• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

TEMMUZ 2022

TEMMUZ 2022


TEMMUZ 2022

25-31 TEMMUZ HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya İkizler burcu enerjisi ile giriyoruz, İkizler burcu  iletişimle ilgilidir, bu nedenle  birkaç gün boyunca iletişim önemli, ayrıca  ne söylediğimiz ve nasıl söylediğimiz de önemli bir etken olacak. İkizler hava elementi bir burç , ruh halimiz entelektüel olmaya eğimli olacağından bilgi paylaşımı , yeni bilgiler edinmek de gündemimizde olacak. İkizler değişken bir burç olduğundan bu hafta şartlar da çok değişken olabilir. Bu süreç yeni arkadaşlar edinmek, dedikodu yapmak, yazı yazmak , seminerler vermek ,sunum yapmak, seyahat etmek  için de uygundur.
Bu haftanın önemli gezegen hareketlerine baktığımızda; Pazartesi günü Venüs ve Jüpiter gergin açısı ile ilişkilerde, yeme içme konularında , giyim kuşam için yapılan harcamalarda müsriflik yapılabilir. Keyif ve zevke yönelik  konularda abartılar görülebilir. Aşk ve ilişkilerde bolluk ve bereketli bir zaman dilimidir ve  ilişkilerimizi müsrifçe tüketmemize sebep olabilir. Aynı zamanda sosyal ilişkilerde ve aktivitelerde abartılara kaçmak  sağlığımıza da yansıyabilir, kilo alınabilir farkında olalım. Pazartesi günü saat 11:14 - 20:53 arasında Ay boşlukta olacak bu süreçte yarım kalan işlerimize odaklanmak en iyisidir yeni başlangıçlar yapmak, mal mülk almak için sağlıksız bir süreçtir aklımızda olsun, canlar.   Ay saat 20:53’te Yengeç burcuna geçiyor ve aile, yuva konuları gündemimizde yer tutuyor.
Salı günü Merkür ve Mars arasındaki  gergin  enerji ile iletişimde agresyon ve tartışmalar, sürtüşmeler olabilir önemli iş görüşmeleri ve anlaşmalar için haftanın bu zaman dilimi pek uygun görünmüyor.
 Çarşamba günü ise Merkür ve Kiron arasındaki uyumlu enerjiler iletişimde şifalanacağımızı  anlatıyor. Perşembe günü sabah saat 09:35’te Ay Aslan burcuna geçiş yapıyor, yaratıcılığımızı  ve organizasyon becerilerimizi, kendimizi ifade etme yeteneğimizi daha rahat kullanabileceğiz.
28. Temmuz   Perşembe günü 20:55 ‘de Aslan burcunda Yeniay yaşayacağız, Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak. Yine Perşembe günü  gece 23:37’de bereketimiz, şans ve fırsatları anlatan astrolojinin iyicil gezegeni Jüpiter geri hareketine başlıyor ve geri hareketi 23 Kasım 2022’ye kadar devam edecek.  Jüpiter 28 Ekim’de geri hareketine Balık burcunda devam edecek, 23 Kasım’da Balık burcunda düz hareketine başlayacak ve 20 Aralık’ta tekrar Koç burcundaki seyahatine kaldığı yerden devam etmeye başlayacak bu seyahati  16 Mayıs 2023’e kadar devam edecek , yükselen Koçların şanslı dönemi ,aklınızda olsun.  Cuma günü gergin enerjiler devrede olacak Merkür ve Uranüs arasında gergin bir akış var bu da beklenmedik sarsıcı etkilerin gündemimizde olacağını anlatıyor .Uranüs’ün, kendisinin alt oktavı olan Merkür’e yaptığı bu açının etkisi 3-4 gün sürecek bu süreçte keskin ve aceleci kararlar alma riski daha fazladır. Zihinsel anlamda gergin, sinirli  olacağımızdan sert ve beklenmedik sözler söyleme, kinci olma riski de mevcuttur. Ayrıca  aşırı gerginlikten kaynaklanan sağlık sorunları olabilir, baş ağrıları, mide, bağırsak sorunları, göz seğirmeleri, endişe, kaygı, zihinsel karışıklık gibi , dikkatli olalım, hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil, canlar. Bu dönemde iletişimsel konularda, anlaşmalarda, ticari konularda  durumlar değişkendir, sabitliği ve istikrarı yakalamak zordur, aklınızda olsun önemli iş görüşmelerini bu günlerde yapmamaya özen gösterin.
