• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA
18 TEMMUZ -11 AĞUSTOS 2022
Sevginin, aşkın gezegeni Venüs anaç ve duygusal bir burç olan Yengeç’te 3 hafta misafir olacak. Venüs Yengeç burcunda olmayı sever doğası gereği anlaşırlar bu yüzden de Venüs Yengeç burcunda kendi özelliklerini göstermek konusunda çok cömert davranır. Venüs ilişkilerimizi , özellikle aşk hayatımızı yönetir ,  uyum ve işbirliğini bünyesinde barındırır.  Venüs Yengeç’te iken ilişkilerimizde  daha samimi daha koruyucu ve kollayıcı  oluruz,  romantizm , empati ve duyarlılık artar;
Venüs  Yengeç seyahatinde ;
- “Beni sev!”
- “ Beni hem sev hem de beni koru!”
-Duygusal kararlar
- Aile önemli
-Başkalarına karşı yardımsever,
-Yakın çevre ve sevdiklerinizle birlikte olmak
-Sevdiklerimize karşı bıktıracak  kadar aşırı sahiplenici olmak durumlarını daha fazla yaşayabiliriz.
Venüs Yengeç  geçişinin yükselen burçlara etkilerine bakacak olursak;
KOÇ
Ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilir, yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
BOĞA
Yakın çevreyle sosyalleşme  ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu bir etki altında olabilirsiniz. Bu  süreçte  etrafınızda huzur ve denge  görmek istediğinizden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizdeki  anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Yine bu etki ile  fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir, reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir.
İKİZLER
Parasal konular açısından olumlu etki yaratan   yaklaşık 3 haftalık  süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilirsiniz. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi  alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
YENGEÇ
Cazibe, başkalarına sempatik gözükme etkisi söz konusudur, kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır.  Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artar. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir.
ASLAN
Gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik bir aşk ya da gizli bir aşk ilişkisi yaşayabilirsiniz.  Bu dönemde  duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz.  Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir,  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.
BAŞAK
Geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir,  arkadaşlarla birlikte olmak , organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek söz konusu olabilir. Bu dönemde  geleceğe yönelik hedefler için destek almanız gerekiyorsa  sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabilirsiniz. Çalışma hayatınız yoksa  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirebilirsiniz. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek , sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler devrede olacaktır.
TERAZİ
Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz  konularında kendini gösterecektir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi  iyi değerlendirebilirseniz isteklerinizi elde edebilirsiniz. İşinizle  ilgili kişilerle iyi geçinirseniz kariyer hayatınız ve iş hayatınızda işler daha kolay akabilir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz bu süreçte  muhtemeldir. Bazılarınız artistik yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz.
AKREP
Dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitim, medya, satış, pazarlama  konuları açısından olumlu etkiler altında olabilirsiniz. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Bu dönemde bazılarınız  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bazılarınıza uzak yerlerden, yabancılardan ya da uzak akrabalarınızdan faydalar  gelebilir. Bazılarınız yurt dışı seyahatinde hayatının aşkını bulabilir.
YAY
Başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönem,bazılarınız bu süreçte daha önce  tahsil edemediği alacaklarını alma şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev eşinizin  finansal durumunu da gösterir bu dönemde eşinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerlerde de artış olabilir. Bazılarınız için miras konularında, olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız ise genital bölgeler, böbrekler veya  yumurtalıklar ile ilgili operasyon geçirebilir.
OĞLAK
Eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili Oğlaklar  bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
KOVA
Bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan, size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır.  İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.
BALIK
Aşk ve ilişkilerde olumlu etki altında olacaksınız. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir, cinsel hayatınız olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Venüs bu alandan geçerken  kişisel haritalarınızda iyi açılar alıyorsa çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.