• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

5 TEMMUZ PARÇALI AY TUTULMASI  OĞLAK  BURCUNDA
5 Temmuz 2020’de  Oğlak burcu’nun 13. derecesinde önemli bir Ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulmanın en önemli özelliğinden birisi  de Yengeç-Oğlak aksındaki son tutulma olması.  Böylelikle son iki yıldır yaşadığımız temalar da değişmiş olacak, eviniz, aileniz, kariyerinizle ilgili konular değişime uğrayacak artık bu alanlarla ilgili  eski ,işlemeyen, artık size hizmet etmeyen şeyler konusunda değişeceğiz, bu konularla ilgili hayatımızda aldığımız sorumluluklar, kararlar konusunda son hazırlıklarımızın tamamlanma zamanları. Oğlak burcunda; Satürn, Plüton ve Jüpiter  geri harekette ve Eylül’e kadar geri hareketleri devam edecek dolayısı ile yapmamız gereken görevlerimiz, tamamlamamız gereken eksiklerimizi bu sürece kadar bitirmemiz gerekecek. Ay tutulması  esnasında Ay ekstrem deklinasyonda  ve öncü burçta olacağı için de olaylar ve yaşadığımız duygular daha hızlı gelişebilir bu hıza ayak uydurmamız da önemli tabi ki canlar.
Tutulma Oğlak burcunda yaşanacak; otorite figürleri, sistemler, kurallar,  sorumluluklar bu dönemde odak noktamız olacak.  Dolunay zamanları bir şeylerin açığa çıkmasıyla ve sonuçlanmasıyla alakalıdır. Bu dönemde yönetimsel konularla alakalı bir takım bitişler, görev değişiklikleri, sıkıyönetim kararları, iflaslar yaşayabiliriz.
An haritasında Merkür'ün Güneş’e yakın ve Ay’ın karşısında olması , bu tutulma evresinde duygularınızın iletişiminin daha önemli hale geldiği anlamına gelir. Duygusal önyargı veya sadece basit bir anlayış eksikliği anlaşmazlıklara neden olabilir. Ayrıca an haritasında Merkür ve  Mars gergin enerjisi  acele düşünme, acı verici sözler ve tartışmalar riskini artırır. Ve Merkür  de geri harekette genellikle sinirsel gerginlikler   ve iletişim sorunları yaşamamıza sebep olabilir.
İyi haber ise Ay tutulması Uranüs ile uyumlu bir enerji içinde olacak , bu enerji 6 aylık süreçte hayatımıza üzgün ve kaosa neden olmadan olumlu değişim ve heyecan getirebilir .Kişiliğinizin daha gösterişli veya sıra dışı  tarafını ifade etmek, artan özgürlük ve yeni fırsatlar yeni arkadaşlar ve heyecan verici deneyimler  fırsatları sunabilir. Aynı zamanda rahatlık alanınızdan ayrılmak ve yeni bir şey denemek için de iyi bir  enerji veriyor olacak. Kötü alışkanlıkları , sıkıcı veya sağlıksız ilişkileri  bırakmak daha kolay olacaktır. İç görü flaşları daha yüksek öz-farkındalığa yol açabilir, hayatımızdaki şeyleri daha ayrıntılı olarak algılamamızı sağlayabilir.  Geleceğe yönelik düşünme ve açık fikirlilik özgün ve dahiyane keşiflere yol açabilir. Bazılarımızın kişisel haritalarında bu gezegenlere yakın etkileşimleri varsa  psişik yeteneklerinde artış olabilir.
AY TUTULMASI YILDIZLARI
Bu tutulmada  sabit yıldız  Sirius ( Kuran-ı Kerim’de ayrıca Şi’ra adıyla da geçer. Necm (yıldız) suresinin 49. Ayetinde ‘’Doğrusu Şi’ra yıldızının Rabbi de o’dur’’ şeklinde geçer ve  kaderin yazıldığı bir zaman olarak kadim bilgiler arasında yer alır) ile bu akşam saat 19:10 da Güneş ile kavuşacak, bu  özel  zamanda  dua etmek, meditasyon yapmak,  iyilik yapmak ve karma yaratmamak çok önemlidir. Sirius, Güneş ile Yengeç burcunda kavuşumda olacağından yardıma ihtiyacı olan kadınlara, aile büyüklerimize  yardımcı olabiliriz, ihtiyacı olanlara gıda yardımı yapılabiliriz. Hayvanlara destek olabilir, sokaklara mama ve su kabında su bırakabiliriz. Bugün ve yarın gökyüzünün kapılarının çok açık ve yapacağınız destek ve yardımlarla  bütün bir yıl  bolluk ve bereket içinde  yaşayabilirsiniz. Sirius basit, küçük dokunuşları büyüten bir etki de yaratır, bütünün hayrına ihtiyacı olanlara yapacağınız yardımlar çok büyük güzel sonuçlar doğurabilir. Bu kavuşum ayrıca aşırı sıcakları  ve iklim değişikliklerini , fırtına ve selleri de anlatıyor.
