• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

4 -7 TEMMUZ 2022 HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, yeni bir haftaya Ay Başak burcunda giriyoruz demek ki bu hafta daha düzenli olup hayatımızda düzensiz olan şeyleri düzeltmeye çalışacağız. Hijyen ve sağlık konuları da gündemimizde olacağı için bu hafta gelsin temizlik evler pırıl pırıl olsun hazır bayram da geliyor tam Ay Başak zamanı yani, canlar. Ayrıca Ay Başak günleri okuyup ta yarım bıraktığınız kitaplarınız varsa bitirebilirsiniz ya da bir takı yapıyorsunuz veya örgü örüyorsunuz bitmedi işte bu hafta bitirebilirsiniz.
 Haftanın önemli gezegen değişimleri de var 5 Temmuz’ Merkür Yengeç burcuna giriyor daha duygusal düşüneceğimiz, geçmiş zamanları daha fazla yad edeceğimiz bir süreç başlıyor. Aynı gün Mars  Boğa burcuna giriyor Mars Koç burcunda çok yorulmuştu şimdi biraz Boğa’nın sakin ve dingin kucağında dinlensin bakalım, Koç’ta yaramazlıklarını çok yaptı yaktı, yıktı biraz mola versin.
Yükselen burçlara göre bu hafta Merkür ve Mars’ın burç değiştirmesi ne anlama geliyor diye bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar haftaya günlük rutin işlerinizle ilgilenerek başlayacaksınız, sağlık ve çalışma koşulları da gündeminizde olabilir ama bu hafta çok çalışacaksınız. Merkür 5 Temmuz’da  Yengeç burcuna  geçiyor  ev hayatınızı yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması , geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bazılarınız için ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Tüm bu konularda kişisel ön yargılar ve peşin hükümlerin etkisi altında kalmaya meyilli olabilir, kararlarınızda sezgileriniz ve duygularınız ön plana çıkabilir. Yakın çevrenizdeki kişilerin ya da kardeşlerin ev veya iş değişikliği olabilir. Mars Boğa burcu seyahati de  aynı gün başlıyor, yaklaşık 2 ay boyunca Mars Boğa’da zararda olduğu bir burçta  ve parasal alanınızda hareket ediyor olacak tüm enerjinizi maddi güvenlik ihtiyacınız için para kazanmak için harcayabilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. Bu süreçte  borç ya da kredi almanız tavsiye edilmez. Aynı zamanda  Mars bu alanda hem hızlı para kazanmak hem de  kazancı aynı hızda tüketmeyi  ve düşüncesiz alışverişler yapmanızı  hatta öfkeliyken daha fazla para harcamaya meyilli olduğunuzu anlatır farkında olalım.  Bu dönemde yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler ve eğitimler  ve sağlığınızdan kaynaklı sorunlar için daha fazla para harcayabilirsiniz. Finansal konularda  beklenen güvencenin elde edilmesine uğraşsanız da  , parasal konularda zorlanmalar , beklenmedik harcamalar söz konusu olabilir.
BOĞA
Sevgili Boğalar bu hafta gündeminizde aşk, çocuklar, hobiler ve sportif faaliyetler var, bu konularla ilgili bir takım planlamalar olabilir. 5 Temmuz’da  Mars yaklaşık 2 ay boyunca zararda olduğu  Boğa burcunda yükseleninizde olacak , harekete geçme ,kendinizi  ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz tetiklenecek olsa da Mars Boğa’da iken  enerji harekete geçmekte daha istikrarlı ve yavaş davranacaktır. Yine de  kendinizi her zamankine göre biraz daha aktif , enerjik hissedebilirsiniz. Bu dönemde  sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz, Diğer taraftan sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdir, farkında olalım. Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi  ile zihinsel ya da iletişimsel yönlerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletebilirsiniz . Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişiminiz  sayesinde çevre ilişkilerinizi geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi  yazmak ve yayınlamak açısından uygun zamanlardır.
