• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2021

TEMMUZ 2021


TEMMUZ 2021

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR TEMMUZ AYI YORUMLARI
Temmuz ayının ilk haftası  aşk ilişkileri, çocuklar, yaratıcı çalışmalarınız ,sosyal çevre ve arkadaşlarınız, kariyerden elde edilen gelirlerle ilgili  beklenmedik hoş olmayan durumlar söz konusu olabilir bu yüzden bir takım kararlar almamaya çalışın , özellikle de hayat amaçlarınız, hedefleriniz bu sıkıntılardan etkilenebilir. İşten elde ettiğiniz gelirler , çocuklarla ilgili konularda gecikmeler, sıkıntılar, problemler olabilir bir takım ani değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ama   işler istediğiniz gibi gitmeyebilir bu yüzden  akışta olmaya özen göstermelisiniz.
Güneş   21 Haziran’dan beri Yengeç burcunda muhtemelen bu dönemde  hedeflerinizi  daha yüksek bir seviyeye çıkarma ve sosyal çevre ,grup faaliyetleri ve arkadaşlar  için faydalı olacak fikirler arama arzunuz olabilir  veya kendi hedeflerinizi ve arzularınızı  sosyal çevre ve arkadaş gruplarınızın isteklerinin üzerine koymak isteyebilirsiniz. Çoğu nüfuzlu ve gücü elinde tutan arkadaşlar edinme yeteneğine sahip olabilirsiniz ve gruplarla çalışmaktan keyif alabilirsiniz. Organize etme yeteneğiniz var ve muhtemelen grup etkinliklerinde veya arkadaşça buluşmalarda liderlik rolünü üstleniyorsunuz ve bunu anaç bir şekilde yapabilirsiniz, kariyerden gelen gelirlerinize de bu dönemde odaklanmak isteyebilirsiniz.
10 Temmuz  Yengeç burcundaki Yeniay  sizin 11. evinizde gerçekleşiyor  sosyal çevre, arkadaşlarınız veya gelecek hedefleriniz ve umutlarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz, bazılarınız yeni bir sosyal çevreye girebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde kariyer getirileri ile ilgili konularda yeni girişimde bulunabilir, yeni başlangıçlar yapabilir.
11  Temmuz’da Merkür  de Yengeç burcuna geçiyor   yaklaşık bir ay boyunca  zihniniz ve aklınız sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve kariyerden elde edeceğiniz gelirlerde olabilir. Bu dönemde en göze çarpan şey, tüm sosyal seviyelerden gelen insanlardan ve arkadaşlardan, gruplardan, organizasyonlardan vb. öğrenmeye istekli olmanızdır. Buradaki Merkür  enerjisi sizi canlı sohbetler yapmaya yönlendirecektir. Kardeşler, komşular ve arkadaşlar ve belki de onlarla kısa geziler yapmak için organizasyonlar yapabilirsiniz.  Merkür'ün 11. ev ile teması, ani sezgisel fikirlere sahip olmanıza ve size çok daha benzersiz ve orijinal bir düşünme şekli vermenize neden olabilir. İşiniz teknoloji ile ilgiliyse, çok yenilikçi bir zaman olacaktır.
22 Temmuz’da Venüs  Başak burcuna giriyor  Venüs yükseleninizden  geçerken, başkalarını memnun etme arzusu hissedersiniz ve  kişisel çekiciliğinizi geliştirmek için daha fazla dikkat ve çaba harcarsınız. Hatta bazı sosyal veya romantik aktivitelerde inisiyatifi ele alabilirsiniz. Sanatla, romantizmle, sosyalleşmeyle, kişisel yaratıcılık ve  kendinizi  ifade etmeyle ilgili tüm konulara her zamankinden çok daha fazla ilgi duyabilirsiniz. Sanat, müzik, şov dünyası, psikoloji vb. ile ilgili işlere katılmak için iyi bir zaman. İyi bir izlenim bırakmak için ne gerektiğinin farkında olduğunuz için halkla ilişkilerde çalışabilirsiniz. Şimdi asıl amacınız başkalarıyla barış yapmaktır, inşalar arasındaki zorlukları çözmenin en iyi yolunu bulmaya yardımcı olabilirsiniz.  Venüs 1. evden geçerken çalışmaktan çok eğlenmeyi tercih edebilir ve  bu yüzden kaçabilirseniz tatile çıkmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde tembelleşebilir, bazılarınız müsrif harcamalarda bulunabilir.