Cumartesi günü 07:29-21:10 arası günün neredeyse tamamında Ay boşlukta olacak bu süreçte iş başvuruları, emlak alım satımları, evden taşınma, araba alma, yeni başlangıçlar yapmak yerine daha önce fırsat bulup yapamadığınız işlerinizi tamamlamak için uygun zamanda olacağız. Çalışmayanlar evde dolap düzenlemeleri, el işleri , yarım kalan kitapları vb. şeyleri tamamlayabilirsiniz. Ay 21:10’da Başak burcuna geçiyor.
Pazar günü Ay Başak burcunda ilerlemeye devam ediyor , Merkür ‘ün Satürn ile karşıt açısı  iletişimde sorunlar yaşanmasına , yanlış anlaşılma endişesine sebep olabilir.  Depresyon, yalnızlık korkusu oluşabilir, kendimizi  ifade etmekte zorluk olabilir. Anlaşmalar, sözleşmeler, imza gerektiren işlerde engeller, gecikmelerle karşılaşabilir.  Hayatın gerçekleriyle başa çıkmak, gereğinden fazla gerçekçi olmak  depresif etkiler verebilir  ve Venüs’ün Kiron ile gergin açısı  her türlü ilişkilerimizde yaralarımız ve acılarımızı hatırlatacak durumlarla üzülmemize sebep olabilir. Gece saatlerinde Uranüs Kuzey Ay düğümü ve Mars ile kavuşumda olacak, beklenmedik sarsıcı etkiler büyük çaplı olabilir . Boğa'daki Kuzey Düğüm, buradaki Uranüs  enerjisi üzerinde artıran  bir etkiye sahip  bu nedenle  düzeni reddetme , isyan etme  ve özgürleşme ihtiyacı söz konusu olabilir. Oysa Boğa statü koruma, yeme, gıda, barınma , maddi konular gibi temel ihtiyaçlarda  istikrarlı, sabit ve güvende olmak ister. Boğa burcundaki bu dizilime Mars gezegeni de yaklaşmakta dolayısı ile bu alanda beklenmedik sarsıcı bir kaos yaşamamıza sebep olabilir. Boğa burcu finans , gıda ve tarımsal konularla da  ilgili  bu yüzden bu konularla ilgili  sarsıcı etkiler de devrede zaten devam eden  anlaşmazlıklar , protestolar ve isyanlar  önemli ölçüde arttı ve daha da artmaya devam edecek görünüyor . Temel gıda fiyatlarının artışları, işsizlik , üreticilerin pahalılıktan üretimlerini durdurmaya başlamaları vb. konular güvenliğimizi bir süredir rahatsız ediyor bu gezegen dizilimi agresyon ve isyan durumlarının artacağını bu yüzden Ağustos ayına sarsıcı etkilerle girebileceğimizi gösteriyor.  Mars-Uranüs-Kuzey Düğümü kavuşumu,  kaotik , sarsıcı bir etki yaratacak , kişisel haritalarınızda , Boğa'nın kapladığı yaşam alanında işlerin tamamen kaosta olduğunu  hissedebilirsiniz. Bu enerjilerle başa çıkmanın en iyi yolu, elinizden geldiğince akışa bırakmaktır çünkü  kaosa direnmeye veya bunlarla mücadele etmeye çalışmak  daha fazla  yangına körükle gitmekten başka bir işe yaramayacaktır. Elinizden geldiğince düzeni korumak ve kontrolünüz dışında olan şeyleri kabul etmektir nasıl olsa bu da geçecek. Hepimizin hakkında hayırlı şeyler olsun inşallah, sevgiler.
