• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu


Yengeç Burcu

22 HAZİRAN - 23 TEMMUZ

Bir yengeç burcunu tanımadan önce Roma mitolojisinde Av ,tabiat,doğum ve bereket tanrıçası Diana’dan kısacık bir anlatım yapmak istiyorum. Mitolojik olarak Diana çok yetenekli bir avcıdır. Yakaladığı hayvanlarla insanları doyuran,onların bakımını üstlenen ve gereksinimi olanların da bakımını üstlenen bir tanrıdır.Aynı zamanda vücutta sindirim sistemini yönetir.Tüm bu özellikleriyle Yengeç burcu ile bağdaştırılmıştır ve Yengeç burcunun karakterini simgeler.

Yengeçler su grubundan öncü burçlardır.Burç yöneticisi Ay’dır.Temel ilkesi “Hissediyorum”dur.Evde ailesi ile brlikte olmaktan mutluluk duyar,samimi bir iyi niyeti,diğerlerinin çektiği acıları ve mutluluğu tahmin edebilme yeteneği vardır.Sezgisel ve içgüdüseldir çünkü evrenin yaydığı güçlere açıktırlar. Evrenin enerjisi Yengeç burçlarının zihin ve duygularına girecek yolu sanki kolaylıkla bulurlar.Mısırlılar da Yengeç burcunun ruhun bedene girişini sembolize ettiğine inanırlar.Yengeç burcu haritalarımızın temelini oluşturan ve yaşamın da kaynağını oluşturan 4.evin sahibidir.Bu temellerden biri ailedir, çocuk ve anne arasındaki bağı temsil eder.Bu yüzden temel ilkesi “Hissediyorum”dur ve ilişkilerine anne-çocuk temasını bilinçsizce taşır. Bazen başkalarının üzerinde anne rolü oynamaktan kendilerini alıkoyamazlar.

Yengeçlerin hafızaları güçlüdür,geçmişi kolay unutmazlar özellikle de anneleri çok önemli oldukları için onlarla ilgili anılarını hiç unutmazlar.Şu anı değil geçmişi daha çok yaşarlar,yapılan kötülükleri değil,iyilikleri hafızalarında tutarlar.Arkadaşlarına evlerine bağlandıkları gibi bağlanırlar,duygu alışverişi çok önemlidir.Az ama sağlam arkadaşları vardır,sevildiklerinde çok mutlu olurlar fakat buna emin olana kadar şüphe ile yaklaşırlar.

Yengeçler kumral, açık tenli ve hassas soğuğa karşı çok duyarlıdırlar. Balık etindedirler, Zodyak’ın en iyi ahçıları oldukları için kilo almaya çok yatkındırlar. Hareket etmeyi pek sevmedikleri için kilo vermekte zorlanabilirler. Bünyeleri sağlamdır kolay kolay hastalanmazlar.

AŞK VE EVLİLİK

Sevgi dolu ve şevkatlidirler, ihtirasları ile sizi şaşırtabilirler,sezgileri kuvvetli ve dikkatli oldukları için partnerlerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundururlar,onlar için en iyisini yaparlar.İlişkileri bittiği zaman yıkılır yeni bir ilişkiye başlamakta güçlük çekerler.Çok evcimendirler, aile özlemi ve düzenli bir ilişki peşindedirler,aile onlar için en önemli kavramdır,bu kuruma değer verir ve korumaya çalışırlar. Evlilikleri sorunlu ise inatla bunu çözmeye çalışırlar.

GİYİM STİLLERİ

Giyim konusunda kendilerine çok güvenirler,kendi dizaynlarını yaratıp diken Yengeçlere çok sık rastlanır, bu yüzden moda-tasarım alanında da çalışabilirler.Fakat çok değişik ve pahalı bir kıyafetin üzerine alakasız bir takı takıp rüküş olan Yengeçlere de rastlamak mümkündür. Yendeç erkekleri iş kıyafetlerinin üzerine taktıkları komik kravatları ile ünlüdürler. Yumuşak uçuk mavi renklere ve grilere bayılırlar.Kıyafetlerinin kumaşlarını ise doğal dokumalardan seçerler.

