• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2021

TEMMUZ 2021


TEMMUZ 2021

YARALI ŞİFACI KİRON GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR 15 TEMMUZ-19 ARALIK 2021
Kiron,  15 Temmuz 2021'de  geri hareketine başlıyor. Kiron teknik olarak bir gezegen değil, Satürn ile Uranüs arasında  bir asteroittir. Kiron  doğduğu anda  terk edilen ve kendi başına savaşmaya bırakılan efsanevi bir  asteroittir.  Bu terk edilmişlik yarası ve zorlu yetiştirilme süreci sayesinde ayağa kalkabilmiş  ve yaralarını güçlü şifa enerjisine  dönüştürebilmiştir. Kiron' nun güçlü bir şifacı, öğretmen, psişik ve filozof rolünün yolunu açan yaraları olmuştur  bu nedenle Kiron'a yaralı şifacı denmiştir.
Aslında hepimiz Kiron ile aynı güçlere sahibiz. Her birimizin içinde, yaralarımızı ve acı noktalarımızı alma ve onları bir güç kaynağına dönüştürme yeteneği vardır.
 Mevlana'nın dediği  gibi yara, ışığın içine girdiği yerdir.
Kiron'nun Satürn ve Uranüs arasındaki konumu da getirdiği enerjiyi anlamak için önemlidir. Satürn çok topraklanmış, köklü bir enerjidir, oysa Uranüs daha yüksek titreşimli bir gezegen olarak kabul edilir. Uranüs'ün enerjisi aynı zamanda uyanışları da beraberinde getirebilir  . Kiron, bu iki varlık hali arasında bir köprü görevi görebilir, bir bilinç durumu ile bir sonraki arasındaki bağlantıyı ifade eder. Eski Mısır astrolojisinde, Kiron başka bir isimle anılır , öbür dünyanın ve kayıp ruhların tanrısı Anubis . Tıpkı Kiron gibi Anubis de  çocukken terk edilmiş ve  aynı zamanda Asil Yeraltı Muhafızı mesleğine yükselmeyi başarması bu acı verici yetiştirme yoluyla olmuştur. Anubis'in görevi, yeni ölüleri yeraltı dünyasına kabul etmek ve öbür dünyaya geçişlerinde onlara rehberlik etmekti.  Böyle bir pozisyona sahip olmak özel bir ruh gerektirir ve şüphesiz ki Anubis'in kendi acı ve ıstırabı, böyle bir yolculukta ruhları gezdirmek için şefkat, sezgi ve sadakat geliştirmesine sebep olmuştur.
Kiron veya Anubis geri giderken kendi yaralarımıza girebilir ve onları bir güç ve şifa kaynağı olarak nasıl kullanabileceğimizi düşünebiliriz. Bu enerji, şifa yoluyla bir mükemmellik durumu elde etmekle ilgili değildir, daha ziyade, getirebilecekleri bilgeliğe erişmemizi sağlayacak şekilde yaralarımıza onay ve kabul getirmekle ilgilidir. Bu  retro enerjiyi  tıpkı Kiron ve Anubis gibi, ıstırabımızın bizi kaderimizin yoluna götürebileceğini kabul etmek için kullanabiliriz ya da yaralarımızın  bize öğrettiklerini yansıtmak için kullanabiliriz. Bununla rahatlarken, bu yaraların bize neler öğrettiğini, bizi nasıl şekillendirdiğini ve bizim için ne gibi bilgeliklere sahip olabileceğini anlamaya çalışabiliriz.
Koç burcundaki Kiron , yaralarımızı bizi yavaşlatan veya bizi herhangi bir şekilde aşağı yapan bir şey olarak düşünmek yerine ilham vermesine, motive etmesine ve güç vermesine izin vermenin çok daha faydalı olduğunu hatırlatıyor.
Kiron geri harekette iken yapabileceğimiz zihinsel egzersizler;
* Şu anda beni en çok ne üzüyor? Bu acının bana öğrettiği 10 şey nedir?
* Geçmişinizden gelen acı bir yarayı düşünün. Bu yara size nasıl ilham verdi?
* Geçmiş acılarım  konuşabilseydi, bilmemi isterdi…
* Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe şükrediyorum...
* Bugün daha güçlüyüm çünkü…
İsterseniz sizler de bu egzersizlerinizi yaparken bizimle paylaşabilirsiniz, yorumlarınızı bekliyoruz. Sevgiler .