Haftanın yükselen burçlara  göre etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar haftaya koşuşturmalı bir şekilde giriyorsunuz, akrabalar, yakın çevre ve kardeşlerle iletişim  bir hayli yoğun olacak. Aslan burcundaki  Yeniay  5.evinizde gerçekleşecek   aşk, çocuklar, yaşam keyfi ve hobileriniz , spekülatif kazançlarla ilgili konularda yeni başlangıçlar ve fırsatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız yeni bir aşk ilişkisine başlayabilir , bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Fakat bu Yeniay zamanı parasal konularda dikkatli  olmalısınız. Ayrıca akademik gelişmeler, hukuksal konular, yabancılarla yapılan işler, yurt dışı seyahatleri ile ilgili konularda  bir takım başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz ama tüm bu konularda aradığınız iyi talihin, şans ve fırsatların azaldığını görebilirsiniz. Perşembe günü Jüpiter sizlerin yükselen burcunuzda geri gitmeye başlıyor  28 Ekim’e kadar yükseleninizde  geri gidecek, fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir, kendiniz, görünüşünüz, sağlığınız ve başkalarının sizi nasıl algıladığı ile ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybedebilirsiniz. Kendiniz, hukuksal konular, yabancılarla yapılan işler, akademik çalışmalar , spritüel konularla ilgili   aynı şansa sahip olmadığınızı veya yolunuza engellerin çıktığını görebilirsiniz bazılarınız için de tüm bu konularda geçmişte kaçırdığınız fırsatları değerlendirme zamanı olabilir.   Pazar gününden itibaren mali durumunuz ve diğer kaynaklarınız beklenmedik harcamalarla darbe alabilir, ancak  fazladan para kazanmanın bir yolunu da bulabilirsiniz.
BOĞA
Sevgili Boğalar, haftaya parasal konular daha fazla gündeminizde olarak başlayabilirsiniz, 28 Temmuz’da Aslan burcundaki Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak ,Yeniay 4.evinizde gerçekleşecek , ev , eve ait konular, ebeveynlerle ilgili konularda veya emlak alımı ,satımı konularında yeni başlangıçlar yaparken şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.  Yalnız Yeniay zamanı düşünmeden ani kararlar almamanızda fayda vardır.  28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar sizlerin 12.evinizde geri gidecek  ortaklaşa gelirler ,vergi sigorta konuları, eşten gelen kaynaklar , sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız, yakın çevre , kardeşler , spritüel konular, gizli düşmanlar, sağlık , bilinçaltı  çalışmaları ile ilgili konularda eskisi kadar şanslı olduğunuzu düşünmeyebilirsiniz ama bu dönem kendinize dönük yatırım yapmanın zamanıdır. Pazar gününden itibaren biraz kimlik krizi  ya da benlik duygunuz kökten değişiyor gibi hissedebilirsiniz . Fiziksel kazalara ve  bedensel sorunlara dikkat etmenizde fayda vardır.
İKİZLER
Sevgili İkizler, bu hafta kendiniz ve alacağınız kararlar, ilişkiler gündeminizde daha fazla olabilir. 28 Temmuz’da Aslan burcunda  Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak ,  Yeniay 3.evinizde gerçekleşecek  yakın çevreniz, akrabalar, kardeşler, kısa seyahatler, eğitimler , ticari faaliyetlerle ilgili  başlangıçlar gündeminizde olabilir ve bu konulardan yana şanslı olabilirsiniz.  28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve  28 Ekim’e kadar Koç burcunda geri gidecek ve bu süreçte   Jüpiter geri dönüp   her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için sorgulayacağınız bir süreç olacaktır. Bu süreçte , kariyerden gelen getiriler , her türlü ilişkiler, sosyal hayatınız ve yakın çevrenizle ilgili  konularda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz ama tüm bu konularda  aradığınız iyi talihi,  şans ve fırsatların azaldığını görebilirsiniz bazılarınız için de tüm bu konularda geçmişte kaçırılmış şans ve fırsatlar tekrar gündeme gelebilir. Pazar gününden itibaren sağlığınıza daha fazla dikkat edin ve sakarlıklara ve kazalara  karşı kendinizi koruyun. Ayrıca, gizli düşmanlardan gelen ani gelişmelere de dikkat etmelisiniz .