 Ay ise Vega (Babilli’lerin Hayat Kraliçesi)  yıldızı ile birleşiyor umut, idealler  ve yaratıcı ,sanatsal yetenekler veriyor bu konularla uğraşanlar için  ilham perileri etraflarında  olacak. Aynı zamanda değişebilme gücü veriyor bu da çok önemli , hepimizin hayatında doğru kararlar alması ve değişime ayak uydurabilmesi dileği ile sevgiler.
AY TUTULMASININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Bu Dolunay  etkisi ile bazılarınız bir iş projesine veya kariyerine  aniden son verebilir. Bazılarınız toplumsal statülerinde aniden beklenmedik gelişmeler yaşayabilir terfi alabilir, boşanabilir, evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, bazılarınız iş değişikliği yapabilir bazılarınız anne ile ilgili konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızda yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, yeni iş fırsatları için uyanık olun, ani bir iş fırsatı ya da kariyer söz konusu olabilir, bazılarınız için ev ya da mülkle ilgili konularda bir tür yardım veya fırsatlar çıkabilir .
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR
Tutulmanın etkisiyle 9.ev konuları mercek altına alınır ve yaşamınızda büyük öneme sahip olur. Uzakta yaşayan akrabalarınız, yurtdışı bağlantılı işler, uzak yerlere seyahatler, yabancılar, hukuki süreçler ya da akademik süreçler gündeminizde sıkça yer alacak, bu konularda bir takım sınavlara tabi tutulacaksınız ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Bu ay tutulmasını yeni bir eğitime, yeni bir ticari işe başlamak için kullanabilirsiniz ya da işinizin tanıtımını yapmaya başlayabilirsiniz. Tüm bu konuda hızlı gelişen olaylar ve durumlar söz konusu olabilir.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER
 Bu Ay tutulması  ile birlikte duygusal anlamda ilişkilerde kopuşlar olabilir. Ortak kazanç ve gelir gider konuları gündeminizde olacak. Maddi konularla ilgili  bu süreçte  çözümler üreteceğiniz zamanlardır. Kimileriniz alamadığı bir nafakayı alabilir, bazılarınız kredi başvurusunda bulunmuştur bununla ilgili sonuçlar elde edebilir. Kimilerinizin sürüncemede kalan miras konuları nihai bir sonuca ulaşır. Kişisel haritalarınızda 13 dereceye yakın gezegenleriniz varsa bu dolunay sizi daha fazla etkileyebilir, bazılarınızın sezgileri  artabilir. Parasal gelirlerde sıkıntılı bir süreç olabilir harcamalarınızı dikkatli yapın.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Tutulmanın etkisiyle 7.ev konuları mercek altına alınır ve  ilişkileriniz ve ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizi meşgul ederken  bir takım sınavlara tabi tutulacaksınız ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Bazılarınız eşleri ya da partnerleri ile olan ilişkilerinde bazılarınız ortağı ya da ortaklığı ile ilgili konularda bazılarınız arkadaşları ya da sosyal çevresi ile ilgili konularda bazılarınız ise yakın ilişki içerisinde bulunduğu ticari müşterileri ile ilgili konularda ay tutulmanın etkisini yaşayacaklardır. Bazılarınız açık düşmanlıklarla karşılaşabilir. İş yaşamınızda ki şartlar veya çalışma arkadaşlarınızla ilgili sıkıntılı bir süreç olabilir ,dikkatli olmalısınız.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR
6. evinizde yer alan bu Dolunay, işte ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şeyi yüzeye çıkarabilir. Dolunay zamanı  üzerinde çalıştığımız her şeyin faydalarını aniden , hiç beklemediğimiz bir anda  görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zaman. Buradaki Dolunay, altta yatan bir sağlık sorunu gibi, projedeki bir hata, iş arkadaşları, çalışma ortamı veya belki de evcil hayvanla ilgili bir şeyden habersiz olabileceğiniz her şeyi aydınlatır. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışanınız  ayrılabilir.  
