• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2020

TEMMUZ 2020


TEMMUZ 2020

YENGEÇ BURCUNDA SATÜRNYEN YENİAY
Yeni ay, bir döngünün sonunu ve 28 günlük yeni bir döngünün başlangıcını temsil eder. Güneş, Ay'la kavuşur ve canlandırıcı bir enerji ve inisiyatif patlaması verir. Yeniay zamanları kişilerin  başlangıç yapma ihtiyacı çok yüksek olabilir ancak bu dönem son derece belirsiz olduğu için,  hangi yöne gitmemiz gerektiğini bilemeyebiliriz çünkü Ay görünür durumda değildir bu yüzden başlattığımız şeylerin sonunun nereye varacağını bilmek de mümkün olmayacaktır . Ancak yine de harekete geçmek ve geçmişi arkada bırakmak rahatlatacaktır. İşte tam da bunun için Yeniay’dan 2-3 gün sonra yeni başlangıçlar ve girişimler yapmak daha doğru olacaktır.
20 Temmuz 2020 Pazartesi günü Yengeç  Yeniay’ı  an haritasının yöneticisi Satürn'ün karşısında olacak bu yüzden Satürnyen bir Yeniay yaşayacağız yani;  kısıtlamalar, testler ve sıkıntıları içeren bir süreçte olacağız. Olasılıklarla mücadele ederken ciddi bir tutum, sabır ve sıkı çalışmaya ihtiyacımız olacak ,bu sınırlayıcı koşulların üstesinden gelmek için ise gerçek bir mücadele sürecinde olacağız  çünkü Satürn ilerlemeyi engellemenin yanı sıra kendimizi ifade etmeyi de zorlaştırır. Melankolik, endişe, kayıp, ölümler, keder, utanç veya düşük benlik saygısı ile uğraşmamız  gerekebilir.
Bu süreçte hayatınızdaki  otorite figürleri ve yaşlılarla zor ilişkiler söz konusu olabilir. Yeniay an haritasında Kova burcu yükseliyor  özgürlük  ile ilişkili ve teknolojinin ön planda yer alacağını anlatıyor. İnsan hakları, hakkımız olan konuları vurgulayacak , yöneticisi 12.evde ve tamamlanması ve bitirilmesi gereken işleri anlatıyor . Ayrıca 12.ev hastaneleri ve kapalı yerleri , yaşlı insanların sağlık sorunlarını  ve ölümlerin anlatıyor. Jüpiter ve Plüton da Satürn ile birlikte 12.evde ve bu 3 ağır abi geri hareketteler bu yüzden biraz güçsüz durumdalar ama yine de  ağır abiler bize kontrol edemeyeceğimiz  koşullar yaratabilirler. Ayrıca  Yeniay  6 . evde  gerçekleştiği için biraz önce bahsettiğimiz kısıtlamalar ve sınırlamalar , sorumluluklar sağlık, iş ve günlük yaşamımızda da olabilir.
BURÇLAR VE YENİAY ETKİLERİ
KOÇ
Ailevi konularda yeni başlangıçlar , girişimler söz konusu olabilir fakat bu süreçte  ev alım-satımı yapmak, yuva kurmak konularında engeller, kısıtlamalar ve zorluklar olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olacağını öğrenebilir. Bazılarınızın ebeveynlerinin sağlık sorunları olabilir.
BOĞA
Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar, yolculuklar, fikirler, yazmak ve yayınlamak, seminerler düzenlemek ve bilgiyi paylaşmak, hukuksal konular ile ilgili ön plana çıkacaktır. Tüm bu konularda yeni başlangıçlar, yeni girişimler ya da yeni oluşumlar olurken kısıtlamalar ve engellerle karşılaşabilirsiniz.
İKİZLER
Finansal konular odak noktası olacaktır. Gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeler ve diğer makul finansal planlama projeleri gibi şeylerin formüle edilmesi bu süre içinde tercih edilebilir. Bazılarınız  da gelirinizi artırmanın yollarını keşfetmek için yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunabilirsiniz ama tüm bunlar biraz zorlayıcı , gecikmeli ve engellere takılarak ilerleyebilir, sabırlı olmalısınız.
YENGEÇ
İlişkilerinize  yönelik, karşılıklı olarak kişiliğinizin öne çıkacağı durumlar, evlilik ve ortaklıkla ilgili durumlar, sağlığınızı ilgilendiren konular, dış görünüşünüzü ilgilendiren konular gündemimize gelecektir. Ayrıca hayatınızdaki  ilişkilerle ilgili aldığınız kararlar önemli başlangıçlar ve girişimler biraz zorlu, engelleyici ve kısıtlayıcı olabilir.
ASLAN
Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığıdır. Bazılarınız için kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme  zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı olabilir ve  zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkabilir. Fiziksel veya ruhsal sağlığınızla ilgili sorunlar olabilir, dikkatli olmakta fayda vardır.
BAŞAK
Eğlence tarzınız, sosyal hayatınız, yakın arkadaşlarınız veya sosyal çevreniz  ile ilgili durumlar, çocuklarınız, aşk hayatınız, hayatınızda rahat ve pürüzsüz akmakta olan konular, ümit ve beklentilerinizle ilgili konular vurgu kazanır ve tüm konularda yeni başlangıçlar ve ilk adımlar atmak için hevesli olabilirsiniz ama engeller ve kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz.
TERAZİ
Toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz bu ay vurgulanıyor. Yeni iş planları ve hedeflerinizi geliştirmek için yenilenme ve canlanma hissi ve hevesi gelebilir fakat aynı zamanda kısıtlamalar, engellerle, gecikmelerle  karşılaşabilirsiniz ayrıca aile büyüklerinizden birisi gündeminizde olabilir.
 AKREP
Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar, yolculuklar, fikirler, yazmak ve yayınlamak, seminerler düzenlemek ve bilgiyi paylaşmak, hukuksal konular ile ilgili ön plana çıkacaktır. Tüm bu konularda yeni başlangıçlar, yeni girişimler ya da yeni oluşumlar için yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz ama kısıtlama ve engellere dikkat etmelisiniz.
YAY
Başkalarından gelen kaynaklara ,ortaklık konularına odaklanma zamanı. Bu süre zarfında, mali bütçenizi ilgilendiren konularda yeni kararlar alabilir, girişimlerde bulunabilirsiniz . Ayrıca bir finansal plan, tasarruf planı, kredi almak veya birleştirmek ve muhasebe işlerinde çalışmak için uygun bir zaman olsa da gecikmeler, engeller ve sizi zorlayıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz.
OĞLAK
Evlilik ve ortaklıkla ilgili durumlar, sağlığımız ve fiziksel görüntümüzle ilgili durumlar, anlaşmalar ve sözleşmeler ile ilgili yeni başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir. Tüm bu konularla ilgili gecikmeler ,engeller, kısıtlamalar yaşayabilirsiniz.
KOVA
Yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının vurgu kazanacağı bir süreçtir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı gelmiş olsa da engeller, kısıtlamalar, gecikmelere dikkat.
BALIK
İlişkilere yönelik, aşk hayatınız, hayattan keyif alma konuları, çocuklarla ilgili, hobileriniz ve yaratıcı çalışmalarınızla ilgili konularda engeller ve kısıtlamalar yüzünden yeni başlangıçlar ve girişimde bulunmak zor olabilir dikkatli olmakta fayda vardır.