• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

6 TEMMUZ 2022 GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
“GÜNEŞ SİRİUS YILDIZI İLE KAVUŞUYOR”
Merhabalar, güne Ay  Terazi burcunda başlıyoruz ilişkiler, ortaklıklar önemli. Huzur ve dinginlik, adalet isteyeceğimiz birkaç gün geçireceğiz. Sabah erken saatlerde Ay Merkür karesi var, iletişime dikkat aklımızdan her geçeni söylemeyelim arkadaşlar. Öğleden sonra  duygularımızda abartılar , yeme içme konularını   da abartabilir, gereksiz harcamalar da yapabiliriz. 20:17 Venüs ve Kiron uyumlu birlikteliği ilişkilerimizi şifalandıracağımızı anlatıyor.
Ve bugünün ve yarının en önemli kozmik olayı  Güneş Sirius  yıldızı ile kavuşumda olacak. Yengeç burcunun 14,05  derecesinde yer alan Sirius yıldızı büyük köpek takım yıldızı kategorisindedir. Güneş’ten sonra gözle görülebilen ve dünyaya en yakın en parlak yıldızdır. Bu yüzden de yaşam boyu pek çok kültürde Sirius ile ilgili farklı isimler ve farklı hikayelere  rastlanmıştır.  Mısırlılarda Tanrıçası  İsis olarak geçer ve Mısırlılar’ın  takvimlerini Güneş’e göre değil Sirius yıldızına göre düzenledikleri söylenir . Çinliler  ise “kutsal kurt “ diye adlandırmışlar ve rehberlik eden köpek yıldızı olarak görmüşlerdir. Kur’an-ı Kerim’de de Şira olarak geçer ve Necm suresinde Şira yıldızının Rabbinin de Allah olduğu belirtilmektedir.(“Ve muhakkak ki Şi’ra yıldızının da rabbi O’dur.” )Kuran’da Güneş’ten sonra adı geçen tek  yıldız  olmasından dolayı da tüm medeniyetlerde 
“kutsal yıldız “ olarak bilinir.
Sirius’u anlatan en güzel efsane ise Hindistan’dan gelir;
Hindistan'da Sirius, Prens Yudhistira'nın sadık köpeği Svana olarak bilinir. Prens, köpeği Svana ve dört kardeşiyle birlikte cennetin kapısını  bulmak için uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkar. Kardeşlerin hepsinin özelliği vardır, birincisi iyi bir savaşçı ,ikincisi usta bir şair , üçüncüsü ünlü bir aşıktır  dördüncü kardeşin ise gurur duyduğu tek şey köpeğidir. Cennetin kapısına gidilen yolda birinci kardeşi savaşta kaydederler. İkinci kardeş  düğünde kalır, üçüncü kardeş ise güzel bir prensesle  beraber olmak için yolculuğa devam etmek istemez. Yollarına devam eden Yudhistira ve Svana sonunda cennetin kapısına gelirler.  Bekçi Lord Indra, prensi karşılar  ama sadık köpeği  Svana ‘ya izin vermez. Yudhistira  Lord Indra'ya iyi ve sadık hizmetkarını  bırakamayacağını , kardeşlerinin bile cennete olan yolculuğunu kendi kaderlerini izlemek için  terk ettiklerini   ama kalbini kendisine özgürce vermiş olan sadık köpek Svana’nın kendisini terk etmediğini  ve onunla geldiğini , köpeği olmadan cenneti bile terk edeceğini söyler.  Lord Indra'nın duymak istediği  de buydu ve ikisini de  cennetin kapılarından karşıladı ve Svana cennette bir takım yıldızına dönüştü.  Bu yüzden Hint efsanesine göre en parlak yıldız olan Sirius cennetteki köpeğin kalbidir. Bu yüzden bu yıldız sadakati anlatır , severek kalpten yaptığımız işlerde en ufak attığımız adımları kutsal adımlara çevirme gücüne sahiptir.  Sirius  aynı zamanda onur, şöhret, zenginlik,  bağlılık, tutku ve  koruyuculuk verir. Tanrısal iradenin insanlar üzerindeki tezahürünü gösterir.   
Güneş Sirius kavuşumu ise  yöneticilikle ilgi mesleklerde, iş hayatında, askeri konularda , metallerle yapılan işlerde  başarı verir . Makam sahibi erkeklerden yardımlar görülebilir , yaptığınız işte en üst seviyeye ulaşmayı anlatır. Sirius'un ayrıca fiziksel titreşimimizi değiştirmeye yardımcı olan yüksek boyutlu bilinç frekansları ile ilişkisinin var olduğunu söylerler bu yüzden kendi kişisel dönüşüm süreciniz hakkında iç görüler veya mesajlar almak , meditasyon yapmak , gelecek ile ilgili planlar yapmak, dua etmek ve dilek dilemek için evrenin kader yazdığı zamanlardır diye düşünülür. Eğer kalıcı olmasını istediğiniz bir işe başlamak istiyorsanız da bugün ve yarını değerlendirebilirsiniz.  Hepinizin isteklerinin kabul görmesi dileği ile sevgiler.