• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Yay ve Yükselen Yaylar,
2 Temmuz’da Satürn Oğlak  burcuna geri dönecek , Satürn siz yükselen Yaylar’ın 2. evinde Temmuz ayı boyunca geri harekette olacağı için parasal konularda ve para kazanma konularında tamamlanmamış sorumlulukların yapılması gerekebilir.
5 Temmuz’da 2.evinizde Oğlak burcunda bir Dolunay yani bir Ay tutulması yaşanacak etkisi -/+ 6 ay boyunca devam edecek olan ay tutulması duygusal kopmaları ve bitişleri anlatır aynı zamanda  farkındalık söz konusu olur ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak ve finansal kaynaklarınızla ilgili ani beklenmedik sürpriz gelişmelere açık olacaksınız. . Eğer haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz.
Ay boyunca Venüs 7.evinizde İkizler burcunda ve ileri harekette olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir. Mars Ay boyunca 5.evinizde olacak bu transit süresince aşk ve romantizme,  çocuklarla ilgili konulara,sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars’ın natal gezegenlerinize uyumlu açılarınız varsa enerjinizi, sportif anlamda kendini geliştirme güçlendirmek ,enerjisini dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilir. Kişinin yaratıcılığı tetiklenir. Aşk ve cinsellik temaları da vurgu kazanacaktır. Mars’ın natal gezegenlere , gergin açılar yapıyorsa,gerek kendiniz, gerek se çocuklarınızın  sağlığına  dikkat etmeniz gerekebilir, sakarlık ve kazalara karşı önlem almalısınız Ayrıca finansal konularda, şans oyunları ve borsa gibi risk içeren girişimlerden kaçınılmalıdır.
Güneş 21 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sizlerin 8 .evinizde olacak bu alanda 12 Temmuz’a kadar da Merkür retrosu var paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  veya payınızı alıp almadığınızı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
13 Temmuz’da Merkür retrosu bitiyor , 21 Temmuz’a kadar Güneş bu alanda ilerlerken sert açılar altında olacak başkalarından, ortaklardan, aileden gelen parasal kaynaklar, miras konuları , vergi sigorta vb.  konularında bazılarınız  gücünü kabul ettirmekte zorlanmakta ya da abartıya kaçmakta olabilirsiniz. Kimilerinizin işleri doğal ve kendiliğinden akmak yerine, biraz daha zorlama ile akmaya başlayabilir. Bazılarınıza yönelik rekabet ortaya çıkabilir, kimileriniz baba veya baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerinizde  güç çekişmeleri yaşayabilirsiniz. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir. Hatta kimileriniz birden popülerlik bile yakalayabilir. İşte burada önemli olan şey, egonun şişmesinden ve kibirden ve lehte gelişen şartları cömertçe harcamaktan uzak kalmaktır.
20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir Yeniay olacak 8.evinizde bu bir güçlenme zamanı. Başkalarından gelen kaynaklara ,ortaklık konularına odaklanmak için iyi bir zaman. Bu süre zarfında, mali bütçenizi ilgilendiren konularda yeni kararlar alabilir, girişimlerde bulunabilirsiniz . Ayrıca bir finansal plan, tasarruf planı, kredi almak veya birleştirmek ve muhasebe işlerinde çalışmak için uygun bir zamandır.
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcunda 9.evinizde  Güneş'in dokuzuncu evden transiti, yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuların harita sahibinin gündeminde önemli yer tutacağını gösterir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşin büyütülmesi istenen bir dönemde uluslararası piyasalara açılmak için kullanılabilir bu transit. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bu transit döneminde kişi hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilir. Alışılmışın dışında konulara odaklanması mümkündür. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler taşıyan bir transittir. Kişinin kendisini bu alanlarda tanıtmasına, dikkat çekmesine yardımcı olur. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler harita sahibinin hayatında önemli rol oynayabilirler. Bu durum, özellikle de transit Güneş’in natal ASC yöneticisine, MC yöneticisine, 9. ev yöneticisine, Güneş’e açılarında daha belirgindir. Bu transit dönemi, yine harita sahibinin ruhsal gelişim sürecine ve hayatı anlamasına katkıda bulunabilecek önemli kişileri de etrafına çekeceği bir dönemdir. Öte yandan, seyahat etmek, biraz günlük rutinin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek açısından da gayet güzel bir transittir.