YENGEÇLER’İN EVİ

Çoğu Yengeçler eğer bütçeleri müsait ise deniz ya da göl kenarında veya balkonu olan bir evleri olsun isterler. Su grubundan bir burç olduğu için su kenarlarında yaşamayı severler. Yengeçler için aileden kalan mobilyalar çok önemlidir bu yüzden onları uzun süre saklarlar ,yenilerler ve kullanırlar, döşeme lik kumaş olarak ipek brodeleri ve kadifeleri tercih ederler. Evleri aksesuarlarla o kadar çok doludur ki misafirleri oturacak yer bulmakta zorlanabilirler.

YENGEÇ KADINLARI

Yengeç kadını ailesi için canını verebilir,çalışsa bile yuvası onun için çok önemlidir,evini güzelleştirmek ev ortamında huzur sağlamak herşeyden önemlidir.Yengeç kadını çok iyi bir evsahibidir,kendinizi onun evinde kendi evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Yengeç kadını kelimenin tam anlamı ile kendisini sevdiği erkeğe adar ve onu mutlu edecek herşeyle uğraşmaktan mutlu olur. Yönetici gezegeni Ay’ın verdiği kuşkucu,karamsar yapısını berteraf edecek bir hayat arkadaşı olsun ister ve çok dominant,hükmedici erkeklere katlanması çok zordur.Neşeli görülebilir fakat ürkek ve kırılgandır,eğer bir Yengeç kadını ile evliyseniz kendisi ile konuşurken çok dikkatli olmanız gerekir ağır sözleri kaldıramaz tüm kederini içine atar sonunda hasta bile olabilir.

Yengeç kadını çok romantiktir;mum ışığında yemek yemekten,sahilde dolaşmaktan ,eski fotoğraflara bakıp anılarını canlandırmaktan hoşlanırlar.Aynı zamanda özel günler düzenlemekten de zevk alırlar. İlişkilerinde istikrara önem verirler,kötü giden bir ilişkiyi ya da hoşlanmadığınız bir işi bile devam ettirmek isterler bu yüzden de boşanma Yengeç kadınlarının çabuk adapte olacağı bir konu değildir. Partnerlerinin aile ilişkilerine saygı göstermelerini beklerler bu da bazen evliliklerinde sorun yarata bilir.Bereketli bir elleri vardır özellikle de para konularında evlerinin bir köşesinden mutlaka bir kenara koydukları paraları vardır. Yengeçler derinden seven ve duygusallığa önem veren sevgiyle kucaklanması gereken kişilerdir. Türkan Şoray,Prenses Diana,Barbara Cartland Yengeç kadınlarına örnek ünlülerdir.

YENGEÇ ERKEKLERİ

Yengeç erkekleri su grubu olarak sahiplenici,sevdiği kadınlar için her fedakarlığı yapabilirler ama şüpheci olmaları sevildiklerinden emin olmalarını engeller.Bu yüzden de her zaman huysuz ve kıskanç olabilirler ve en zor tarafları da budur,kendilerine ilgi gösterilmesini çok severler,tüm huysuzluklarına rağmen asla kırıcı değilidirler ve gönül almayı çok iyi bilirler.

Yengeç erkekleri annelerine çok düşkündürler bu da ilişkilerinde sorun yaşamalarına sebep olabilir. Yengeç erkekleri annelerini her zaman eşlerinden ya da kız arkadaşlarından daha üstün görebilirler, anneleri ile aynı fikirde olmamak neredeyse mümkün değildir. Annelerine benzeyen,neşeli, bakımlı kadınlardan hoşlanırlar.Hayallerini yaşamalarına ,rüyalarının dinlenmelerine ,cesaretlerinin teşvik edilmesine gereksinimleri vardır. Dır dır yapan bir eşleri olsun asla istemezler. Aynı zamanda Yengeç erkeklerinin melankolik yapıları vardır ,bu yapılarını dengeleyecek ,kendilerini her zaman neşelendirecek bir partnere ihtiyaç duyarlar .