İKİZLER
Sevgili İkizler bu hafta gündeminizde aile, ebeveynler ve ev ve yuva ile ilgili konular olabilir. 5 Temmuz’da Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir burçta   hareket edecek ve bu süreçte enerjinizin düşebilir , kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Bağışıklık  sisteminiz de güçsüzleşebilir, mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmanız  gerekebilir. Aynı zamanda  gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklarınız olabilir o yüzden içimize atmayıp paylaşalım.  Kontrol dışı olaylar bu dönemde yaşanabilir, düşmanlarınız arkanızdan konuşabilir, ayak kaydırma olayları olabilir. Takıntılarınız, endişeleriniz, korkularınız olabilir.  Olumlu yönden baktığımızda kendi içine dönmeniz, iç bilgeliğinizi ortaya çıkarmanız, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak verme zamanıdır.  Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi  ile  3 hafta boyunca  sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler  bu hafta yakın çevre, kardeşler, akrabalarla ilgili iletişim trafiğinizde artış olabilir .5 Temmuz’dan itibaren Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir burçta   hareket edecek ve bu süreçte sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınız artabilir, arkadaşlarınızla olmak sosyalleşmek için  enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelebilir fakat  İdeal ve görüş farklılıklar yüzünden bazı  arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz.  Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna yükseleninize  geçmesi  ile  3 hafta boyunca  kendinizi daha iyi ifade edebilir, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabilir , sözleriniz  ve fikirlerinizle dikkat çekebilirsiniz.  Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize  çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Bu dönemde  zekânızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından  uygun zamanlardır. Yakın çevre, kardeşler  ile iletişim artabilir, kısa seyahatler olabilir, önemli konuşmalar, toplantılar, ticari sözleşmeler  da bu dönemde yapılabilir.
ASLAN
Sevgili Aslanlar bu hafta  parasal konular gündeminizde olabilir , harcamalar ve gelirlerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. 5 Temmuz’dan itibaren Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir alanda hareket edecek ve bu süreçte tüm enerjiniz ve eforunuz mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda olacak ve bu alanda otoritenizi ortaya koymak isteyeceksiniz. Ama Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutmayalım bu  idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele etmenizi  gerektirecek bir süreçte olacağınızı  gösterir, kararlılığınız ve yüksek motivasyonunuz  sayesinde başarı elde edilebilirsiniz.  Eğer enerjinizi doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz, başarı şansı yüksektir. Bazılarınız da işten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlar verebilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir . Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna   geçmesi  ile  3 hafta boyunca  kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirebilir, zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz bir nevi hazırlanma dönemi gibi düşünün . Bu dönemde çok fazla iç gözlemsel de olabilir, arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir , geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. İşlerinizi  gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
BAŞAK
Sevgili Başaklar bu hafta en önemli gündeminiz kendinizsiniz, kendinizle ilgili planlar yapabilirsiniz aynı zamanda kariyer ile ilgili gündemleriniz olabilir, sağlık konusunda da titiz davranabilirsiniz. 5 Temmuz’dan itibaren Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa burcunda  zararda olduğu bir alanda    hareket edecek ve bu süreçte  seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularla ilgili efor ve enerji sarf edeceksiniz. Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğiliminiz olabilir, harekete ve maceraya ihtiyaç duyduğunuz için bir seyahate çıkabilirsiniz.  Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna   geçmesi  ile  3 hafta boyunca  sosyal çevreniz  ile iletişim hareketlenir her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak isteyebilirsiniz.  Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak için siz de organizasyonlar yapabilirsiniz. Sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz.
TERAZİ
Sevgili  Teraziler  haftaya biraz endişeli, takıntılı ve kuşkucu duygularla başlayabilirsiniz, canınız bir şey yapmak istemeyebilir. 5 Temmuz’da Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta ve 8.evinizde hareket ediyor olacak. Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işlerle alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı da tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna geçmesi ile işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayabilir, işle ilgili seyahatler yapabilirsiniz.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları ya da kariyer değişikliği yapabilirsiniz.
AKREP
Sevgili Akrepler , bu hafta daha sosyal olmak  ve arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmek  sizin için daha önemli olacak yalnız arkadaşlarınızla olan iletişiminizde fazla eleştirel olmamaya özen göstermelisiniz. 5 Temmuz’da Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta ve 7.evinizde hareket ediyor olacak, Mars zarardayken enerjinizi doğru yere, doğru zamanda hatta doğru kişiye harcadığınıza emin olmalısınız. Evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. Bazılarınız ilişkilerde agresyon, rekabet, kavga, çekişme yaşayabilirsiniz hatta her türlü ilişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alabilir, kopuşlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Bazılarınız agresif, enerjik, aktif kişileri etrafınıza çeker, bazılarınız da sizi motive eden, cesaretlendiren kişileri hayatınıza çekersiniz. Bazılarınız da ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşabilir ve bir sonuca ulaşabilirsiniz ama doğru zamanlamaya dikkat etmelisiniz. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygun zamanlardır.
