• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2021

TEMMUZ 2021


TEMMUZ 2021

BOĞA   VE YÜKSELEN BOĞALAR TEMMUZ AYI
Temmuz ayının ilk haftası ailevi konular, ev ile ilgili, kariyeriniz, işverenleriniz, üstlerini  ile ilgili konularda engeller, tartışmalar ve problemlerle karşılaşabilir, bu durum  sizi  kişisel anlamda olumsuz etkileyebilir, sağlığınızla ilgili bir takım problemler yaşayabilirsiniz.
Güneş   21 Haziran’dan beri Yengeç burcunda  yakın çevre , akrabalar, kardeşler odak noktanız olabilir. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz.  Zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir , kısa gezilere çıkmak ve kısa eğitimler almak  için iyi bir zaman olabilir.
10 Temmuz  Yengeç burcundaki Yeniay ile 15 gün boyunca yeni bir şeyler öğrenmek, sosyal durumlarda rahat hissetmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla zihinsel bir ilişki geliştirmek için uygun bir zamandır. Testlere girmek, formları doldurmak, yeni bir kursa başlamak, mektup yazmak, telefon görüşmeleri yapmak ve günlük işlere enerji vermek için iyi bir zaman.
22 Temmuz ‘da ise  Güneş Aslan burcuna giriyor , ebeveynlerinizin  hayatınızda önemli gelişmeler yaşanabilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz , aile  ilişkilerinin güçlendiği , kendinizi  yeniden yapılandırmak, gerekli kararları almak için güzel bir dönemdir, uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir. Bazılarınız bu dönemde yeni bir ev satın alabilir veya yeni bir eve taşınabilirsiniz.
11  Temmuz’da Merkür  de Yengeç burcuna geçiyor , zihinsel süreçler hızlanır ve sıklıkla önemli kararlar  veya gelecek için planlarınızın çoğunu alırken daha hassas olur  ve duygusal  kararlar alabilirsiniz.  Bu dönem ders çalışmak, ders vermek, öğretmek ve telefon görüşmeleri, yazı yazma ,kısa yolculuklar özellikle de deniz kenarlarına yapılabilir. Bu çok hızlı bir dönemdir ve kendinizi tutmak ve sakin kalmak zor olacaktır, bu nedenle dikkatli, zihinsel olarak esnek ve ortaya çıkabilecek her türlü yeni deneyime hazır olmalısınız. Merkür kişisel gezegenlerinize zor açı yaptığı dönemlerde  her türlü iletişim veya ulaşımda zorluklara, gerginliğe, zihinsel tereddütlere, yanlış anlaşılmalara neden olabilir ve önemli kararlar alırken veya sözleşmeler imzalarken dikkatli olmalısınız.
22 Temmuz’da Venüs  ve   Başak burcuna giriyor yani sizin   aşk evinize, bu nedenle bekar olanlar için yeni, özel biriyle çıkmaya başlamak için harika bir zaman. Daha romantik hissedebilirsiniz,  hayatınıza filmlerdeki görkemli aşkları  çekmek  isteyebilirsiniz.  Bu geçiş sırasında yeni aşkları çekmek daha kolaydır ve kovalayan yerine kovalanan siz olursunuz. Bir hobi aracılığıyla veya yaratıcı bir alanda çalışan biriyle tanışabilirsiniz. Kendinizi daha yaratıcı ve sanatsal hissedersiniz ve ilhamı daha kolay bulabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgilenmek, içinizdeki çocukla iletişim kurmak kadar kolay olabilir.
24 Temmuz ‘da  Kova burcunda bir Dolunay var, Merkür ve Neptün’ün olumlu enerjilerinin devrede olduğu bu dönemde yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zamandır  ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma hissi veren size yeni başlangıçlar yapma potansiyeli verir. Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır. Bu noktada, kendi kendinize ustalık ve öz disiplininizi ortaya çıkaracak yeni kararlarınız olabilir.  Bu, kariyer ve veya ev, yuva, aile büyükleri ile  meşgul olacağınız bir aşamadır, bu meşguliyetleriniz sırasında yakın çevre ve kardeşler, arkadaşlarınızdan yardım alabileceğiniz bir süreç olacaktır.
28 Temmuz’da Jüpiter Kova burcunda gerilemeye başlıyor kariyerinizle ve ev, ailenizle  ilgili konularda herhangi bir hamle yaparken çok sabırlı ve dikkatli olmanız gerekecek çünkü bu dönemde pek çok mücadele yaşamanız olasıdır. Üstelerinizle olan ilişkilerinize ve ebeveynlerinizle olan iletişiminize bu süreçte dikkatli olmalı ve kimseyi gücendirmemeye çalışmalısınız. Hayatımızın bu alanlarında güvendiğimiz aynı şansa sahip olmadığımızı veya yolumuza engellerin çıktığını  görebiliriz. Yine bu süreçte u konularla ilgili kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir, tekrar gözden geçirebilirsiniz.
 28 Temmuz’da  Merkür Aslan burcu seyahatine başlıyor Merkür'ün dördüncü evinizden bu geçişi sırasında, ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar  ortaya çıkabilir.  Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip, bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atmak gereken günlerdir. Bu dönemde belki bazılarınız  özel hayatınızı  yeniden organize etmek isteyebilirsiniz.  Bu, kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alma zamanıdır.
29 Temmuz ‘da Mars’ın  Başak burcuna girmesi ile enerjiniz  süresince aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars’ın kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları varsa , enerjinizi , sportif anlamda kendini geliştirme, güçlendirmek, enerjisini dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilir, yaratıcılığınız tetiklenir. Aşk ve cinsellik temaları da önemli olabilir bu dönemde . Eğlence mekanlarında da daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz.