• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Yay Burcu

Yay Burcu


Yay Burcu

22 KASIM - 22 ARALIK

Ateş elementinden olan Yay burcu aynı zamanda değişken, negatif ve eril bir burçtur. Yönetici gezegeni Jüpiter’dir.

Yay burcu, bilgelik ve sevecenliğin burcudur. Yay burçları Zodyak’ın en olumlu insanlarıdır. Bir yandan da çapkın ve uçarıdırlar. Yaylar çok neşelidirler, etraflarına enerji ve heyecan saçarlar. Yay burçları, genellikle içgüdüleriyle hareket ederler ve oldukça patavatsız olabilirler. Son derece iyi niyetli olan yay burçları eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severler.

Ayağı pek yere basmaz gibi görünen Yay insanı, hayal gücünü ve duygularını harekete geçiren bir işte çok istikrarlı ve başarılı olabilirler. Yay burçları, içlerindeki çocuğu her zaman koruyabildikleri içi, canlı, renkli işler ortaya koyarlar. Çok çalışkandırlar. İşleri iyi ve hızlı yaparlar. Para harcama konusunda da en az kazanmak kadar hızlı ve şanslılardır.

Objektif ve dışa dönük olan Yaylar, asil ve azametlidirler. Vettius Valens’e göre Yay burcunda doğanlar, iyi, dürüst, yüce gönüllü, eleştirel, cömert, kardeşlerini ve arkadaşlarını seven kişilerdir.

Hoşgörülü, iyimser ve neşeli, esnek, değişken, canlı, aktif, sporcu, dışa dönük, maceracı, hevesli, olan Yay burcu insanları aynı zamanda, şakacı, özgürlükçü, sıcakkanlı, sosyal, sempatiktirler.

AŞK VE EVLİLİK

Cesur yaylar etraflarına enerji ve heyacan saçarlar. Yay, kendine aşkını adar ve düşüncelerini açıkça belirtiler. Cesur ve çapkındırlar. Yay burçları, beğendiğini elde edene kadar uğraşır, bundan da zevk alırlar. Eşiniz bir yay ise, hayatınız asla sıradan olmayacaktır. Sıcakkanlı, ateşli ve romantik olan yayların sağlıklı bir seks hayatları vardır. Yay burcu için evlilik, duygusal bir macera ve keşiftir. Sadakatte pek güvenilir sayılmazlar.

YAY BURCUNUN GİYİM STİLİ

Genelde giyimleriyle ve dış görünümleriyle pek ilgilenmezler. Rahat, hareket kabiliyeti olan, sportif kıyafetler giyinmek isterler. Zekalarını, dış görünüşlerine konsantre etmektense söze ve bilgiye yöneltirler.

EVLERİ

Yay burçlarının evleri, gönülleri gibi oldukça geniştir. Düzeni pek sevmeyen ve evlerin de pek düzenli olmayan Yaylar’ın mekanları genelde karışık ve dağınıktır. Ama aradıklarında neyi nerede bulacaklarını bilirler.

YAY BURCU KADINLARI

Yay kadınları dikkat çekicidirler. ‘’Ben böyle rahat ediyorum ‘’ diyerek, başkalarına göre rüküş kabul edilecek giysilerle dolaşabilecek kadar vurdumduymazlardır. Makyaj yapmayı sevmez, doğal güzelliklerini ön plana çıkartan yürüyüşleri ve kendilerine has kıyafetleri ile ve vücut dilleriyle ön planda olmayı tercih ederler. Yay kadınlarında doğal bir zerafet vardır.

Yay kadınları, özgürlüğünü her fırsatta yansıtmayı severler. Yay kadınları, kendilerini dünya vatandaşı görürler. Yay kadınları, bir kalıba sokulmayı sevmezler.

Son derece idealist olan Yay kadını, maddi özgürlüğünü erken yaşta kazanmayı ister. Çalışkandırlar.

İyi bir anne olmayı öğrenmesi biraz zaman alır, çocuklarıyla arkadaş gibi olur. Çocuklarını öğrenmeye teşvik eder ve iyi bir eğitim almaları için elinden gelen her şeyi yapar. Yay burcu anneleri çocuğunun iyiliği için gerektiği zaman kaşlarını da çatabilir.

Yay burcu kadınlarının sosyal yaşamları oldukça yoğundur. Açık, iyimser, hayat dolu yay kadını, kandırılmaya açık olabilir. Enerjisi yüksek yay kadınları, anı yaşamayı tercih ederler.

YAY BURCU ERKEKLERİ

Yay burcu erkeği, idealist, sevecen, iyimser bir romantiktir. Yay erkekleri kıskanç değillerdir, eşlerine karşı saygılı ve güvenli olurlar.

Yay burcu erkeklerinin, hemen her konuda söyleyecekleri bir iki sözleri vardır. Hitap yeteneklerini kullanarak bu bir iki cümle ile karşılarındakini etkilerler. Sohbetlerin göz bebeği yay erkekleri, gerektiğinde ciddi olmasını bilirler. Özellikle de işlerinde son derece titiz olabilirler.

Yay burcu erkekleri biraz çapkın olabilirler. Bir yay erkeğini yanınızda tutmanın en iyi yolu ise onun özgürlüğünü hissedebilmesi için ona alan bırakmak gerekmektedir.

YAY BURCU ÇOCUKLARI

Yay burcu çocukları neşeli ve candan tavırları ve afacanlıklarıyla kendilerini sevdirmeyi başarırlar.

Yay bebekleri dikkat çekici ve hayat doludurlar. Yay bebekleri uyandıklarında yanlarında birilerini görmek isterler. Yay çocukları, bir şey istediklerinde ya da istedikleri şeyler yapılmadığında ağızlarını açıp avaz avaz bağırırlar. Son derece patavatsız olabilirler.

Yay burcu çocukları, çabuk öğrenir ve büyüklerine inanılmaz sorular sorarak, onları bunaltırlar. Yay çocukları, okulun sosyal ve zeki insanlarıdır. Spor aktivitelerde son derece başarılıdırlar. Yaratıcılıkla ilgili dallara teşvik edilmeleri iyi olur.

SAĞLIK

Spora çok düşkün olan Yay burçları, spor aktivitelerinde yaralana bililer. Yaylar’ ın vücutları çok sağlamdır ve spora düşkünlükleri nedeniyle sağlık problemleri pek yoktur.

Yay burcu, vücutta kalçalar, pankreas, uyluklar, pelvis ve kuyruksokumu ile ilgilidir. Karaciğer hastalıklarına, kalça ve uyluklarla ilgili yaralanmalara, siyatik ve eklemlerle ilgili rahatsızlıklara dikkat etmeliler.