Merkür’ün de 5 Temmuzda Yengeç burcuna 9.evinize geçmesi ile uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemleriniz olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
YAY
Sevgili Yaylar bu hafta gündeminiz  kariyer konuları ve üstlerinizle olan ilişkileriniz, ebeveynlerle olan ilişkileriniz olacaktır. 5 Temmuz’da  Mars yaklaşık 2 ay boyunca Boğa’da zararda olduğu bir burçta ve 6.evinizde hareket ediyor olacak ve enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız, günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  iş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa, girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz
Merkür ise aynı gün Yengeç burcuna 8.evinize geçiyor. Merkür'ün ortalama 3 hafta  boyunca 8.evinizde kalması parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olunduğunu gösterir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Bu süreçte  genel anlamda projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler bu dönemde daha fazla olabilir.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar bu hafta uzak akrabalarla birlikte olmak , seyahatler yapmak  gündeminizde olabilir, bazılarınız ise iş gezileri yapabilir bazılarınız ise hayata bakışları hakkında düşünme ve ufuklarını genişletmek isteyebilir. 5 Temmuz’da Mars zararda olduğu Boğa burcuna geçiş yapacak yaklaşık 2 ay boyunca  enerji ve eforunuz  aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars kişisel  gezegenlerinize uyumlu açılar yapıyorsa , enerjinizi , sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirme, enerjinizi dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.  Eğer sert açılarınız varsa çocuklarınızın ve kendinizin sağlığınıza  dikkat etmeli, sakarlık ve kazalara karşı  dikkatli olmalısınız Bazılarınız bu dönemde  tehlikeli sporlar yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde çocuklarınızı  kontrol etmekte  zorlanabilirsiniz.
Merkür ise Yengeç burcuna 7.evinize geçiyor ve İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanıyor.  7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilidir bu dönemde önemli anlaşmalar gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir . Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz onlarla     önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız . İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
KOVA
Sevgili Kovalar , haftaya  ortaklaşa konular, gelir-gider ayarlamaları yaparak başlayabilirsiniz. Bazılarınız bu hafta mistik ve okült konularla ilgilenebilir. Mars 5 Temmuz’da sizlerin 4.evinizde yaklaşık 2 ay boyunca hareket etmeye başlayacak, tüm enerji ve eforunuzu aileniz ve kariyeriniz için kullanabilirsiniz. Bu süreçte evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir dönemdir, dikkatli olalım. Bazılarınız bu dönemde  taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapılabilir. Ailevi sorunlar ve anlaşmazlıklar da ortaya çıkabilir ve  aile üyelerinin ihtiyaçlarını ve duygularını dikkate almak özellikle önemlidir. Öte yandan evde iyileştirme ve inşaat projeleri yapmak için oldukça uygun bir dönemdir.
Yine aynı gün Merkür Yengeç burcuna geçiyor bu süreçte iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler söz konusu olabilir,  aynı iş ortamını paylaştığınız  kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde başarıya daha kolay uzanabilirsiniz.  Bazılarınız iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için kullanılabilir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Çalışmayanlar açısından ise günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek gerekebilir. Yine bu dönemde sağlığı da gözden geçirmek  gerekebilir.
BALIK
Sevgili Balıklar bu haftaya her türlü ilişkilerinizle ilgili gündemlerinizle başlıyorsunuz. İlişkilerinizde
fazla eleştirel davranabilirsiniz, karşınızdakileri üzebilirsiniz farkında olun.  5 Temmuz’da Mars  zararda olduğu Boğa burcuna geçiyor yaklaşık 2 ay boyunca sizin 3.evinizde hareket edecek; yakın çevre ile ilgili ilişkilerinizde hareketlenme olur aynı zamanda yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Kimileriniz  yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlayabilir, fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artabilir, aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bu süreç kazalara da açık  olduğundan özellikle araba kullanırken fazla hız yapmamaya özen göstermelisiniz.  Kimileriniz bu dönemde eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol alabilir, aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele edebilir, uğraş verebilirsiniz. Bazılarınız  işle ilgili seyahatler yapabilir.  Yine 5 Temmuz’da Merkür Yengeç burcunda sizin 5.evinizde olacak ve aklınız fikriniz  çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle üzerine odaklı olacaktır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemde  önemli hale gelebilir hatta sevdiğiniz kişiye aşkınızı açıklayabilirsiniz,  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için de çok uygun bir zamandır. İyi bir hafta olması dileği ile sevgiler.