• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER TEMMUZ 2022
5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor.
Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta ve 8.evinizde hareket ediyor olacak. Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işlerle alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı da tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi ile işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayabilir, işle ilgili seyahatler yapabilirsiniz.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları ya da kariyer değişikliği yapabilirsiniz.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda 4.evinizde Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte, ailevi konular gündeminizde yerini alacaktır. Aile içinde güç çekişmelerine şahit olabileceğiniz gibi aile içindeki manipülatif davranışlar ortaya çıkabilir. Aile içerisinde güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Diğer taraftan gayrimenkul alım satımı ile ilgili gündemleriniz sonuca gelebilir. Ancak bu plütonik dolunayda yapacağınız alış satışlarda dikkatli ve emin olarak hareket etmelisiniz zira manipüle edilebilir, kandırılabilirsiniz ya da siz karşınızdakini manipüle edebilirsiniz. Yine bu dolunayda ebeveynlerinizin sağlıkları ile ilgili zorlayıcı gündemleriniz olabilir.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve 10. evinizde seyahat etmeye başlayacak; Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz  konularında kendini gösterecektir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi  iyi değerlendirebilirseniz isteklerinizi elde edebilirsiniz. Venüs bu alanda iken işinizle  ilgili kişilerle iyi geçinirseniz kariyer hayatınız ve iş hayatınızda işler daha kolay akabilir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz bu süreçte  muhtemeldir. Bir süre için artistik konularla ilgilenebilirsiniz. Eğer  işiniz  zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu süreçte daha başarılı olabilirsiniz. Artistik yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz.
19 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna11.evinize geçiyor yaklaşık bir aylık süreçte sosyal çevre ile iletişiminizde  hareketlenme olabilir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak, dostlar arasında iletişim sağlamak için çok uygundur. Bazılarınız  sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağı şeyleri tartışabilir, geleceğinizi formüle etmek, plan yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız  eskiden beri gelen dostluklarını gözden geçirmek isteyebilir arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde değişiklikler olabilir. Bu dönemde bazılarınızın etrafında zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla ve iletişim daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi bir dönem olabilir.
22 Temmuz’a kadar Güneş Yengeç burcunda seyahat edecek ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için bu süreçte;  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları odak noktanız olacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme söz konusu olabilir. Bazılarınız önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir. Bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir. Kimileriniz de hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızın  amaçlarını gözden geçirmek için  de uygun bir zaman dilimidir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyebilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanı.
16 Temmuz saat 22:37’ de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor, bu yüzden 13-16 Temmuz arasında kariyerinizle ilgili yapmak istediklerinizi yapabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili terfi gibi görüşmeleri yapabilirsiniz. Gözlerin üzerinizde olduğunu hatırlamanız sizin lehinize sonuçlanacak davranışlar sergilemenize neden olacaktır.
22 Temmuz’da ise Güneş Aslan burcuna geçiyor ve Merkür de aynı alanda olduğundan yaklaşık 1 ay boyunca; yaklaşık 1 aylık süreçte sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik devreye girecektir. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacaksınız, dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
28 Temmuz’da Aslan burcunda 11.evinizde Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle kariyeriniz ve kariyerinizin getirileri ile ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Kariyer getirilerinizi arttırmak için Jüpiter’den destek alarak fikirlerinizi hayata geçirecek adımlar atabilirsiniz. Diğer taraftan yeni arkadaş çevreleri edinebilir ya da bu çevrelerde tanışacağınız biri ile yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız birlikte geliştirdiğiniz projeleri hayata geçirmek için adımlar atabilirsiniz.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 7.evinizde geri harekette olacağı için, ilişkileriniz, ortaklıklarınız, davalarınız, eşiniz ya da partnerinizle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybedebilirsiniz. İlişkileriniz ve evliliğinizi ilgilendiren konularda içsel bir sorgulama dönemi yaşayabilirsiniz.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER TEMMUZ 2022
5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa burcuna Merkür ise Yengeç burcuna geçiyor.
Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta ve 7.evinizde hareket ediyor olacak, Mars zarardayken enerjinizi doğru yere, doğru zamanda hatta doğru kişiye harcadığınıza emin olmalısınız. Evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. Bazılarınız ilişkilerde agresyon, rekabet, kavga, çekişme yaşayabilirsiniz hatta her türlü ilişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alabilir, kopuşlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Bazılarınız agresif, enerjik, aktif kişileri etrafınıza çeker, bazılarınız da sizi motive eden, cesaretlendiren kişileri hayatınıza çekersiniz.
Bazılarınız da ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşabilir ve bir sonuca ulaşabilirsiniz ama doğru zamanlamaya dikkat etmelisiniz. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygun zamanlardır.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna 9.evinize geçmesi ile uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemleriniz olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda 3.evinizde Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte, kardeşleriniz, çocukluk arkadaşlarınız, akrabalarınız veya komşularınızla ilgili konular gündeminizde yerini alacaktır. Kardeşler ya da akrabalarınız arasında güç çekişmelerine şahit olabileceğiniz gibi yakınlarınız arasındaki manipülatif davranışlar ortaya çıkabilir. Güçlü yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. Diğer taraftan eğitim ve iletişim ile ilgili gündemleriniz sonuçlanabilir.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve 9. evinizde seyahat etmeye başlayacak  bu transitle yaklaşık bir ay boyunca dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitim, medya, satış, pazarlama  konuları açısından olumlu etkiler altında olabilirsiniz. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde bazılarınız  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Çok da ciddiyetle üstünde durmayacağınız, sizi  rahatlatacak konulara eğilebilir, hayatın tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. Bazılarınıza uzak yerlerden, yabancılardan ya da uzak akrabalarınızdan faydalar  gelebilir. Bazılarınız yurt dışı seyahatinde hayatının aşkını bulabilir.
19 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna 10.evinize geçiyor ve yaklaşık bir aylık süreçte ve işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
22 Temmuz’a kadar Güneş Yengeç burcunda 9.evinizde seyahat edecek ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için bu süreçte; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.  
16 Temmuz saat 22:37’ de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor, bu yüzden 13-16 Temmuz arasında dış ticaret, kendinizi ve işinizi tanıtmak, eğitimlerle ilgili istediklerinizi yapabilir, bu konularda girişimlerde bulunabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
22 Temmuz’da ise Güneş Aslan burcuna 10.evinize geçiyor ve Merkür de aynı alanda olduğundan yaklaşık 1 ay boyunca; iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme konuları odak noktanız olabilir.  Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destek alabilirsiniz. Bu dönem bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir, hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde evlenebilir, bazılarınız  da çocuk sahibi olabilir.
28 Temmuz’da Aslan burcunda 10.evinizde Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle kariyeriniz ve toplumsal statünüzle ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Kariyerinizde ilerlemek, kariyer değişikliği yapmak ya da yeni iş başvuruları yapmak için hatta evlenerek toplumsal statünüzü değiştirmek için Jüpiter’den destek alarak, fikirlerinizi hayata geçirecek adımlar atabilirsiniz.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 6. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette işiniz, iş alanınız, ekip arkadaşlarınız ve günlük rutinlerinizde geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR TEMMUZ 2022
5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa burcuna 6.evinize, Merkür ise Yengeç burcuna 8.evinize geçiyor.
Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta ve 6.evinizde hareket ediyor olacak ve enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız, günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  İş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa, girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz
Merkür ise Yengeç burcuna 8.evinize geçiyor. Merkür'ün ortalama bir ay boyunca 8.evinizde kalması parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olunduğunu gösterir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Bu süreçte  genel anlamda projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler bu dönemde daha fazla olabilir.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda 2.evinizde Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte, parasal değerler ve öz değerinizle ilgili konular gündeminizde yerini alacaktır. Kardeşler ya da akrabalarınız veya ebeveynlerinizle parasal konularda güç çekişmelerine şahit olabileceğiniz gibi kendiniz de manipülasyon yapabilirsiniz. Parayla ilgili manipülatif durumların farkında olarak uzak kalmalısınız ve tüm parasal konularda dikkatli davranmanız gerekir. Diğer yandan parasal konularda güçlü yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. Özgüveniniz artabilir ancak özgüveninizin artışı kibire sebebiyet verebilir.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve  sizlerin 8. Evinizde seyahat etmeye başlayacak ve bu transitle başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönemde olabilir. Bazılarınız bu süreçte daha önce  tahsil edemediği alacaklarını alma şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev eşinizin  finansal durumunu da gösterir bu dönemde eşinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerlerde de artış olabilir. Bazılarınız için miras konularında, olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız için ise  maddi,  manevi  destek alacağı bir zaman dilimi olabilir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız ise genital bölgeler, böbrekler veya  yumurtalıklar ile ilgili operasyon geçirebilir.
