• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

Sevgili Kova ve Yükselen Kovalar,
2 Temmuz’da Satürn Oğlak  burcuna geri dönecek , Satürn siz yükselen Kovaların 12. Evinde Temmuz ayı boyunca geri harekette olacağı için kendinize yönelik , kendi iç dünyanızı tanımaya yönelik sorular sorabilirsiniz. Daha fazla ruhsallık ve maneviyat arayışı içinde olabilirsiniz, ruhsal çalışmalara yöneleceğiniz kendi içsel yolculuğunuza çıktığınız zamanlar olabilir bazılarınız için  hastane ve sağlık konuları gündem de olabilir.
 5 Temmuz’da 12.evinizde Oğlak burcunda bir Dolunay yani bir Ay tutulması yaşanacak etkisi -/+ 6 ay boyunca devam edecek olan ay tutulması duygusal kopmaları ve bitişleri anlatır aynı zamanda  farkındalık söz konusu olur ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak ailevi konular ev ve yerleşim konuları, eğitim, kısa yolculuklar, kardeşler , yakın akrabalar ile ilgili ani beklenmedik sürprizler durumlar yaşayabilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz.
Ay boyunca Venüs 5.evinizde İkizler burcunda ve ileri harekette olacak  1 ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu etki altında kalabilirsiniz Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir, çocuklarla ilgili ilişkiler keyif verici olabilir onlarla her zamankinden daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Bazlarınız sanatsal hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için  de uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak,  sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
Mars Ay boyunca 2. evinizde hareket edecek  efor ve enerjiniz parasal konulara yönelebilir,  kazanç elde etme motivasyonunuz  yükselebilir ,parasal konularda cesaret ve girişkenlik söz konusu olabilir. Kimileriniz para kazanmak için daha fazla mücadele edebilir bazılarınız ise daha  fazla harcamalar yapabilir. Ticari işlerle uğraşanlar aceleci ve riskli yatırımlar yapma eğiliminde  olabilir. Düzenli gelirde dalgalanmalar olabilir. Parasal veya sahip olunan değerlerle ilgili tartışma, çekişme, agresyon ya da rekabet artabilir.
Güneş 21 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sizlerin 6.evinizde Güneş’in bu eve geçmesiyle birlikte günlük iş ve sorumluluklar  daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutmaya başlar. Hayatınızdaki  sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekir. İş ve sorumluluklar artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalabilir ve bu durum sağlığınızı bozacak denli yorucu olabilir. Kimileriniz yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarına yeterince eğilemeyebilir, sabırla, yılmadan çalışmaya devam etmek gerekebilir. Sevmediği halde yapılması gereken işleri yapmak zorunda kalmak kendini zorlamak mutsuzluğa sebep olabilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir.
Merkür’de bu alanda 13 Temmuza kadar retro hareketine devam edecek çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenlemek, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurun ve / veya onlarla ilişkinizi düşünün. Bazen bu geçiş iletişimde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir  herkesten doğru bilgileri edindiğinizi  kontrol edin. 
Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı. Nasıl hissediyorsun? Enerji dolu musunuz?  veya ağrılar ve tanımsız hastalıklarınız mı var.  Bu, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce ikinci bir görüş (Merkür doğrudan olduğunda) tavsiye edilir. Test sonuçları şimdi sonuçsuz olabilir. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının. Yemek yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması daha iyidir.
20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir Yeniay olacak ve 6.evinizdeki  bu Yeni Ay, yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zaman habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı geldi. Bu dönem, her şeyi çözme arzusu aynı zamanda faydalı olma arzusuyla başkalarına yardım edebileceğiniz bir dönemdir.
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcunda  sizlerin her türlü ilişkileri anlatan alanda ve bir ay boyunca odak noktanız yakın ikili ilişkiler, ortaklık ilişkileri ve samimi ilişkileriniz olacak. Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte her türlü ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına  tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler  girebilir.. Transit Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde eğer kişisel haritalarınızdaki gezegenlere uyumlu açılarınız varsa  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder, önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Her koşulda bu transit süresince ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak sizlere fayda sağlayacaktır.. Bu transit aynı zamanda kişinin hayatını bire bir paylaştığı, onun için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına da eğilmek, destek vermek durumunda kalabilir. Bu dönemde yalnız kalmak, kendiyle ilgilenmek pek mümkün değil gibidir. Diğer kişilerle etkileşmek, tavsiye ve yardım alma, ya da onlara yardımcı olma zamanlarıdır. İşle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışılabilir. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir