• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR  TEMMUZ AYI GÜNDEMLERİ 2022

Sevgili Koçlar, Temmuz ayına bir hayli  hareketli başlıyoruz; 5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa  burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor. Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta  ve parasal alanınızda hareket ediyor olacak. Bu süreçte tüm enerjinizi maddi güvenlik ihtiyacınız için para kazanmak için harcayabilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. Bu süreçte  borç ya da kredi almanız tavsiye edilmez. Aynı zamanda  Mars bu alanda hem hızlı para kazanmak hem de  kazancı aynı hızda tüketmeyi  ve düşüncesiz alışverişler yapmanızı  hatta öfkeliyken daha fazla para harcamaya meyilli olduğunuzu anlatır farkında olalım.  Bu dönemde yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler ve eğitimler  ve sağlığınızdan kaynaklı sorunlar için daha fazla para harcayabilirsiniz. Finansal konularda  beklenen güvencenin elde edilmesine uğraşsanız da  , parasal konularda zorlanmalar , beklenmedik harcamalar söz konusu olabilir.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi  ile ev hayatınızı yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların , geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Tüm bu konularda kişisel ön yargılar ve peşin hükümlerin etkisi altında kalmaya meyilli olabilir, kararlarınızda sezgileriniz ve duygularınız ön plana çıkabilir. Yakın çevrenizdeki kişilerin ya da kardeşlerin ev veya iş değişikliği olabilir.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte kariyeriniz, statünüz ve anne ve aile ile ilgili konular gündeminizde olacak, bu alanlarda değişmesi dönüşmesi gereken şeyler bu Dolunay ile netleşecek sevgili Koçlar. Aile mi kariyer  mi dualitesini yaşayabilir bu konularda kararlarınız varsa bir netlik oluşabilir,  bir iş projesine veya kariyere son verebilirsiniz. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, şu anki rolünüzden memnun musunuz? Önceki kariyerinizde artık size hizmet etmeyen çürümüşlükleri bırakıp sağlam bir  dönüşüm  yaşayabilir ,  yeni iş fırsatları da karşınıza çıkabilir. Bazılarınız ev, çevre  değişikliği yapabilirsiniz bazılarınızın da ebeveynlerinin hayatında değişimler  olabilir.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna giriyor ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle  de ilişkili olduğundan , bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
19 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna geçiyor yaratıcı projeler üzerinde mükemmel işler yapabilirsiniz, ancak gerçek çalışmaya odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Daha sosyal ve arkadaş canlısı, iyi bir mizah anlayışı söz konusu  ve iyi vakit geçirmek için bir planlarınız  var. Bekarsanız internetten,  veya  yakın çevrenizden biriyle tanışabilirsiniz ve sizden daha genç veya genç bir kişiliğe sahip olabilirler. Çocuklarınız varsa, oturup onlarla düşünceleri ve duyguları hakkında konuşmak için iyi bir zaman. Yeni bir hobi edinebilir veya son zamanlarda vakit bulamadığınız bir hobiye zaman ayırabilirsiniz.
22 Temmuz’a kadar  Güneş  Yengeç burcunda ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için ailevi konular , eve ait konular odağınızda olacak bazılarınız ev değiştirirken bazılarınız ev tadilatı yapabilir bazılarınız başka bir şehre taşınma kararı alabilir. Aile büyükleri ile de gündemleriniz olabilir ve aile bireyleri ile iletişiminizde artış olabilir. Bazılarınız özel hayatını sorgulayabilir parasal ve iş konuları ile ilgili  yeni bir takım kararlar alabilir. Çocuklarınız ile ilgili gündemleriniz olabilir onların hayatları ile ilgili kararlar almanız gerekebilir. 16 Temmuz saat 22:37’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak aile ve eve ait konularda yapacağınız başlangıçlar güzel sonuçlanabilir, bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor bu yüzden 13-16 Temmuz arasında ev almak, yeni bir yere veya yeni bir şehre taşınmak, yeni bir işe başlamak , kariyerinizle ilgili başlangıçlar yapmak için değerlendirebilirsiniz , Temmuz ayının en güzel günleri, unutmayın!
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor Merkür de aynı alanda yaklaşık 1 ay boyunca çocuklar, aşk, hobiler, sportif konular hareketlenebilir ve ilgi odağınızda olabilir.  Yeteneklerinizi yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilir   özellikle de sanatsal yeteneklerinizi  daha iyi ifade edebilirsiniz. Aslında sevgili Koçlar  kendinize vakit ayırma zamanıdır, en sevdiğiniz hobilerle meşgul olabilir, çocuklarınızla daha fazla vakit geçirebilir arkadaşlarınızla dışarı çıkabilir daha sosyal bir süreç yaşayabilirsiniz. Bir çeşit kendinizi şımartma zamanı gibi düşünün arkadaşlar sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirip hayatın keyifli anlarını yaşamaya başlayabilirsiniz.
28 Temmuz’da Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , Jüpiter siz sevgili Koçların yükseleninde olduğu için bu Yeniay zamanı üzerinde çalışmanız gereken büyüme alanı hem kendiniz, ve  ilişkileriniz, hem  aşk hayatınız, yaratıcılığınız ve  çocuklarla olan ilişkilerinize geri dönüp her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için sorgulayacağınız bir süreç olacaktır. Tüm bu konularda aradığınız iyi talihi, yeni romantizmi veya spekülasyon içeren işlerden kazancınızın olup olmayacağını düşünebilir bu konularda şans ve fırsatların azaldığını görebilirsiniz.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar yükseleninizde  geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme , şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında ; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin yükseleninizde geri harekette olacağı için, kendiniz, görünüşünüz, sağlığınız ve başkalarının sizi nasıl algıladığı ile ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybedebilirsiniz. Kendi kararlarınızı ilgilendiren içsel bir sorgulama dönemi yaşayabilirsiniz. Kendiniz, hukuksal konular, yabancılarla yapılan işler, akademik çalışmalar , spritüel konularla ilgili   aynı şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilirsiniz bazılarınız için de tüm bu konularda geçmişte kaçırdığınız fırsatları değerlendirme zamanı olabilir. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR TEMMUZ 2022 YORUMLARI
Sevgili Boğalar , 5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa  burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor. Mars yaklaşık 2 ay boyunca zararda olduğu  Boğa burcunda yükseleninizde olacak , harekete geçme ,kendinizi  ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz tetiklenecek olsa da Mars Boğa’da iken  enerji harekete geçmekte daha istikrarlı ve yavaş davranacaktır. Yine de  kendinizi her zamankine göre biraz daha aktif ,enerjik hissedebilirsiniz. Bu dönemde  sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz, Diğer taraftan sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdir, farkında olalım.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi  ile zihinsel ya da iletişimsel yönlerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletebilirsiniz . Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişiminiz  sayesinde çevre ilişkilerinizi geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi  yazmak ve yayınlamak açısından uygun zamanlardır.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede yardımcı olabilecek , hayatınızın hangi yönden geçtiğini, hedeflerinize ulaşıp ulaşamayacağınızla ilgili bir takım net sonuçlar alacağınız , geleceğinize, size sunulanlara ve en başarılı olana nasıl uyulacağına dair bir fikir edinebilirsiniz. Hukuksal konular, uzak yerler, seyahatler, hayat görüşünüz, eğitimler gibi konularda  değişmesi dönüşmesi gereken  artık size hizmet etmeyen çürümüşlükleri atıp yenilenme  yaşayabilirsiniz sevgili Boğalar.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna giriyor yakın çevreyle sosyalleşme  ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu bir etki altında olabilirsiniz. Çevrenizle iyi iletişim içerisinde olmak bazı kapıları açabilir. Bu transit sürecinde etrafınızda huzur ve denge  görmek istediğinizden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Yine bu etki ile  fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir, reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir.
19 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna geçiyor ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
22 Temmuz’a kadar Güneş  Yengeç burcunda ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal transitlerden biridir.
16 Temmuz saat 22:37’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak yukarıda bahsettiğimiz konularda yapacağınız başlangıçlar güzel sonuçlanabilir, bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor bu yüzden 13-16 Temmuz arasında yeni bir eğitim almak, kitap yazmak ,  yakın çevrenizle iletişim, kısa seyahatler , ticari konularla  ilgili başlangıçlar yapmak için değerlendirebilirsiniz , Temmuz ayının en güzel günleri, unutmayın!