19 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna 9.evinize geçiyor ve  bu süreçte uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
22 Temmuz’a kadar Güneş Yengeç burcunda 8.evinizde seyahat edecek ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için  odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
16 Temmuz saat 22:37’ de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor, bu yüzden 13-16 Temmuz arasında ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, miras gibi alacaklarınız ve ödemelere ilgili istediklerinizi yapabilir, bu konularda girişimlerde bulunabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
22 Temmuz’da ise Güneş Aslan burcuna 9.evinize geçiyor ve Merkür de aynı alanda olduğundan yaklaşık 1 ay boyunca bu süreçte; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.  
28 Temmuz’da Aslan burcunda 9.evinizde Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgili ve hayata dair misyonunuza ilişkin şanslı adımlar atabilirsiniz. Bu yeniayda Jüpiterden alacağınız destekle çocuklarınızın da desteğini alabilirsiniz.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 5. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette aşk hayatınızda, çocuklarınızla ilgili konularda, hayattan aldığınız keyiflerle ilgili konularda ve geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Ancak Jüpiter gerilemesi yaratıcı yönlerinizi destekleyebilir ve bu süreçte kendinizle ilgili keşifler yapabilirsiniz.
 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR TEMMUZ 2022
5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa burcuna 5.evinize, Merkür ise Yengeç burcuna 7.evinize geçiyor. enerji ve eforunuz  aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars kişisel  gezegenlerinize uyumlu açılar yapıyorsa , enerjinizi , sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirme, enerjinizi dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.  Eğer sert açılarınız varsa çocuklarınızın ve kendinizin sağlığınıza  dikkat etmeli, sakarlık ve kazalara karşı  dikkatli olmalısınız Bazılarınız bu dönemde  tehlikeli sporlar yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde çocuklarınızı  kontrol etmekte  zorlanabilirsiniz.
Merkür ise Yengeç burcuna 7.evinize geçiyor ve İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanır. 7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilidir bu dönemde önemli anlaşmaların gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir  Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız  İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda 1.evinizde Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte, kişisel özellikleriniz, dış görüntünüz, hayata karşı aldığınız kararlarınız, motivasyonlarınız ve ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizde yerini alacaktır. Özellikle yakın ilişkileriniz, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, eşiniz ve ortağınızla veya onların hayatında güç çekişmelerine şahit olabileceğiniz gibi manipülatif davranışlara maruz kalabilir veya sizde manipülasyon yapabilirsiniz. Diğer taraftan bazılarınız bu dolunayla güçlü arkadaşlarınızdan ve güçlü insanlardan destek alabilirsiniz.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve   Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. Evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili  Oğlaklar, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
19 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna 8.evinize geçiyor ve  8.evinizde seyahati ile birlikte; parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun bir süreçte olunacağını anlatır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemde  projeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
22 Temmuz’a kadar Güneş Yengeç burcunda 7.evinizde seyahat edecek ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için  odak noktanız; Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
16 Temmuz saat 22:37’ de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor, bu yüzden 13-16 Temmuz arasında eşinizle ilgili konularda, evlilik ve ortaklıkla ilgili konularda ve yakın ilişkileriniz, ticari işleriniz ve danışmanlık vermek gibi konularda istediklerinizi yapabilir, bu konularda girişimlerde bulunabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Evlilik teklifi alabilir ya da teklifte bulunabilirsiniz. Bazılarınız ise taşınabilir.
