• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2021

TEMMUZ 2021


TEMMUZ 2021

MARS BAŞAK BURCUNDA “BUSY  BEES”
29 TEMMUZ – 14 EYLÜL
Kozmozun aksiyon gezegeni Mars mükemmeliyetçi Başak burcu seyahatine başlıyor, enerji ve eforumuz Başak burcunun temsil ettiği alanlara yönelecek. Mars Başak burcunda, çalışma sevgisi hizmet aşkı ile  motive olacak bizlerin de tüm enerjisi çalışmaya ,mükemmeli yakalamaya yönelik olacaktır, tıpkı çalışkan arılar  (Busy Bees) gibi  olacağız. Başak'taki Mars, uygulama, rutin gerektirir, çok çalışmanın erdemini ve bilgi arayışını öğretir. Bu kadar çalışma ve mükemmeliyetçi olma Başak’ın detaylara olan tutkusu bu dönemde bizi huzursuz ve aşırı detaycı yapabilir.  Özellikle işimizle veya günlük rutin işlerimizle  ilgili  detaylara takıntı derecesinde dikkat eder, yaptığımız  işin  en iyi şekilde olmasını arzu ederiz. Bu süreçte organizasyon yeteneğimiz  sayesinde pek çok şeyin üstesinde gelebilir, değişen şartlara hemen uyum sağlayabilir ve problemleri çabuk çözebiliriz.
Mars Başak enerjisi çok  temkinli, dikkatli, titiz ve metodiktir bu yüzden bu zaman zarfında  planlı, programlı ve hizmet etmeye yönelik bir ruh halinde olacağız. Aynı zamanda eleştiri mekanizması çok iyi işleyeceğinden  etrafımızdaki çoğu kişi birbirini eleştirici bir tarzda davranabilir ve kusur arıyor olabilir, dikkatli olmakta fayda var, canlar. Detaylara olan tutkumuz ve bu etki altında doğru zamanda doğru şeyi yapma ihtiyacımızı gösterir, iyi yapılmış bir işin memnuniyeti,  bu süreçte  bizi motive eden  en büyük etkenlerden biridir.  Performans konusunda daha hassas ve endişeli olabiliriz ama Mars Başak burcuna geçtiğinde korkuyu bırakmak, benzersiz bir yaklaşım geliştirmek ve zorlu durumları etkili bir şekilde ele almak için en iyi zamandır. Değişiklikleri kabul etmek, yeni şeyler öğrenmek ve deneyimlemek ve hayatta ilerlemek için doğru zamandır. Mars,   oldukça entelektüel ve üretken bir etkidir, toprak elementinden olan  Başak  burcu ise akıl ve mantıkla doludur; anlam ve amaç; araçlar ve beceriler ön planda olacaktır. Mars Başak'tayken hayat önemli ölçüde hızlanıyor, canlar; hareket edeceğiz, yaratacağız, öğreneceğiz ve paylaşacağız.  
Aynı zamanda  sağlık temizlik ve hijyen konularında  da saplantılı olabiliriz, aşırı sinirsel ve sağlık riskleri  söz konusu olabilir.  Vücutta Başak, alt sindirim sistemini ve sempatik sinir sistemini yönetir. Mars buradayken mide ve sindirim sistemi ekstra hassas olacaktır.  Her sabah hareket etmek ve besin değeri yüksek yiyecekler yemekten başka, daha az kaygı ve stres için çaba göstermeliyiz. Başak çok fazla detay düşünmeye ve kuruntulu olmaya  meyillidir, bu da genellikle endişeli olmamıza sebep olabilir çözüm  ise  meditasyon ve derin nefes almaktır, çalışırken kendinize kısa molalar verin. Sessiz bir yerde tek başınıza oturun, gözlerinizi kapatın. Bunun sadece birkaç dakikası bile zihninizi temizleyecek ve üretkenliğinizi artıracaktır. Mars Başak’ta iken;

  •  Başkalarının yanlışlarına odaklanmak yerine bu enerjiyi pozitif anlamda üretken kılmak için değerlendirmek gerekir.
  • Mars Başak transiti bütçeyi ve harcamaları belli planlar çerçevesinde dengelemek, yeni iş alanları keşfetmek, yeni bir işe ya da kişisel projelere başlamak için idealdir.
  • Eksikleri tamamlamak, tamirat yapmak, arızaları kusurları ve hataları gidermek ve koşu , yürüyüş genel anlamda spor ve diyet gibi yeni rutinlere adapte olmak için uygundur.
  • Bu etki ile  el sanatlarıyla uğraşabilir, kabiliyetlerinizi geliştirebilir, ilgi alanınızda ustalaşabilirsiniz.
  • Yaşam alanlarının temizlenmesi, bedeni arındıran beslenme düzenleri edinilmesi ,hayatın aksayan hasta alanlarında çözüm üretilmesi ve tedavi sürecine başlanması için uygundur.
  • Bir işin kusursuz olması için çok fazla uğraşıldığı zaman işin mahvolma riski de artar bu yüzden nerede durmanız gerektiğini hatırlayın ve pratik olmaya çalışın.
  • Kendiniz ve yakın çevrenizin maksimumda iyiliği için bir takım kararlar verip bu kararları uygulamaya koyabilirsiniz.
  • Daha iyisini başarabileceğinize inanıyorsanız yeni sorumluluklar üstlenin fakat bir şeyleri değiştirmeye pek gönüllü değilseniz hiç boşuna zahmet etmeyin.
Mars Başak transitinin yükselen burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com sitemizden Temmuz ayı burç yorumlarından okuyabilirsiniz, sevgiler.