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor yaklaşık 1 ay boyunca  ebeveynlerinizin  hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. .Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir , kendinizi yeniden yapılandırma konusunda gerekli kararlar almak için güzel bir dönemdir. Evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya  tadilat tarzında evinize yeni bir şey yapabilirsiniz. Bazılarınız ailenizle daha fazla zaman geçirerek  evde aile gezileri veya buluşmalar yapabilirsiniz. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
28 Temmuz’da Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , Jüpiter siz sevgili Boğaların 12.evinde  olduğu için bu Yeniay zamanı üzerinde çalışmanız gereken büyüme alanı bilinçaltınız ile konuşmak, ruhunuza iyi gelen şeylere dönüp tekrar bakmak, spritüel konularla ilgilenmek, meditasyon yapmak olabilir. Bazılarınız hastalıklarla  uğraşabilir veya içinize çekilmek isteyebilir manevi ve ruhsal çalışmalarla kendinizi arındırmaya çalışabilirsiniz.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar sizlerin 12.evinizde geri gidecek  ortaklaşa gelirler ,vergi sigorta konuları, eşten gelen kaynaklar , sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız, yakın çevre , kardeşler spritüel konular, gizli düşmanlar, sağlık , bilinçaltı  çalışmaları ile ilgili konularda eskisi kadar şanslı olduğunuzu düşünmeyebilirsiniz ama bu dönem kendinize dönük yatırım yapmanın zamanıdır, sevgili Boğalar, iyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER  TEMMUZ AYI GÜNDEMLERİ 2022
Sevgili İkizler, 5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa  burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor. Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir burçta   hareket edecek ve bu süreçte enerjinizin düşebilir , kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Bağışıklık  sisteminiz de güçsüzleşebilir, mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmanız  gerekebilir. Aynı zamanda  gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklarınız olabilir o yüzden içimize atmayıp paylaşalım.  Kontrol dışı olaylar bu dönemde yaşanabilir, düşmanlarınız arkanızdan konuşabilir, ayak kaydırma olayları olabilir. Takıntılarınız, endişeleriniz, korkularınız olabilir.  Olumlu yönden baktığımızda kendi içine dönmeniz, iç bilgeliğinizi ortaya çıkarmanız, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak verme zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler  kendi gücünü kendi içinde arayacağınız aktiviteler sizi rahatlatabilir.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi  ile  3 hafta boyunca  sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte başkalarından gelen kaynaklar, vergi, sigorta, kredi, kredi kartı, harcamalar konuları  gündeminizde olacak ayrıca psikolojik konular ve okült konular ,astroloji, terapi ,psikolojiniz  ve  bu alanlarda değişmesi dönüşmesi gereken şeyler bu Dolunay ile netleşecek sevgili İkizler . Para harcama ve kazançlar konusunda harcama ve biriktirme dualitesini yaşayabilir bu konularda kararlarınız varsa bir netlik oluşabilir. Bu Dolunay  Plütonik olduğu için bir finansal konularda değişim dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bu Dolunay sizi finans hayatınızla yapmanız gerekenler  konusunda aydınlatabilir, şu anki kazancınızdan memnun musunuz, kariyerinizde size hizmet etmeyen finans konularında  yenilenme , ortaklıklarla ilgili  net durumlar olacaktır.  Sağlık konuları da gündemde olabilir, dikkatli olun sevgili İkizler.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna giriyor ve  parasal konular açısından olumlu etki yaratan   yaklaşık 3 haftalık  süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilirsiniz. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
19 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna geçiyor yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişiminiz sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayınlamak açısından  iyi bir dönemdir, görüşlerinizi etkin bir şekilde ifade edebilir
22 Temmuz’a kadar Güneş  Yengeç burcunda ve 19 Temmuz’a kadar Merkür de bu alanda olduğu için odağınız finansal ve kariyer konularında olacaktır. Maddi konularda hesap-kitap yapma zamanları olabilir, yatırım konuları ve bazılarınızın da  iş görüşmeleri olabilir.  16 Temmuz saat 22:37’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak  yapacağınız başlangıçlar güzel sonuçlanabilir, bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor bu yüzden  13-16 Temmuz arasında parasal konularda  ilgili , iş kurma, işe girme, kariyer hedeflerinizi netleştirme , yatırımlar, başlangıçlar yapmak için değerlendirebilirsiniz , Temmuz ayının en güzel günleri, unutmayın!
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor Merkür de aynı alanda yaklaşık 1 ay boyunca  her türlü konuyu öğrenmek , fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Odak noktanız iletişim kurmak olacaktır,   daha aktif bir zihin  daha fazla fikriniz ve düşünceniz vardır  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz. Yakın çevre , akrabalar, kardeşlerle olan iletişimler, kısa seyahatler, kontratlar , sözleşmeler, anlaşmalar gündeme gelebilir.