22 Temmuz’da ise Güneş Aslan burcuna 8.evinize geçiyor ve Merkür de aynı alanda olduğundan yaklaşık 1 ay boyunca odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
28 Temmuz’da Aslan burcunda 8.evinizde Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Ailenizin ve ebeveynlerinizin desteğini alarak parasal konularda sorunlarınıza çözümler geliştirebilirsiniz. Miras gibi konularda şans ve kısmet elde edebilirsiniz.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 4. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette aileniz, ebeveynleriniz, gayrimenkulleriniz, yaşadığınız yer, eviniz ile ilgili konularda geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Ancak Jüpiter gerilemesi farkındalığınızın ve asıl yapmanız gerekenlerin farkına varmanıza yardımcı olabilir.
 KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR TEMMUZ 2022
5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa burcuna 4.evinize, Merkür ise Yengeç burcuna 6.evinize geçiyor. Bu dönemde enerjiniz  günlük rutin işlere, çalışma hayatınıza ve sağlık konularına harcanabilir. Bu 2 aylık süreçte iş ve tempo yüksek olabilir, agresyon ve acelecilik de yüzünden olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamındaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje olabilir ve  sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir. Bazılarınız  girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilirsiniz. Çok çalışacağınız, enerji sarf edeceğiniz ve çok yorulacağınız bir dönem olacaktır.
Merkür ise Yengeç burcuna 6.evinize geçiyor,  iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreç başlamış olacaktır. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için, iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak için de uygun bir zaman dilim olacaktır. Ayrıca bu dönemde sağlığınızı gözden geçirmeniz de gerekebilir.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda 12.evinizde Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte, bu dolunayı ruhunuzu güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Plütonik bu dolunay da sezgileriniz son derece aktif olacaktır. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınız için meditasyon yapabilirsiniz. Bu dolunayla sağlık sorunları baş gösterebilir ve hastaneler de şifa arayabilirsiniz.
Her ne kadar manpülasyonlara, arkanızdan çevrilen işlere açık olsanız da güçlü ve kariyer sahibi kişilerden destek görebilirsiniz. İş alanınızdaki manipülasyonlara karşı tetikte olmalısınız.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve  sizlerin 6. Evinizde seyahat edecek. Bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan, size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
19 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna 7.evinize geçiyor ve  İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanır. 7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilidir bu dönemde önemli anlaşmaların gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak, ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
22 Temmuz’a kadar Güneş Yengeç burcunda 6.evinizde seyahat edecek ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için   hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
16 Temmuz saat 22:37’ de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor, bu yüzden 13-16 Temmuz arasında hayatınızdaki iş ve mecburiyetler, sağlığınız, ekip arkadaşlarınız, astlarınız ve günlük rutinlerinizle ilgili istediklerinizi yapabilir, bu konularda girişimlerde bulunabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.
22 Temmuz’da ise Güneş Aslan burcuna 7.evinize geçiyor ve Merkür de aynı alanda olduğundan yaklaşık 1 ay boyunca ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler  hayatınıza girebilir. Önemli iş bağlantıları, ortaklıklar gerçekleşebilir. 7. evinizdeki transit Güneş ile odak noktanız diğer insanlar ve ilişkileriniz olacaktır. Bir partnerle daha iyi çalışırsınız ve bire bir ortamda biriyle birlikteyken daha iyi hissedersiniz. Kalabalığın içinde ya da tek başınıza bir şeyler yapmakta zorlanabilirsiniz. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak istediğiniz bir dönem olabilir.
28 Temmuz’da Aslan burcunda 7.evinizde Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle eşiniz ve ortağınızla ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilir yeni bir ortaklık için ilk adımları atabilirsiniz. Devam eden ortak işlerinizle ilgili yeni adımlar atarak işinizi geliştirebilirsiniz. İş bağlantıları kurabilmek için gerekli adımlara atabilirsiniz. Evlilik ve boşanma kararları alabilirsiniz. Diğer yandan bazılarınız için taşınmak söz konusu olabilir.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 3. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konularda ve eğitim ve iletişimle ilgili konularda geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR TEMMUZ 2022
5 Temmuz’da Mars ve Merkür burç değiştiriyorlar. Mars Boğa burcuna 3.evinize, Merkür ise Yengeç burcuna 5.evinize geçiyor.
5 Temmuz’dan sonra; enerji ve eforunuz yakın çevre, kardeşler ve iletişime odaklanır. Aynı zamanda yakınlarla ilişkilerde  de pasif gerginlikler  söz konusu olabilir. Fikirlerinizde kararsızlıklar söz konusu olabilir o yüzden bu dönemde önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Bu dönemde seyahatler, yakınlarla yapılan işlerde de pasif  rol oynayabilirsiniz.  Mars üçüncü evinizden geçtiğinde, bir tür profesyonel veya kurumsal iletişimle ilgilenebilirsiniz ama  sözleşmeler veya anlaşmalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. İşle ilgili seyahatler yapmanız da çok olasıdır.
Merkür ise Yengeç burcuna 5.evinize geçiyor.5. ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, kimilerinizin  zihni ve düşünceleri de bu konular üzerine odaklanabilir. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneğiniz artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bazılarınız  sevdiğiniz  kişiden haber ya da teklif alabilir. Teklifte bulunmak açısından da kullanılabilir bu transit. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
13 Temmuz’da Oğlak burcunda 11.evinizde Plütonik bir dolunay yaşayacağız bu Dolunay ile birlikte, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, sosyal platformlar ve kariyer getirilerinizle ilgili netleşen ve tamamlanan durumlar ortaya çıkabilir. Sosyal çevrenizle birlikte gündeminiz olabilir. Yeni bir arkadaş çevresi edinebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınız sizin hayatınızdaki misyonlarını tamamlamış olabilirler ve bu yüzden hayatınızdan çıkabilirler. Kariyerinizle ilgili netleşen durumlar söz konusu olabilir. Geliriniz de artış veya eksilme olabilir.
18 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor ve  sizlerin 5. Evinizde seyahat edecek. Yaklaşık bir ay boyunca  aşk ve ilişkilerde olumlu etki altında olacaksınız. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Kişinin cinsel hayatı olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Venüs bu alandan geçerken  kişisel haritalarınızda iyi açılar alıyorsa çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
19 Temmuz’da ise Merkür Aslan burcuna 6.evinize geçiyor ve  iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreç başlamış olacaktır. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için, iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak için de uygun bir zaman dilim olacaktır. Ayrıca bu dönemde sağlığınızı gözden geçirmeniz de gerekebilir.
22 Temmuz’a kadar Güneş Yengeç burcunda 5.evinizde seyahat edecek ve Merkür de 19 Temmuz’a kadar Güneş’e eşlik edeceği için  bu süreçte odak noktanız; çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarda olacaktır. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelerine ve kendinize daha fazla  vakit ayırmak isteyebilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması kendinizi çocuklarla, aşkınızla veya yaratıcılığınız ile ortaya koymak istersiniz, en sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, sosyal organizasyonlarda sorumluluk almak isteyebilirsiniz.   Bazılarınız süre gelen bir aşk ilişkisi bu dönemde daha romantik olabilir, kendinizi aşkınıza adayabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde kendilerini çocuklara ya da hobilerine adayabilirler.
16 Temmuz saat 22:37’ de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve bu etki aslında 3 gün öncesinde kendini göstermeye başlıyor, bu yüzden 13-16 Temmuz arasında hayatınızdaki çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarla, spekülatif yatırımlarla e yaratıcı yönlerinizle ilgili istediklerinizi yapabilir, bu konularda girişimlerde bulunabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu süreç yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilir.
22 Temmuz’da ise Güneş Aslan burcuna 6.evinize geçiyor ve Merkür de aynı alanda olduğundan yaklaşık 1 ay boyunca; hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
28 Temmuz’da Aslan burcunda 6.evinizde Yeniay yaşayacağız Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, bu yeniayla işinizle ilgili atılması gereken adımları atabilirsiniz. Özellikle yeniaydan birkaç gün sonra ilk adımlar atmak ve geleceğin temellerini oluşturmak için uygun günler olacaktır. Yeni işe alımlar ya da ayrılmalar olabileceği gibi ekip arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir. Ayrıca iş alanlarınızla ilgili girişimlerde de bulanabilirsiniz. Öte yandan sağlığınızla ilgili gündemlerinizde de yapılması gerekenler olabilir.
28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 2. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette parasal konularla ilgili geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Geçici olarak da olsa kendinizi daha değersiz hissedebilirsiniz. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.