Yengeç erkekleri de Yengeç kadınları gibi çok romantiktirler ve birlikte olduğu partnerini mutlu etmeyi bilir fakat aşırı düşünceli olması bazı kadınları sıkabilir. Aşık olduğunda romantikliğini sevdiğinden sakınmaz.Yengeç erkekleri aşk maceralarına açık değildir,duygusal, huzurlu, ciddi bir şekilde ilişkisini yaşamak ister. Akıllıdırlar ve pratik bir zekaları vardır, bir durumu analiz edip, kolay bir şekilde yorumlama ve çözebilme yeteneklerine sahiptirler.Aynı zamanda da, çok iyi bir gözlemcidir. Hayata duygusal bakarlar ve duygular onlar için çok önemlidir, koruyucudurlar. Bir Yengeç erkeği için “kalbe giden yol mideden geçer” dersek abartmamış oluruz zaten Yengeç burcu da mideyi yönetir.

YENGEÇ ÇOCUKLARI

Yengeç burcu çocukları;neşeli mizaçlarına rağmen bir dakikaları bir dakikalarına uymaz .Çok hassas ve kırılgandırlar,arkadaşları ile neşe içinde oynarlarken birden sessizleşip kendi köşelerine çekilebilirler. Sevdikleri insanlara bebekliklerinden itibaren iyi davranırlar fakat sevmedikleri insanlara tahammül edemezler.Sezgisel olarak kimlerin gerçekten onları sevip sevmediklerini hissederler. Eğer bir Yengeç çocuğuna sert davranırsanız,içlerine çekilip dış dünya ile ilişkilerini kesebilirler.Eğer Yengeç çocuklarına küçüklüklerinden beri yeterince ilgi ve sevgi gösterilirse, dış dünyaya karşı daha güvenli olacak ve şüphe duygusu azalacaktır. Hayalperest ve yaratıcıdırlar,etraflarında olan her şey için çok hassastırlar. Hayal güçleri çok zengindir,kendilerine anlatılan masal ve hikayeler oyunlarla birleştirilirse içlerin deki sanatçı ruh daha fazla ortaya çıkacaktır.

Aileleri ile birlikte olmaktan keyif alırlar özellikle de anneleriyle birlikte olmaktan. Her ortamda kendilerini korumasını ve savunmasını bilirler. Fakat çok çabuk panik olmaya yatkın bir yapıları vardır.Küçücük bir problem bile onları üzebilir. Sevdiklerinden uzakta kalmaya dayanamazlar,daima sevgi ve şefkate ihtiyaç duyarlar. Aile içi kavgalardan çok fazla etkilenirler,şimşek ve gök gürültülü gecelerden korkarlar. Eğer Yengeç bir çocuğunuz varsa onu mutlu etmek için çok uğraşmanız ve her şeyden önce çok iyi bir gözlemci olmanız gerekebilir.

YENGEÇ VE SAĞLIK

Yengeç burçları yönetici gezegenleri Ay’ın etkisi altındadırlar bu yüzden Zodyak’ın, en çok psikosomatik rahatsızlıklarına yakalanan burcudurlar. Çünkü Ay’ın etkisi ile duygusal dalgalanmalar çok yaşarlar . Çevresindeki üzücü olaylardan çok etkilenip üzülür,huzursuz ortamlarda çok gerilirler ve mideleri de hassas olduğu için mide rahatsızlıklarına yakalanma olasılıkları fazla olabilir. (özellikle de kişisel haritalarınızda Ay sert açılar alıyorsa bu daha da belirgindir.) Ayrıca fiziksel anlamda hiçbir şeyleri olmasa bile, sık sık doktorların kapılarını aşındırabilirler. Yengeç’ler; midelerine düşkün oldukları için de, çok kolay şişmanlarlar. Fazla hareketli olmadıkları için de yaşlandııkları zaman metabolizma rahatsızlıklarına kolaylıkla yakalanabilirler.Özellikle ; mide ülseri, on iki parmak bağırsakla ilgili rahatsızlıklar, süt bezlerini ilgilendiren problemler yaşayabilirler o zaman sevgili Yengeçler ne yapıyorlar hayatlarına düzenli spor yapmayı!

Astrolojide vücut sıvılarının yöneticisi Ay’dır bu nedenle vücutta tuz dengesi önemlidir.Bu yüzden su tüketimine dikkat etmelidirler,suyu yeterince tüketmediklerinde hücre içi sıvıları dengelenmeyerek üreme organlarında düzensizlikler olabilir. Bu durum karşısında, kendini mutsuz ve depresyonda hissedebilirler. Ayrıca Yengeçlerin ilaçlara karşı hassasiyetleri herkesten çok fazla olduğu için bilmedikleri ilaçları kullanmamalıdırlar.