YENGEÇ
 Sevgili Yengeçler ,bu haftaya biraz enerjiniz düşük başlayabilir, yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. 28 Temmuz’da Aslan burcundaki  Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , yeniay 2. evinizde  gerçekleşecek , finansal konular, para kazanma kaynaklarınız ve kendi öz değerleriniz ile ilgili  başlangıçlar yapabilirsiniz.  28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlayacağı ve  28 Ekim’e kadar Koç burcunda  sizlerin 10.evinizde geri gidecek, bazılarınız bu dönemde kariyeri, statüsü ile ilgili şansız ve talihsiz olduğunu düşünebilir bu konularla ilgili kendini sorgulayabilir, artık bu konularda pek hevesli olmayabilir fakat bazılarınız için de bu dönemde kariyer ve statü konularıyla ilgili geçmişte kaçırdığı fırsatlar tekrar karşısına çıkabilir.  Pazar gününden itibaren sosyal çevre ve arkadaş grubunuzda  çatışmalar veya istikrarsız durumlar yaşayabilirsiniz, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerde sarsıcı etkiler alabilirsiniz.  Arkadaşlarınız arasında dengeyi korumaya çalışın ve tartışmalara yem olmayın.
ASLAN
Sevgili Aslanlar bu hafta sosyal çevreniz ve  arkadaşlarınızla daha fazla gündemleriniz olabilir. 28 Temmuz’da Aslan burcundaki  Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak ,  Yeniay sizin yükseleninizde gerçekleşecek  kendinizle ilgili yapmak istedikleriniz, ilişkileriniz ve kariyerinizle, sağlığınızla, ortaklaşa kazançlarda  ilgili   yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve  28  Ekim’e kadar Koç burcunda geri gideceği için finansal durumunuz, ortaklaşa alanlarınızdan ele ettiğiniz gelirleriniz , vergi, sigorta, pirim konularında eskisi kadar şanslı olmadığınızı hissedebilirsiniz. Bazılarınız için bu dönemde tüm bu saydığımız konularda geçmişte kaçırdığınız fırsatların tekrar karşınıza çıktığını  görebilirsiniz. Pazar gününden itibaren çalışma koşullarınız , günlük rutinleriniz, sağlığınız , çalışma arkadaşlarınızla ilgili durumlar ya da yanınızda çalışanlarla ilgili konular bir süre için tamamen kaotik olabilir . En iyisi  iş arkadaşlarınızla veya altınızda çalışanlarla  doğrudan çatışmaya girmemek olacaktır.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, bu hafta kariyeriniz, statünüz, ebeveynlerinizle ilgili, gündemlerinizde bir hareketlilik söz konusu olabilir. 28 Temmuz’da Aslan burcundaki  Yeniay geri hareketine henüz başlayacak  Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak , Yeniay 12.evinizde gerçekleşecek bu, gözden geçirme, bırakma ve ruhsal ve  fiziksel anlamda “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Bu dönemde psikoloji ve spritüel konularla ilgili başlangıçlar yapabilir meditasyona başlayabilirsiniz.  28 Temmuz Jüpiter geri hareketine  başlayacağı ve 28 Ekim’e kadar Koç burcunda geri hareketine devam edecek , Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, Jüpiter sizlerin 8.evinizde geri harekette olacak   ev, aile konularında geçmiş korkular , takıntılar ve endişeler söz konusu olabilir, ortaklaşa gelirlerden veya  eşten gelen gelirlerde eskisi kadar fırsatlar olmayabilir, bazılarınız için de mirasla ilgili konularda geçmişte kaçırılmış fırsatlar önünüze tekrar çıkabilir.  Pazar gününden itibaren aniden toplanıp uzaklaşmak veya  uzaklara seyahat etmek için ani bir dürtü hissedebilirsiniz. Ayrıca, özellikle maneviyat veya yüksek öğrenim ile ilgili yeni bir şeyler  öğrenmek için harekete geçirilebilirsiniz.