28 Temmuz’da Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , Jüpiter geri dönüp   her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için sorgulayacağınız bir süreç olacaktır. Bu süreçte , kariyerden gelen getiriler , her türlü ilişkiler, sosyal hayatınız ve yakın çevrenizle ilgili  konularda aradığınız iyi talihi,  şans ve fırsatların azaldığını görebilirsiniz bazılarınız için de tüm bu konularda kaçırılmış şans ve fırsatlar tekrar gündeme gelebilir.   28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve  28 Ekim’e kadar Koç burcunda geri gideceği için    tüm bu etkileri bu süreç boyunca hissedeceksiniz sevgili İkizler, iyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.

 YENGEÇ VE YÜKSELEN  YENGEÇLER  TEMMUZ AYI GÜNDEMLERİ 2022
Sevgili Yengeçler , 5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa  burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor. Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir burçta   hareket edecek ve bu süreçte sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınız artabilir, arkadaşlarınızla olmak ,sosyalleşmek için  enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelebilir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları yüzünden bazı  arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz.
 Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna yükseleninize  geçmesi  ile  3 hafta boyunca  kendinizi daha iyi ifade edebilir, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabilir , sözleriniz  ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz  bir dönemde olacaksınız.  Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize  çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Bu dönemde  zekânızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından  uygun zamanlardır. Yakın çevre, kardeşler  ile iletişim artabilir, kısa seyahatler olabilir, önemli konuşmalar, toplantılar, ticari sözleşmeler  da bu dönemde yapılabilir.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte her türlü ilişkileriniz , özellikle de ortaklık, evlilik  gibi özel ilişkilerinizde değişmesi dönüşmesi gereken şeyler bu netleşecek sevgili Yengeçler .  Bu Dolunay  Plütonik olduğu için her türlü ilişkilerle ilgili sürüncemede kalan tüm konularda yapmanız gerekenler  dönüşümlerle hatta krizler yoluyla dönüşüm olacaktır. Evliliğinizde sağlam değişim ve dönüşüm olabilir, bekar olanlar evlenmeye , evli olanlar boşanmaya karar verebilirler. Bazılarınız taşınmaya karara verebilir bazılarınızın bu dönemde yasal davaları varsa onlar netlik kazanabilir. Bu süreçte yukarıda saydığımız konularda çürümüş, bitmesi gerekenler bitecek, sağlam bir dönüşüm yaşayacaksınız, sevgili Yengeçler.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna giriyor çekicilik, cazibe, başkalarına sempatik gözükme etkisi söz konusudur, kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu değişiklikler, başkaları tarafından rahatlıkla fark edilebilecektir. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artar . Başkalarına ayak uydurabilmek, birlikte hareket edebilmek kolaylaşır. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir.
19 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz.
22 Temmuz’a kadar Güneş  Yengeç burcunda ve 19 Temmuz’a kadar Merkür de bu alanda olduğu için odağınız  kendinizsiniz bu süreçte Güneş gibi parlayacaksınız her türlü kararlarınız, hayatınız ve kendinizle ilgili alacağınız bir takım kararlarınız olabilir, kendinizi daha yetkin hissedebilirsiniz. 16 Temmuz saat 22:37’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak  yapacağınız başlangıçlar güzel sonuçlanabilir, bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor bu yüzden  13-16 Temmuz arasında her türlü başlangıçlar yapmanız için güzel bir sürece olacaktır,  Temmuz ayının en güzel günleri, unutmayın!
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor Merkür de aynı alanda yaklaşık 1 ay boyunca  finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir böylelikle  kendinize de güveniniz artar.