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR
Tutulmanın etkisiyle 5.ev konuları mercek altına alınır ve özellikle aşk hayatınız, hobileriniz, yaratıcı yönleriniz, riskli yatırımlar ve çocuklarınızla ilgili konular ve çocuklarınızla ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizi meşgul ederken tüm bu konularla ilgili bir takım sınavlara tabi tutulabilirsiniz. ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Bazılarınız bu tutulmanın etkisiyle aşık olabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir, bazılarınız ise var olan ilişkisini bitirebilir. Çocuklarınızla ilişkilerinizde farkındalık zamanı olacaktır. Diğer taraftan bu tutulma gizli kalmış yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilir, bu konuda bir eğitime başlayabilirsiniz. Hobilerinizi iş edinebilirsiniz.
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER
Tutulmanın etkisi ile  4. ev konuları  mercek altına alınacak   ailevi konular, yer yurt ,ev konuları  ilgili ani beklenmedik sürpriz gelişmelere açık olacaksınız. . Eğer haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz. Ev alım satımı, herhangi bir mülk alımı olabilir, bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilir, bazılarınız taşınabilir. Özellikle ailenizle iş yapanlarınız varsa  zor bir sürece girebilir, evlilik  de bazı gerginlikler olabilir.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER
Tutulmanın etkisiyle 3.ev konuları mercek altına alınır ve yaşamınızda büyük öneme sahip olur. Kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konular gündeminizi meşgul ederken tüm bu konularla ilgili bir takım sınavlara tabi tutulacaksınız ve bu gündemlerin ve sınavların yansımaları duygusal anlamda sizi etkileyecektir. Tutulmanın 7. evden Uranüs’ten alacağı destekleyici açı, eğitimler, bilgi almak ve iletişim gibi konularla kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, eşiniz, partneriniz veya ortağınızla olan ilişkilerinizde ani ve beklenmedik gelişmeler olabilir. Aynı zamanda Akrepler aşktan yana şanslı bir döneme girebilirsiniz.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR
Tutulmanın etkisi ile Yaylar 2.ev konularında yani parasal konularda  fırsatlar şanslar yakalayabilir. İşleri olmayan Yaylar iş bulabilir, bir yerlerde çalışanlar ise işlerinde daha yüksek bir mevkiye yükselebilir.  Uranüs’ün iyi etkisi ile maddi  kaynaklarınızla ilgili ani beklenmedik sürpriz gelişmeler olabilir. . Eğer haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR *
Bu tutulma ile yükselen Oğlaklar  ilişkilere yönelik, karşılıklı olarak kişiliğin öne çıkacağı durumlar, evlilik ve ortaklıkla alakalı durumlar, sağlığınızı ve parterinizin ya da eşinizin sağlığına bağlı durumlar, fiziksel görüntülerinizle ilgili konular, sizin ya da partnerinizin ya da ilişkide bulunduğunuz kişilerin hayatında gelişmeler olabilir.. Karşılıklı olarak etki-tepki ve karşılıklı alışverişler vardır. Tutulmanın 5. evden Uranüs’ten alacağı destekleyici açı, ilişkileriniz veya çocuklarınızla ilgili aniden gelişen durumlar söz konusu olacaktır.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR
Bu Ay tutulmasına Uranüs olumlu bir açı yapacak ailevi konular ev ve yerleşim konuları ile ilgili ani beklenmedik sürprizler durumlar yaşayabilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda 13 derece civarında bir gezegen varsa daha fazla etkilenebilirsiniz. Sevgili Kova burçları tutulma sizin 12.evinizde bilinçaltınız  ile ilgili konular gündeminizde olacak ,ruhsal çalışmalar yapmak açısından gayet iyi olabilir, sağlığınız gayet iyi durumda ancak ayağınızı yorganınıza göre uzatın maddi olarak biraz sıkışabilirsiniz.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR
Bu tutulma eğlence tarzınız, sosyal hayatınız, yakın arkadaşlarınız veya sosyal çevreniz ile ilgili durumlar, çocuklarınız, aşklar, ümit ve beklentilerinizle, başkalarından destek beklentilerinizle ilgili konular vurgu kazanacaktır.  Arkadaşlarınızdan kopmalar söz konusu olurken ani ve beklenmedik değişimler söz konusu olabilir. Ekonomik sıkıntılara dikkat etmelisiniz.