TERAZİ
Sevgili Teraziler , bu hafta  seyahat etmek ve rutin ortamından bir müddet için uzaklaşmak hayata bakış, eğitim, uzak yerlerdeki kişilerle iletişim gibi konularda hareketlilik olabilir. Yabancı ülkelerden arkadaşlar edinilebilir farklı kişilerle bir araya gelebilirsiniz. 28 Temmuz’da Aslan burcundaki Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle kariyeriniz ve kariyerinizin getirileri ile ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Kariyer getirilerinizi arttırmak için Jüpiter’den destek alarak fikirlerinizi hayata geçirecek adımlar atabilirsiniz. Diğer taraftan yeni arkadaş çevreleri edinebilir ya da bu çevrelerde tanışacağınız biri ile yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız birlikte geliştirdiğiniz projeleri hayata geçirmek için adımlar atabilirsiniz. 28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 7.evinizde geri harekette olacağı için, ilişkileriniz, ortaklıklarınız, davalarınız, eşiniz ya da partnerinizle ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybedebilirsiniz. İlişkileriniz ve evliliğinizi ilgilendiren konularda içsel bir sorgulama dönemi yaşayabilirsiniz. Pazar gününden itibaren eşinizin mali durumuyla ilgili beklenmedik harcamalar veya çatışmalar (veya her ikisi) olabilir. Ayrıca, kendi kişisel mali durumunuz dışındaki borçları, kredileri, vergileri, yatırımları, mirasları ve diğer mali şeyleri içerebilir.
AKREP
Sevgili Akrepler bu hafta başkalarıyla birlikte sahip olunan değerler ,alacak-verecek konuları, ölüm ve mirasla ilgili konular, metafizik ve okült konular öncelik kazanabilir, gündeminizde bunlar olabilir. 28 Temmuz’da Aslan burcundaki  Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle kariyeriniz ve toplumsal statünüzle ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Kariyerinizde ilerlemek, kariyer değişikliği yapmak ya da yeni iş başvuruları yapmak için hatta evlenerek toplumsal statünüzü değiştirmek için Jüpiter’den destek alarak adımlar atabilirsiniz. 28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin  6. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette işiniz, iş alanınız, ekip arkadaşlarınız ve günlük rutinlerinizde geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir, bazılarınız için de tüm bu konularla ilgili geçmişte kaçırdığınız  şans  ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir.  Pazar gününden itibaren partnerinizle tartışabilir, agresyon yaşayabilirsiniz,  bu yüzden dikkatli olmanızda fayda vardır.
YAY
Sevgili Yaylar, bu hafta iş ilişkileri ve birebir ilişkilerinizde birebir temas öncelik kazanacağa benziyor.  Sevgili ve partnerler  önemli hale gelebilir , ortaklaşa işlere girmek, birebir ilişkileri pekiştirmek bu hafta gündeminizde olabilir.  28 Temmuz’da Aslan burcundaki Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgili ve hayata dair misyonunuza ilişkin şanslı adımlar atabilirsiniz. Bu yeniayda sevgilinizden, çocuklarınızdan  da destek alabilirsiniz. 28 Temmuz’da Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  bu süreçte ; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 5. evinizde gerçekleşecek bu geri harekette aşk hayatınızda, çocuklarınızla ilgili konularda, hayattan aldığınız keyiflerle ilgili konularda , hobileriniz ve spekülasyonlar, borsa konularında  geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Ancak Jüpiter gerilemesi yaratıcı yönlerinizi destekleyebilir ve bu süreçte kendinizle ilgili keşifler yapabilirsiniz. Bazılarınız da geçmişte bu konularla ilgili  kaçırdığı fırsatlarla tekrar karşılaşabilir.  Pazar gününden itibaren sağlığınıza, her türlü yaralanma ve hastalığa karşı korunmanızda fayda vardır.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar , bu hafta günlük rutin işler ve sorumluluklar, halledilmesi gereken konular öncelik kazanacaktır, sağlık konusunda dikkatli olmanızda fayda vardır. 28 Temmuz’da Aslan burcunda 8.evinizde Yeniay yaşayacaksınız. Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Ailenizin ve ebeveynlerinizin desteğini alarak parasal konularda sorunlarınıza çözümler geliştirebilirsiniz. Miras gibi konularda şans ve kısmet elde edebilirsiniz. 28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 4. evinizde gerçekleşecek bu geri harekette aileniz, ebeveynleriniz, gayrimenkulleriniz, yaşadığınız yer, eviniz ile ilgili konularda geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Ancak Jüpiter gerilemesi farkındalığınızın ve asıl yapmanız gerekenlerin farkına varmanıza yardımcı olabilir. Bazılarınız da tüm saydığımız konularda geçmişte kaçırılan fırsatların tekrar karşısına çıktığını görebilir. Pazar gününden itibaren çocuklarınız sizi çıldırtabilir ya da hayatlarında ani sorunlar baş gösterebilir, onları elinizden geldiğince desteklemeye çalışırsanız sorunlardan kurtulabilirsiniz.