28 Temmuz’da Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak ,  bu süreçte finansal konular, para kazanma kaynaklarınız ve kendi öz değerleriniz ile ilgili  geri dönüp   her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için sorgulamalarınız olabilir. Bu süreçte ,  finansal ve para kazanma konularında  iyi talihi,  şans ve fırsatların azaldığını görebilirsiniz bazılarınız için de tüm bu konularda kaçırılmış şans ve fırsatlar tekrar gündeme gelebilir.   28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve  28 Ekim’e kadar Koç burcunda  geri gideceği için  sizin kariyer  alanınızdaki Jüpiter’in tüm bu etkileri Ekim’e kadar hissedeceksiniz.  Bazılarınız bu dönemde kariyeri, statüsü ile ilgili şansız ve talihsiz olduğunu düşünebilir bu konularla ilgili kendini sorgulayabilir, artık bu konularda pek hevesli olmayabilir fakat bazılarınız için de bu dönemde kariyer ve statü konularıyla ilgili geçmişte kaçırdığı fırsatlar tekrar karşısına çıkabilir , sevgili Yengeçler , iyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
ASLAN  VE YÜKSELEN  ASLANLAR TEMMUZ AYI GÜNDEMLERİ 2022
Sevgili Aslanlar,  5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa  burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor. Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir alanda    hareket edecek ve bu süreçte tüm enerjiniz ve eforunuz mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda olacak ve bu alanda otoritenizi ortaya koymak isteyeceksiniz. Ama Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutmayalım bu  idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele etmenizi  gerektirecek bir süreçte olacağınızı  gösterir, kararlılığınız ve yüksek motivasyonunuz  sayesinde başarı elde edilebilirsiniz.  Eğer enerjinizi doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz, başarı şansı yüksektir. Bazılarınız da işten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlar verebilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir.  Pozisyonunuzu  iyi korumanız, dikkatli hareket etmeniz ve  hırsınızı iyi dengelemeniz gerekebilir.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna   geçmesi  ile  3 hafta boyunca  kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirebilir, zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz bir nevi hazırlanma dönemi gibi düşünün Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de gösterir. Bu dönemde çok fazla iç gözlemsel de olabilir, arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir , geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. İşlerinizi  gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte çalışma hayatınız, günlük rutinlerinizle ilgili  düzenlemeler olabilir bu alanlarda bir şeylerin değişip dönüşmesi gerekebilir. Bazılarınız işten çıkabilir, bazılarınız yeni bir işe başlayabilir. Bu alanlarda bugüne kadar sürüncemede kalan , belirsiz olan konular netleşmiş olabilir ve sağlam bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Ayrıca sağlık konularına ve diyetinize de dikkat etmeniz gerekebilir daha önce fark etmediğiniz bir sağlık sorunu çıkabilir. Bu sağlık sorunu sizinle ilgili olabileceği gibi aile bireylerinden birisinde de  olabilir. Evcil hayvan besleyenler de bu dönemde çok dikkatli olsunlar lütfen.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna giriyor çekicilik, cazibe, başkalarına sempatik gözükme etkisi söz konusudur, kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu değişiklikler, başkaları tarafından rahatlıkla fark edilebilecektir. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artar . Başkalarına ayak uydurabilmek, birlikte hareket edebilmek kolaylaşır. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir.
19 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna yükseleninize geçiyor, daha meraklı , daha konuşkan olacağınız bir süreçte olacaksınız. Ayrıca bu dönemde kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz, ikna yeteneğiniz bu dönemde tavan yapacaktır, sözleriniz ve fikirlerizle  dikkat çekeceğiniz,akıllıca davrandığınız takdirde , şartları kendi lehinize çekebileceğiniz mükemmel bir süreç, iyi değerlendirin sevgili Aslanlar. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, ileti- şimin daha hızlı akmaya başladığı ,önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından  evren size en uygun zamanı sunuyor bu yüzden önemli konuşmalarınızı ve  toplantılarınızı  da bu döneme denk getirilebilirsiniz.
22 Temmuz’a kadar Güneş  Yengeç burcunda ve 19 Temmuz’a kadar Merkür de bu alanda olduğu için inzivaya çekilmek , arka planda kalmak isteyebilirsiniz. Enerjiniz düşük olabilir, takıntılarınız, endişeleriniz olabilir. Dedikodulara canınız sıkılabilir. Terapiler ve meditasyon çalışmaları ile arınabilirsiniz, manevi çalışmalar yapmak da ruhunuza iyi gelebilir. 16 Temmuz saat 22:37’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak  yapacağınız başlangıçlar güzel sonuçlanabilir, bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor bu yüzden  13-16 Temmuz arasında her türlü başlangıçlar yapmanız için güzel bir süreç olacaktır,  Temmuz ayının en güzel günleri, unutmayın!
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor Merkür de aynı alanda yaklaşık 1 ay boyunca ve böylelikle artık inzivadan kurtuluyor ve ben buradayım diye parlıyorsunuz sevgili Aslanlar, sizin döneminiz başlıyor. Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
28 Temmuz’da Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , kendinizle ilgili yapmak istedikleriniz, ilişkileriniz ve kariyerinizle sağlığınızla, ortaklaşa kazançlarda  ilgili   alacağınız kararlarda  kendinizi şanssız hissedebilir , hevesiniz kaçmış olabilir. Fakat Jüpiter’in geri hareketinde bazen de geçmişte  kaçırılmış şans ve fırsatlar tekrar gündeme gelebilir.  
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve  28  Ekim’e kadar Koç burcunda geri gideceği için   sizin finansal durumunuz, ortaklaşa alanlarınızdan ele ettiğiniz gelirleriniz , vergi, sigorta, pirim konularında eskisi kadar şanslı olmadığınızı hissedebilirsiniz. Bazılarınız için bu dönemde tüm bu saydığımız konularda geçmişte kaçırdığınız fırsatların tekrar karşınıza çıkabildiğini görebilirsiniz sevgili Aslanlar,  iyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 BAŞAK   VE YÜKSELEN  BAŞAKLAR TEMMUZ AYI GÜNDEMLERİ 2022
Sevgili Başaklar ,  5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa  burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor. Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir alanda    hareket edecek ve bu süreçte  seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularla ilgili efor ve enerji sarf edeceksiniz, daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi olabilir, harekete ve maceraya ihtiyaç duyduğunuz için bir seyahate çıkabilirsiniz.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna   geçmesi  ile  3 hafta boyunca  sosyal çevreniz  ile iletişim hareketlenir her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak isteyebilirsiniz.  Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak için siz de organizasyonlar yapabilirsiniz. Sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte; aşk hayatınız, çocuklar, hobilerinizle ilgili durumlar ortaya çıkacak ve Dolunay’ın ışığı ile  tüm bu konularda aydınlanma yaşayacaksınız.  Güzel bir arkadaşlık aşka dönüşebilir , bazılarınız aşık olduğu kişiden ayrılabilir. Bazılarınız yeni bir hobiye başlayabilirsiniz, bazılarınızın çocuklarının hayatında bir şeyler netleşiyor olabilir. Kimileriniz bu süreçte çocuk sahibi olacağını öğrenebilir.  Bu Plütonik bir Dolunay olduğu için tüm bu alanlarda yoğun derinden etkileyici  değişim ve dönüşüm olabilir.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna giriyor  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir,  arkadaşlarla birlikte olmak , organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek söz konusu olabilir. Bu dönemde  geleceğe yönelik hedefler için destek almanız gerekiyorsa  sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabilirsiniz. Kişisel haritanız vaad ediyorsa iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Çalışma hayatınız yoksa  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirebilirsiniz. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek , sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler devrede olacaktır.
19 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna  geçiyor biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirebilir, zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz. Bu dönem aslında ileri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için  hazırlık dönemidir. Bu dönemde çok fazla iç gözlemler de olabilir, geçmişle ilgili unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. İşlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde.
22 Temmuz’a kadar Güneş  Yengeç burcunda ve 19 Temmuz’a kadar Merkür de bu alanda olduğu için sosyal alanda hareketlilik devreye girer. Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir, destek veren, güç kazandıran , tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz,  gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde çevrenizde değişiklikler olabilir,  etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, iletişimci kişiler daha fazla olabilir.  Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi etkiler vardır. 16 Temmuz saat 22:37’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak  yapacağınız tüm başlangıçlar güzel sonuçlanabilir, bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor bu yüzden  13-16 Temmuz arasında her türlü başlangıçlar yapmanız için güzel bir süreç olacaktır,  Temmuz ayının en güzel günleri, unutmayın!
22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçiyor Merkür de aynı alanda yaklaşık 1 ay boyunca ve Bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir süreçtir, çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir.
28 Temmuz’da Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , bu, gözden geçirme, bırakma ve kişinin ruhsal ve  fiziksel anlamda “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Bu Yeniay ile her türlü ilişkilerinizde ve ailevi konularda sanki şans ve fırsatların azaldığını hissedebilirsiniz bir takım endişe ve kuruntularınız olabilir  ama diğer taraftan da geçmişte bu konularla ilgili kaçırılmış fırsatlar önünüze tekrar çıkabilir.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve 28 Ekim’e kadar Koç burcunda geri hareketine devam edeceği  için  ev, aile konularında geçmiş korkular , takıntılar ve endişeler söz konusu sevgili Başaklar,  iyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.