• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2021

TEMMUZ 2021


TEMMUZ 2021


24 Temmuz saat 05:36’da Kova burcunda  bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay hava elementinde ve sabit bir burçta, iletişim, işbirliğine önem veren, zihinselliği öne çıkaran, özgürlükçü bir atmosfere sahip , farklı şeyler yapmayı seven, yeni ve daha iyi bir yol bulmak için kutunun dışına çıkmamızı ve her şeyi alt üst edip ön plana çıkarmamızı teşvik eden bir enerji veriyor olacak  bu nedenle bu Dolunay, bizi bir şekilde sıkışmış veya kapana kısılmış hissettiren şeyleri değiştirmemize ve bırakmamıza ilham verebilir.
Aslan burcu aydınlatmayı ve sıcaklığı temsil eden Güneş tarafından yönetilir;  Kova, kısıtlamaları ve soğukluğu temsil eden Satürn tarafından yönetilir. Bu karşıt güçler nedeniyle, Kova burcundaki dolunayın duygusal anlamı ,  benzersiz bireyselliğimizi ifade etmek  ve  egomuzu güçlendirme  arasında bir denge kurmanız gerekebilir ,   Dolunay  sabit burçlar arasında olduğundan bu dengeleme sırasında  biraz gerginlik olabilir. Bireysel doğum haritalarınızda  Aslan ve Kova tarafından yönetilen evlerimizde bu enerjiyi oldukça yoğun hissedebiliriz. Bu alanlarda  egomuzdan ödün vermeden bu arzuları dengelemenin bir yolunu bulmamız zor olabilir. Aynı zamanda arkadaşlıklarımız veya ait olduğumuz gruplarla olan ilişkilerimizle ilgili bir takım farkındalıklar yaşayabiliriz.
Dolunay an haritasında Venüs Jüpiter karşıtlığı ile her türlü ikili ilişkilerde duygusal abartıdan kaynaklı sıkıntılar olabilir ayrıca abartılı ve gereksiz harcamalar yapmaya meyilli olabiliriz. Yine an haritasındaki Merkür Plüton karşıtlığı iletişim konularında, fikirlerimizi paylaşma konularında sıkıntılar olacağını fikirlerimizdeki değişim sürecinin sancılı olabileceğiniz anlatıyor.  Dolunaylar sonları ve tamamlanmayı getirme eğilimindedir, bu nedenle bu süreçte Plüton'un  değiştiren ve dönüştüren  enerjisi  ile her ne kadar sıkıntılı olsa da esnekliği korumamız, dönüşüme ayak uydurmamız kutunun dışında düşünmemiz gerekebilir. Fakat  karşımızdakilerin  düşünceleri üzerinde baskı oluşturma, düşüncelerimizi zorlayarak kabul ettirme, baskı, tehditte bulunma, eleştirel davranma eğilimi de görülebilir. An haritasının en güzeli ise Merkür Neptün uyumlu enerjileri olacak; ruhsal ve metafizik konulara ilgi artabilir, ilham perileri bizimle olabilir,  zihnimizde tasarladıklarımızı  daha rahat ifade edebiliriz.  İdealist düşünceler, yaratıcılık,  başkalarının faydasını düşünme, yardımlaşmaya yönelik fikirler söz konusu olabilir bu olumlu destek sayesinde Dolunay’ın sert etkilerini daha rahat atlatabiliriz.
Ayrıca Dolunay an haritasında Ay,  Altair sabit yıldızı ile kavuşumda olacak ve kendi inandığımız değerler için olayların üstüne gideceğimiz bir etki verecek fakat aynı zamanda  garip veya eski bir keşfe ilgi, mülk ve kazanç üzerindeki hayal kırıklığı ve kayıp,  arkadaşların  düşman olması, şirketler veya kamu işleri yoluyla sorun, çocuklardan kaynaklanan zorluklar veya talihsizlikler olabilir.  Orta Çağ'da yaşayan astrologlara göre de  sürüngenlerden gelen tehlikeyi haber verdiği söylenir.
Kova Dolunay’ının  yükselen burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com sitemizdeki Temmuz ayı yorumlarında yazdık, keyifli okumlar, sevgiler.