KOVA
Sevgili Kovalar, bu hafta aşk, cinsellik, çocuklar, yaratıcı beceriler, hobiler, boş zaman aktiviteleri, eğlenceli aktiviteler öncelik kazanabilir.  28 Temmuz’da Aslan burcunda 7.evinizde Yeniay yaşayacaksınız. Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, özellikle eşiniz ve ortağınızla ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilir yeni bir ortaklık için ilk adımları atabilirsiniz. Devam eden ortak işlerinizle ilgili yeni adımlar atarak işinizi geliştirebilirsiniz. Evlilik veya boşanma kararları alabilirsiniz. Diğer yandan bazılarınız için taşınmak söz konusu olabilir. 28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 3. evinizde gerçekleşecek bu geri harekette kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konularda ve eğitim ve iletişimle ilgili konularda geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Bazılarınız da bu dönemde geçmişte bahsedilen konularla ilgili şans ve fırsatları tekrar karşılarında bulabilirler. Pazar gününden itibaren  evinizin iyi durumda olup olmadığını, özellikle de tüm aletlerin ve prize takılı olan her şeyin iyi durumda olup olmadığını kontrol etme zamanı.  Ayrıca bu dönemde  aile üyeleri ve ebeveynlerle oldukça yoğun çatışmalar yaşayabilirsiniz .
BALIK
Sevgili Balıklar bu hafta gündeminizde evde yakınlarınızla vakit geçirmek  ,evinizle ilgilenmek ,geçmiş ile ilgili konular , taşınmak, yer değiştirmek, evde değişiklikler yapmak olabilir. 28 Temmuz’da Aslan burcunda 6.evinizde Yeniay yaşayacaksınız ve Yeniay geri hareketine henüz başlayacak Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacak, bu yeniayla işinizle ilgili atılması gereken adımları atabilirsiniz. Özellikle yeniaydan birkaç gün sonra ilk adımlar atmak ve geleceğin temellerini oluşturmak için uygun günler olacaktır. Yeni işe alımlar ya da ayrılmalar olabileceği gibi ekip arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir. Ayrıca iş alanlarınızla ilgili girişimlerde de bulanabilirsiniz. Öte yandan sağlığınızla ilgili gündemlerinizde de yapılması gerekenler olabilir. 28 Temmuz Jüpiter geri hareketine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar geri gidecek,  Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir, bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin 2. evinizde gerçekleşecek bu geri harekette parasal konularla ilgili geçici bereket ve şans gerilemesi olabilir. Geçici olarak da olsa kendinizi daha değersiz hissedebilirsiniz. Bazılarınız da bu süreçte geçmişte kaçırdığı finansal fırsatlarla ilgili tekrar bir şans yakalayabilir. Pazar gününden itibaren  dikkatli olun, yakın çevre , kardeşler, akrabalarla iletişimin ters gitmesi ve yanlış iletişimin bir sonucu olarak ani öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Seyahatlerle  ilgili bazı karışıklıklar yaşayabilirsiniz dikkatli olmakta fayda vardır.