24 Temmuz ‘da  Kova burcunda bir Dolunay var, 6.evinizde  çalışma hayatınız, günlük rutinlerinizle ilgili konularda bazı tamamlanmalar söz konusu olabilir. Bazılarınız için  bu dönemde çalışma hayatı  ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz bazı konular gün yüzüne çıkabilir.  Genellikle, üzerinde çalıştığınız her şeyin faydalarını görebileceğiniz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zaman. Buradaki Dolunay, altta yatan bir sağlık sorunu gibi, bir projedeki bir hata, iş arkadaşları, çalışma ortamı veya belki de evcil hayvanla ilgili bir şeyden habersiz olabileceğiniz her şeyi aydınlatır. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinin kendisinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışan ayrılabilir. İşimiz ve günlük hayatımızla ilgili gerçek duygularımız ortaya çıkmış olabilir. ya da çalışma şartlarınızdan memnun olmadığınızda, işinizden ayrılma konusunda güçlü bir istek doğurabilir. 6. ev meseleleriyle ilgili olarak ortaya çıktıklarının farkında olmadığınız şeyler. Yeni bir iş başvurusunda bulunuyorsanız, bu bir teklif almanızın zamanı olabilir.
28 Temmuz’da Jüpiter Kova burcunda gerilemeye başlıyor , çalışma hayatı, günlük rutinlerle ilgili eski hevesiniz kalmayabilir bu konularda eski şansınızın olmadığını düşünebilirsiniz ama aynı zamanda geçmişte çalışma hayatı, rutin yapılan işler ve sağlıkla ilgili konularda kaçırılan fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Örneğin bir iş başvurunuza bu dönemde yanıt gelebilir. Geçmişte sağlığınızla ilgili yapmayı planladığınız bir fitness programına bu süreçte başlayabilirsiniz.
28 Temmuz’da  Merkür Aslan burcu seyahatine başlıyor, yaklaşık bir aylık bu süreçte 12. Evinizde olacak. Genel olarak, 12. ev bir algı ile, bilinçaltının içeriğinin psikolojik farkındalığı ile olduğu kadar gizli iletişim ve araştırmalar, psişik uygulamalar  veya sezgisel algı ile ilgilidir. Merkür'ün on ikinci evinizden geçtiği bu dönemde, daha yüksek bir kaynaktan sezgisel bilgi kanallığı ile ilgili güçlü bir enerjinin ortaya çıkması mümkündür, çünkü Merkür bu pozisyondayken, zihinsel yönleri açıktır, hayal gücü güçlü bir şekilde uyarılacaktır, mesajı olan rüyalar görebilirsiniz.  Meditasyon yapmak  veya inzivaya çekilmek iyi bir fikir olabilir. Hastaneler, kurumlar veya cezaevleri ile temasa geçebilirsiniz. Bu dönemde gizli düşmanlarınız, arkanızdan dedikodular yapan kişiler olabilir. İleri sürmeyi düşündüğünüz  fikirleriniz  için, bu hazırlık döneminde  ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyidir. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz  kadar rahat ifade edemediğinizi  de gösterir. Bu dönemde çok fazla iç gözlemler de olabilir.
29 Temmuz ‘da Mars’ın  Başak burcunda olacak ve sizlerin   12.ikinci evinizden geçtiğinde, enerjinizin azaldığını , yorgun ve halsiz  olduğunuzu hissedebilirsiniz, bağışıklık sisteminiz de güçsüzleşebilir. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi  dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da alakalıdır,  arkanızdan işler dönmesine, haset ve düşmanlıklara muhatap kalabilirsiniz. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da  hayatınızda vurgu kazanabilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden kayıplar yaşanabilir. Olumlu yönden baktığımızda   kendi içinize dönmek, iç bilgeliğinizi  ortaya çıkarmak, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize  kulak vermek zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için, kendi gücünüzü  kendi içinizde arayacağınız  benzer aktiviteler için kullanılabilir bu süreç.