olabiliriz. Özellikle okült konularla ilgili eğitimler alabilir, bu konularda araştırmalar yapabilir, makaleler yazabilirsiniz. Venüs’ün 8.ev transiti başkalarıyla olan müşterek değerlerin, başkalarında olan beklentilerinizin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Diğer taraftan tahsil edemediğiniz paraları tahsil edebilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Bazılarınızın partnerlerinin, eşlerinin ya da ortaklıklarının ekonomik durumlarında olumlu gelişmeler olabilir. Eğer miras beklentiniz varsa bu dönemde o mirası alabilirsiniz.
Bu dönem de gerek maddi gerekse manevi destek alabilirsiniz. İstediğiniz bir kredi varsa alabilirsiniz.Ayrıca ortaklaşa işlere girişmek için de uygun bir transittir.
MARS İSE AY BOYUNCA KOÇ BURCUNDA SİZLERİN 6. EVİNİZDE
Ay boyunca eforunuz ve çabanız günlük işlerinize ve işinize gücünüze yönelecektir. Çok çalışacağınız, enerji harcayacağınız temponuzun yüksek olacağı bir ay olacaktır. İşinizle ilgili aceleci kararlardan kaçınmalısınız.İş arkadaşlarınızla özellikle de astlarınız ve ekip arkadaşlarınızla sorunlar, agresyon ve abartılı rekabet ortaya çıkabilir. Çalışanlara karşı yeterli sabır gösterememe ve aceleci tepkiler yüzünden  sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız ise sağlığınızla ilgili efor sarf edebilirsiniz, sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem.
20 TEMMUZDA BİR YENİAY GERÇEKLEŞECEK YENGEÇ BURCUNUN 28 DERECESİNDE VE SİZLERİN 9.EVİNİZDE
Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar, yolculuklar, fikirler, yazmak ve yayınlamak, seminerler düzenlemek ve bilgiyi paylaşmak, hukuksal konular ile ilgili ön plana çıkacaktır. Tüm bu konularda yeni başlangıçlar, yeni girişimler ya da yeni oluşumlar için çok uygun bir zaman olacaktır.