• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

YARALI ŞİFACI KİRON GERİ HAREKETTE  19 TEMMUZ - 23 ARALIK
1977 yılında keşfedilen eski bir kuyruklu yıldız olan Kiron  Satürn ve Uranüs’ün yörüngeleri arasında yer alır. Mitolojik hikayelerde yarı at yarı insan görünümünde bir Sentor’dur. Yunan Mitolojisinde çok bilge  ve iyileştirme yetenekleri olan Olimpos’ta bir çok tanrılara öğretmenlik yaptığı bilinen ölümsüz bir sentor. Yaptığı zehirli ok ile yaralanan ve yarasına bir türlü deva bulamayan bir ölümsüz bu yüzden sonsuza dek acı çekmemek için  ölmek istiyor. Tanrı Zeus tarafından ateşi çaldığı için cezalandırılan   Prometeous’u kurtarmak için ölümsüzlüğünü ona verip acısına son verilmesini istiyor ve bu dileği gerçekleşiyor . Mitolojide Kiron kendini iyileştiremeyen bir şifacı olarak bilinir ve astrolojide  en derin travmalarımızı, yaralarımızı , ruhsal  düzeyde etkilendiğimiz  güvensizliklerimizi anlatır.  Geri hareketteyken ise  bu güvenlik açıklarından bazılarının yeniden ortaya çıktığını ve bize duygularımızı kucaklama ve iyileşme fırsatı verdiğini görebiliriz. Kiron  Koç burcunda  geri harekette olduğu için, iyileşme  Koç burcunun cesur, ateşli, korkusuz özelliği ile gerçekleşecektir. Kendi yaralarımızla yüzleşmek için daha cesur ve istekli olacağız demektir.
 Kişisel doğum haritalarımızda  Kiron her zaman hayatımızın bize acı  verecek alanını yansıtır. Bu alan bizim kör noktamızdır . Biz o alanda kendimizde iyileştiremediğimiz acılarımızı başkalarını iyileştirerek onlara şifa veririz. Bizi  başkalarının o acıyı hissettiklerinde yardım etmemizi sağlayan şey  bu acıya ilişkin doğuştan gelen yatkınlığımızdır aslında.
23 Aralık tarihine kadar gözyaşları dökülecek, eski yaralar yeniden açılacak ve hüsranlar yeniden ortaya çıkacak, yüzleşmelerimiz cesur bir şekilde olacak  ama hepsi kendimizi ve kalplerimizi şifalandırmak  adına olacak.
KOÇ
Sevgili Koçlar kendiniz, aldığınız kararlar ve  ilişkilerinizle ilgili yaralarınızla yüzleşme zamanı. İç huzur için seçtiğiniz duygu ve davranış arasındaki boşluğu en üst düzeye çıkardığınızdan emin olun. Sağlığınızla ilgili konular özellikle baş ağrısı, migren ,ve kanla ilgili konular bu süreçte gündeminiz olabilir.
BOĞA
Sevgili Boğalar, neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda endişelenmeyi bırakın, açıkça konuşmaktan korkmayın! Endişe ve  kuruntularınız , korkularınızla yüzleşme, kötü alışkanlıklardan  kurtulma zamanı ,   evren temizlediğiniz alana daha iyi şeyler getirecektir.
İKİZLER
Sevgili İkizler , arkadaşlık ilişkilerinizde ve hayallerinizle ilgili acılarınız ve yaralarınızla yüzleşme zamanı. Hayran olduğunuz ve ilgi alanlarınızı paylaştığınız insanlarla daha yakın bir bağ kurabilirsiniz, yeter ki onları daha derinden tanımak için çaba gösterin!
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler ,  kariyer alanınızdaki Kiron içinizdeki gücü anlamanızı istiyor bu nedenle bu konularla ilgili korkularınız ve acılarınızla yüzleşme zamanı. Kariyer hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için hedeflerinizi  yeniden belirlediğinizde  sorunlarla gerçekten başa çıkabilir ve kalbinizin iyileşmesine  izin verebilirsiniz.
ASLAN
Sevgili Aslanlar, her duruma mikro düzeyde bakmayı bırakın, daha yüksek bir varoluş durumuna  ilerlemenin zamanı geldi. Hayat amaçlarınızı gerçekleştirmenizin önündeki engeller hangi korkularınızla bağlantılı bunlarla içsel olarak yüzleşerek  Koç’un cesur enerjisini kullanarak yeni bir bakış açısıyla hayata bakın.
BAŞAK
Sevgili Başaklar; ortak kaynaklarla ilgili konularda yaralarınızla yüzleşme zamanı . Bunların hiçbiri, hala sevgiye ve ait olmaya layık olduğunuz gerçeğini değiştirmez.
TERAZİ
Sevgili Teraziler ilişkiden ilişkiye atlama eğiliminiz olabilir, ancak bu gerileme sırasında kendinize biraz zaman ayırmayı düşünebilirsiniz, sizi tamamlayacak birine ihtiyacınız  yok ! İlişkiler çelişkilerle doludur, Kiron geri hareketi  size karşıtlık ve farklılıkların korkulacak şeyler olmadığını hatırlatır.
AKREP
Sevgili Akrepler, Kiron geri hareketi en yüksek düzeyde duygusal, psikolojik ve ruhsal sağlığı geliştirmenizi istiyor. Günlük rutinleriniz ve çalışma hayatınızda size acı veren yaralayan durumlarla yüzleşme zamanı. Sağlığınız konusunda dikkatli olmalısınız.
YAY
Sevgili Yaylar, bu gerileme sırasında, insanların sizinle nasıl iletişim kurduğunun çok daha farkında olabilirsiniz. Kimin sizi olağanüstü hissettirdiğini veya kimin sizi güvensiz hissettirdiğine bir bakın. Bu gibi durumlarda onlarla nazik bir şekilde yüzleşmek en iyisidir ve sizin için  ne önemliyse, karşınızdaki kişilerin davranışlarının size zarar verdiğini anlamaları için onlara  bir şans verin.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, ailevi  konularda  yaralarınızı iyileştirme ve acılarınız  hakkında yüzleşme  zamanı. Ailenizle ve kendinizle olan tüm kişisel problemlerinizi düzeltmek için ne kadar çok çaba harcarsanız, o kadar eksiksiz olursunuz ve duygusal olarak daha özgür ve şifalanmış  hissedebilirsiniz.
KOVA
Sevgili Kovalar, bazen sorunları konuşarak çözmek en iyisidir. Bir süredir sizi rahatsız eden karmaşık durumlarla yüzleşme zamanı; yakın çevrenizle olan ilişkilerinizdeki yaralara  bakma zamanı sözle ifade edemediklerinizi  yazarak  da kendinize şifa olabilirsiniz, onları bastırmak ve görmezden gelmek size bir fayda sağlamaz!
BALIK
Sevgili Balıklar, Kiron geri hareketi  kendi öz değerlerinizi belirlemenizi ve bunları uygulamaya koymanızı istiyor. Ek olarak, bu, finansla olan ilişkiniz üzerinde büyük şifalar yapabileceğiniz bir zamandır.